ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Zaproszenie z Piły 23.12.2003
4 stycznia w hali przy ul. Bydgoskiej w Pile odbędzie się turniej piłki nożnej seniorów z okazji kolejnej rocznicy Radia 100. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Piłkarski 1999 Piła, grający na co dzień w IV lidze. Miło nam donieść, że w zawodach oprócz 7 ekip z okręgu pilskiego weźmie udział także nasz MKS. Jak pamiętamy w latach 1995-1999, czerwono - niebiescy z Debrzna uczestniczyli w rozgrywkach ligowych na terenie województwa pilskiego i dobre kontakty z tamtych czasów zaowocowały zaproszeniem na ten interesująco zapowiadający się turniej.

Zgodnie z planem 23.12.2003
Faworyci nie zawiedli i odnieśli pewne zwycięstwa w 4 kolejce ligi halowej. Pewne problemy mieli tylko zawodnicy Przybkowa i Szufrajdy/Meblos ze swoimi rywalami, jednak ostatecznie zainkasowali komplet punktów. Kolejny raz dobrą formę strzelecką potwierdzili Piranie gromiąc solidną przecież ekipę Juve. Najlepszym strzelcem kolejki okazał się Sylwester Nylec, który sześciokrotnie umieszczał piłkę w bramce Piotra "Batmana" Malmona. Niewiele gorszy był duet "strażaków": Mirosław Kisełyczka, Maciej Sadowski obaj zanotowali po 5 trafień w meczu z Gromem. Po świąteczno - noworocznej przerwie piłkarze wrócą do ligowych zmagań 3 stycznia, kiedy to odbędzie się 5 i 6 kolejka. Czeka nas zatem iście końska dawka spotkań, bo odbędzie się aż 10 gier.

II turniej o Grand Prix 23.12.2003
21 grudnia 2003 roku w hali Zespołu Szkół w Debrznie odbył się II turniej tenisa stołowego o Grand Prix Debrzna. W imprezie wzięło udział 35 zawodników z Bytowa, Borzytuchomia, Czarnego, Człuchowa, Chojnic, Domisławia, Lipki, Piły, Szczecinka, Grzymisławia, Stanisławki i Debrzna.

Pustki na walnym 23.12.2003
Zaplanowane na 19 grudnia Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze MKS-u Debrzno było najkrótszym ze wszystkich dotychczasowych w historii klubu. Trwało raptem... 10 min. Frekwencja członków klubu była zbyt mała aby zgodnie z prawem można było dokonać podsumowania działalności zarządu w kończącej się kadencji oraz wybrać nowe władze MKS-u. W tej sytuacji zarząd w najbliższym czasie zadecyduje o nowym terminie zebrania. Szkoda, że doszło do takiej sytuacji, być może termin był nieco niefortunny, chociaż z drugiej strony niemal wszystkie poprzednie klubowe zebrania odbywały się właśnie w grudniu.

Oferta dla kibiców 17.12.2003
Uwaga wszyscy kibice czerwono - niebieskich. Mamy dla Was miłą niespodziankę w przerwie zimowej. Już niedługo będą do nabycia nowe efektowne koszulki MKS-u, identyczne z tymi, w jakich zagrają w rundzie wiosennej debrznianie. Zachęcamy do zamawiania tej unikatowej pamiątki. Cena koszulki to 50 zł. Istnieje możliwość wykonania nadruku dowolnego numeru oraz nazwiska. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 609 266 529. Ewentualne zamówienia przyjmujemy do 31 grudnia 2003r. Radzimy zatem się pospieszyć.

Niesamowity lob Rutkowskiego 15.12.2003
Bez niespodzianek w 3 kolejce ligi halowej. Meczem dnia była potyczka Przybkowa z Szufrajdą/Meblos, która zakończyła się zasłużonym zwycięstwem debrznian, wśród których brylował świetnie tego dnia usposobiony Paweł Wegner. Niepokonany dotąd Grom Stanisławka został sprowadzony na ziemię przez Juve. Uniechowianie rozgromili swoich rywali osłabionych brakiem najlepszego strzelca Daniela Kozieła aż 17:2. Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu Piranie - Marconi. Bramkarz lidera Tomasz Rutkowski po otrzymaniu podania od współpartnera z drużyny mocno kopnął futbolówkę sprzed swojej bramki a ta... przelobowała kompletnie zaskoczonego golkipera z Myśligoszczy.

Rekord strzelecki 08.12.2003
Druga seria spotkań ligi halowej nie przyniosła niespodzianek. Wygrywali faworyci, chociaż nie zabrakło emocji w potyczkach Przybkowa z Cieniasami i OSP z Juve. Drugie zwycięstwo zanotowali na swoim koncie debiutanci w lidze - Grom Stanisławka, którzy jednak dotychczas nie grali z teoretycznie silniejszymi rywalami. Najmłodsza ekipa ligi - Spawacze, dzielnie stawiała czoła zespołowi Szufrajdy/Meblos, ulegając po zaciętej walce. Wydarzeniem dnia był jednak festiwal strzelecki, jaki zafundowały kibicom zespoły Piranii i ZGKiM-u. 22 gole w jednym meczu, to absolutny rekord w dotychczasowej historii debrzneńskiej halówki. Ogółem w drugiej kolejce piłkarze zdobyli aż 62 bramki. W najbliższej serii spotkań 13 grudnia dojdzie do dwóch konfrontacji drużyn z czołówki: OSP zagra z Cieniasami, natomiast Przybkowo z Szufrajdą/Meblos.

Walne zebranie 02.12.2003
19 grudnia 2003r. (piątek) o godz. 17.00 rozpocznie się w sali kawiarni "e-m-k-a" Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Debrznie Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno. W trakcie obrad zostanie podsumowana dwuletnia kadencja ustępującego zarządu klubu oraz odbędą się wybory władz MKS-u na lata 2004 - 2005. Zapraszamy członków i sympatyków klubu do udziału w obradach.

Terminy ustalone 02.12.2003
Znany jest już terminarz rozgrywek klasy A w rundzie wiosennej edycji 2003/04. Piłkarze zainaugurują rywalizację 21 marca. Wówczas MKS podejmie na własnym boisku Arkonię Pomysk Wielki. Do najciekawiej zapowiadającej się potyczki "na szczycie" pomiędzy debrznianami i Koralem Dębnica dojdzie 9 maja. Sezon zostanie zamknięty 6 czerwca i wtedy MKS zagra u siebie derby z Juve Uniechów. Jedyny wolny weekend piłkarze będą mieć 10 i 11 kwietnia, gdyż w Święta Wielkanocne pauzują. Równolegle z seniorami rozpoczną grę juniorzy w klasie okręgowej, którzy będą rozgrywać spotkania w soboty. Na początek 20 marca MKS zmierzy się u siebie z Koralem Dębnica.

Inauguracja halówki 02.12.2003
Rozpoczęły się rozgrywki VI edycji ligi halowej organizowanej tradycyjnie przez nasz klub. Już w I serii spotkań doszło do konfrontacji faworytów sezonu. Obydwa mecze (Przybkowo - OSP i Piranie - Szufrajda), były niezwykle zacięte i podobały się kibicom. Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło 10 ekip, gdyż w ostatniej chwili dokooptowano zespół Marconi Myśligoszcz. Ponadto nastąpiła zmiana nazwy drużyny z Dębnicy, zamiast Korala mamy Szufrajdę/Meblos. W sobotę (06.12.2003r.) zostanie rozegrana II kolejka. Oto zestaw par:
 14.00 - Marconi - Grom
 14.50 - Przybkowo - Cieniasy
 15.40 - Piranie - ZGKiM
 16.30 - Szufrajda/Meblos - Spawacze
 17.20 - Juve - OSP

Stegna bogatsza o 3 punkty 02.12.2003
W czwartek 27.11.2003r. podjęto długo oczekiwaną decyzję co do weryfikacji wyniku meczu naszej grupy klasy A Stegna Parchowo - Orkan Gostkowo. Przypomnijmy, że zespoły spotkały się w ostatniej kolejce 09.11.2003r. i gostkowianie zwyciężyli na boisku 4:0. Posiłkowali się jednak w tym meczu "lewym" zawodnikiem, co zostało odnotowane w sprawozdaniu sędziowskim. Wydział Dyscypliny mimo dwukrotnego wezwania na posiedzenie przedstawicieli Orkana nie doczekał się ich przyjazdu do Słupska ani wyjaśnienia zarzutów w rozmowie telefonicznej lub przez pismo. Podjęto zatem decyzję o przyznaniu walkowera dla Stegny. Tym samym parchowianie awansowali na 3 miejsce po rundzie jesiennej. Mają teraz 21 punktów i tracą do czerwono - niebieskich z Debrzna 7 oczek.

Rusza liga halowa 22.11.2003
29 listopada o godz. 15 w hali Zespołu Szkół w Debrznie ruszają rozgrywki szóstej edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Rokrocznie liga cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców spragnionych futbolu podczas zimowej przerwy. Organizatorem ligi jest MKS Debrzno. Do tegorocznych zmagań zgłosiło się 9 zespołów, które zagrają systemem każdy z każdym, a następnie nastąpi podział na drużyny rywalizujące o miejsca 1-4 i 5-9. Zestaw par I kolejki:
 15.00 - OSP Debrzno - PPZ Przybkowo
 15.50 - Spawacze Debrzno - Cieniasy Debrzno
 16.40 - Piranie Debrzno - Koral Dębnica
 17.30 - Grom Stanisławka - ZGKiM Debrzno
            Juve Uniechów - pauzuje

Ja grali poszczególni piłkarze MKS-u w rundzie jesiennej 14.11.2003
Marcin Soszka - jako jedyny rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym. Cichy bohater tej rundy. Kryjący obrońca grał bardzo poprawnie, nie popełnił większych błędów, pewny punkt drużyny. Miał swój wielki dzień w Dębnicy, gdzie w super ważnym meczu zdobył swojego pierwszego gola w zespole seniorów.

MKS Debrzno jesienią 2003 - nie bez przeszkód, ale na miarę możliwości 14.11.2003
Kiedy wracaliśmy z Jezierzyc z rewanżowego meczu barażowego o utrzymanie w klasie okręgowej obok smutnego nastroju jaki panował wśród zawodników i ludzi blisko związanych z MKS-em było też jedno pozytywne zjawisko. Praktycznie wszyscy zadeklarowali, że podejmą walkę w kolejnym sezonie o jak najszybszy powrót do V ligi. Już to napawało optymizmem, gdyż przeważnie jest tak, iż po spadku w wielu klubach pojawia się marazm i zniechęcenie. Ciężko zmobilizować wtedy zawodników do wydźwignięcia się z kryzysu.

Podsumowanie rundy jesiennej w klasie A 12.11.2003
Dobiegła końca I runda sezonu 2003/2004 w słupskiej klasie A. Czas zatem na próbę podsumowania wydarzeń na boiskach. Pokusiliśmy się o krótką ocenę poszczególnych zespołów, ich dokonań, stylu gry i ewentualnych perspektyw na przyszłość.

Juve Uniechów - MKS Debrzno 0:6 (0:2)
Bez skrupułów
09.11.2003
To było znakomite zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu czerwono - niebieskich. W prestiżowych derby gminy Debrzno nasi nie pozostawili cienia wątpliwości, której z drużyn należały się 3 punkty. Rezultat 6:0 to prawdziwy nokaut oddający zresztą całkowicie przebieg boiskowych wydarzeń. Zdecydowanym faworytem potyczki w Uniechowie był MKS, jednak derbowy charakter meczu jak i fakt, iż dotąd gospodarze byli niepokonani na własnym boisku nakazywały ostrożność.

Nasz rywal - Juve Uniechów 04.11.2003
9 listopada o godz. 13:00 piłkarze po raz ostatni w tym roku wybiegną na boiska klasy A. Dla czerwono-niebieskich z Debrzna będzie to szansa na zachowanie przewagi nad Koralem Dębnica i tym samym spokojne oczekiwanie rundy rewanżowej. Warunek jest jeden: trzeba wygrać w Uniechowie!

Juniorzy pod lupą. Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2003/2004 04.11.2003
Za nami runda jesienna w klasie okręgowej juniorów. Wprawdzie inne drużyny mają jeszcze przed sobą po jednym meczu (a w przypadku Startu i Garbarni nawet po dwa), to jednak piłkarze MKS-u zakończyli już występy w tym roku i jest to dobry moment, by podsumować wydarzenia ostatnich kilkunastu tygodni. Przede wszystkim, należy stwierdzić, że dobrą decyzją było pozostawienie młodych piłkarzy w okręgówce po spadku do klasy A seniorów. Dzięki temu zachowaliśmy zespół juniorów młodszych i nadal w klubie mamy kilkudziesięciu adeptów piłki nożnej.

Beger do historii !!! 04.11.2003
Zdobycie co najmniej trzech goli w meczu przez jednego zawodnika to zawsze wyczyn zasługujący na odnotowanie. Z angielska mówimy na takie wydarzenie "hat-trick". Jeszcze większy aplauz wzbudza ustrzelenie tzw. klasycznego hat-trick'a. To trudniejsza sztuka, bo oznacza trzy bramki w jednej połowie spotkania i dodatkowo nie mogą te trafienia być przedzielane innymi golami (przeciwnika lub współpartnerów). Podczas meczu ligowego z Drzewiarzem Rzeczenica, właśnie klasycznego hat-trick'a zaliczył Leszek Beger i jest to wydarzenie bezprecedensowe.

MKS Debrzno - Drzewiarz Rzeczeniaca 9:2 (2:1)
Karpol w Debrznie
26.10.2003
Ostatni występ czerwono - niebieskich na własnym stadionie w roku 2003 wypadł bardzo okazale. Efektowne zwycięstwo, grad bramek, dobra gra, to wszystko mogło zadowolić licznych jak zawsze kibiców. Wprawdzie po godzinie gry niewiele wskazywało na aż tak wysoką wygraną, jednak nasi "rozjechali" rywali.

Piękny jubileusz "Dziadka" 22.10.2003
Podczas spotkania MKS-u z Drzewiarzem Rzeczenica piękny jubileusz będzie obchodził kapitan zespołu czerwono-niebieskich Mirosław Kisełyczka. Popularny "Dziadek" zagra po raz 350 w oficjalnym meczu klubu z Debrzna. Tę kolejną "magiczną" liczbę występów w ekipie seniorów osiągnie jako drugi w MKS-ie, po Krzysztofie Borkowskim. Mirek, to człowiek - orkiestra, jeden z najbardziej zasłużonych zawodników w historii klubu. Piłkarz, pingpongista, trener, a także sędzia - słowem najwszechstronniejszy człowiek w MKS-ie.

Nasz rywal - Drzewiarz Rzeczenica 22.10.2003
To już ostatnia okazja, aby obejrzeć czerwono-niebieskich w rundzie jesiennej na własnym boisku. 26 października 2003 r. o godz. 14:00 MKS podejmuje u siebie Drzewiarz Rzeczenica. Drzewiarz to zespół, który nieprzerwanie od 1994 r. występuje na boiskach słupskiej klasy A. Obecny sezon jest więc dziesiątym z rzędu w tej klasie rozgrywkowej.

GTS Czarna Dąbrówka - MKS Debrzno 1:5 (0:3)
Blitzkrieg
19.10.2003
To z miała być trudna przeprawa dla MKS-u, kolejny mecz istotny dla układu w górze tabeli. Trzy punkty z boiska GTS-u, to swoisty klucz do wywalczenia tytułu mistrza jesieni dla czerwono - niebieskich. Debrznianie zagrali bardzo dobry mecz, obnażając wszystkie słabości bezradnego rywala.

MKS Debrzno - Stegna Parchowo 6:1 (2:0)
W jedności siła
12.10.2003
Czerwono - niebiescy znowu zasiedli w fotelu lidera słupskiej A-klasy! Meczu ze Stegną można było trochę się obawiać, bo parchowianie to do momentu przyjazdu do Debrzna najsolidniejsza ekipa ligi jeśli wziąć pod uwagę tylko spotkania wyjazdowe (3 zwycięstwa, 1 porażka). MKS zagrał bardzo dobre zawody, szybko rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości co do rezultatu.

Nasz rywal - Stegna Parchowo 11.10.2003
12 października o godz. 15:00 rozpocznie się ósme w tym sezonie spotkanie MKS-u w klasie A. Tym razem przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie zupełnie nieznany w Debrznie zespół Stegny Parchowo. Ekipa z Parchowa siódmy z rzędu sezon występuje na boiskach tej klasy rozgrywkowej.

Koral Dębnica - MKS Debrzno 2:2 (1:1)
Remis na szczycie
05.10.2003
Na tę konfrontację czekaliśmy od początku rozgrywek. Dębniczanie (zwani przez "złośliwych" Piastem II Człuchów) nie ukrywali aspiracji przed sezonem i ostrzyli zęby na potyczkę z MKS-em. My po ostatnich słabszych meczach czerwono - niebieskich byliśmy pełni obaw o wynik. Raz jeszcze nasi potwierdzili, że w kluczowych momentach potrafią zmobilizować się i zagrać na miarę swoich możliwości. Przed pierwszym gwizdkiem z zadowoleniem przyjęlibyśmy remis, przebieg gry pokazał jednak, że MKS był bardzo bliski wywalczenia pełnej puli.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::