ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Życzenia noworoczne 31.12.2007r.
W Nowym Roku 2008 wszystkim zawodnikom i kibicom klubu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, szkolnym i zawodowym oraz samych sukcesów na sportowych arenach życzą Zarząd MKS Debrzno, trenerzy Krzysztof Borkowski i Mirosław Kisełyczka oraz redakcja strony internetowej.

Meble na wysokich obrotach 31.12.2007r.
"Konia z rzędem" temu, kto potrafiłby przewidzieć rezultaty ostatniej w roku 2007 kolejki debrzneńskiej halówki. W tej "zwariowanej" serii spotkań największym zwycięzcą okazała się drużyna Mebli/Szufrajda gromiąc 8:2 w meczu na szczycie ekipę Joga Bonito i wygrywając (ledwo, ledwo, ale jednak) z Salosem 2:1.

Juve i Team postrachem faworytów 27.12.2007r.
Gładko, miło i przyjemnie grało się dotychczas zespołowi Meble/Szufrajda Dębnica w obecnym sezonie ligi halowej. Aż tu nagle... W najmniej spodziewanym momencie drużyna sponsorowana przez Józefa Szufrajdę doznała nieoczekiwanych strat.

Druga runda tuż po Nowym Roku 18.12.2007r.
Na półmetku rozgrywek o mistrzostwo II ligi grupy północnej strefy wielkopolsko-zachodniopomorskiej tenisiści stołowi MKS Debrzno zajmują szóstą lokatę. Siedem punktów zdobytych w siedmiu meczach, 1 zwycięstwo, 5 remisów i 1 porażka - to dorobek debrznian. Nasz zespół przegrał jedynie z Championem Police, wygrał też tylko raz, z Flotą Świnoujście. Pozostałe pięć spotkań kończyło się polubownie.

Kalendarz przygotowań 14.12.2007r.
10 stycznia wznowią treningi seniorzy MKS Debrzno. Kilka dni przed tym terminem zawodnicy spotkają się z trenerem Krzysztofem Borkowskim i klubowymi działaczami, aby ustalić zasady współpracy i cele drużyny na rundę wiosenną 2008 r. W trakcie przygotowań do mającej rozpocząć się 16 marca rundy rewanżowej czekają piłkarzy zajęcia w hali Zespołu Szkół i na stadionie oraz pięć gier kontrolnych.

Bezkonkurencyjna Żółtnica 12.12.2007r.
Aż 69 zawodników przystąpiło do rywalizacji w I Grand Prix Debrzna w sezonie 2007/08. Impreza była połączona z międzyszkolnym turniejem tenisa stołowego dzieci i młodzieży. Cieszy wysoka frekwencja. Widać, że takie zawody są bardzo potrzebne w naszym mieście, a pomysł by dorosłe Grand Prix przemianować na imprezę dla młodzieży okazał się trafiony.

Młodzież na czele 10.12.2007r.
Nabiera rumieńców rywalizacja w lidze halowej. Niedzielne mecze w dużej mierze ustawiły czołówkę rozgrywek w tym sezonie. Wydaje się, że o główne trofeum będą walczyć Joga Bonito, Meble/Szufrajda i Ogrodowa/Gama, chociaż obrońcy tytułu ponieśli akurat teraz spore straty. Zasłużona przegrana z Meblami oraz cudem uratowany remis z Joga Bonito mocno skomplikowały sytuację tej drużyny. Szczególnie zacięte było to drugie spotkanie. Młodzież prowadziła z Ogrodową już 5:2, jednak tuż przed końcem I odsłony straciła bramkę z przedłużonego rzutu karnego. Na tym nie koniec - protestujący Andrzej Taras został wykluczony z gry, co oznaczało osłabienie przez 5 minut i absencję "Daglasa" w potyczce z Salosem.

Wiosna 16 marca? 06.12.2007r.
Ledwie 3 tygodnie temu zakończyła się piłkarska jesień w słupskiej klasie okręgowej, a już myślimy o czekających kibiców emocjach w rundzie rewanżowej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Podokręg Słupski planuje początek rozgrywek na 16 marca. Wtedy zmierzymy się u siebie z Karolem Pęplino. Oprócz tradycyjnych terminów weekendowych związek planuje, by okręgówka grała w czwartek 1 maja oraz w Boże Ciało 22 maja. Ostatnia kolejka odbędzie się 8 czerwca, a więc w dniu rozgrywania przez reprezentację Polski inauguracyjnego meczu Euro 2008 z Niemcami. Warto dodać, że w przypadku odwołania premierowej serii meczów z powodu złych warunków atmosferycznych, spotkania zaplanowane na 16 marca odbyłyby się w którąś ze śród w maju. Dwa tygodnie po seniorach przystąpią do gry juniorzy. To oznacza, że 29 marca juniorzy starsi na początek ligi pojadą do Miastka, a juniorzy młodsi zgodnie z terminarzem będą pauzować.

"Grand Prix" w nowej formule 05.12.2007r.
9 grudnia o godz. 9:00 w hali Zespołu Szkół odbędzie się pierwszy turniej tenisa stołowego z cyklu "Grand Prix" Debrzna w sezonie 2007/2008. Tym razem organizatorzy (MKS, CKST, Salos i GKRPA Debrzno) zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody są otwarte, mogą w nich uczestniczyć młodzi pingpongiści nie tylko z gminy Debrzno, lecz także z całego regionu. Przypomnijmy, że "Grand Prix" odbywa się w naszym mieście od 2003 r., ale dotąd adresowane było głównie do dorosłych zawodników. Od tego sezonu zmieniamy formułę na wyłącznie młodzieżową, natomiast dla seniorów planujemy jeden, duży turniej wiosną 2008 roku.

Bajkopisarz z Piły 03.12.2007r.
Być może ktoś znowu zarzuci nam, że czepiamy się po próżnicy, ale... Jak pominąć milczeniem to, co ukazało się w ubiegłotygodniowym wydaniu wychodzącego w Pile "Tygodnika Nowego"? Redaktor kryjący się pod pseudonimem "Eu-Mi" (dla niewtajemniczonych wyjaśniamy - Eugeniusz Mikuszewski) w artykule opisującym Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny seniorek i seniorów w tenisie stołowym rozegrany w Czarnkowie w kilku zdaniach odniósł się również do derbowego meczu II ligi mężczyzn Sparta Złotów - MKS Debrzno z 24 listopada. Kilka zdań, za to jakże treściwych...

Mistrzowie i Joga Bonito bez strat 03.12.2007r.
Pierwsza seria nowego sezonu ligi halowej nie przyniosła niespodzianek. Z wysokiego pułapu rozpoczęli rozgrywki młodzi zawodnicy Joga Bonito odnosząc dwa pewne zwycięstwa. Komplet punktów po 2 spotkaniach posiada również Ogrodowa/Gama. O ile mecz z Hoopem okazał się spacerkiem, to potyczka z Team Człuchów była istną "droga przez mękę" dla obrońców tytułu. Minimalną wygraną zapewnił Ireneusz Nowak, zdobywając decydującego gola na minutę przed końcowym gwizdkiem. Chwilę później jego zespół uratowała poprzeczka... Człuchowianie przyjechali "gołą" piątką i mimo ambitnej postawy zapłacili za brak zmienników w drugiej połowie konfrontacji z Joga Bonito.
Zgodnie z planem wygraną odniósł zespół Meble/Szufrajda, ogrywając Salos 5:0. Ich rywale znacznie lepiej zaprezentowali się w meczu z Juve, wygrywając nadspodziewanie łatwo. Odnotujmy, iż dwa gole dla Salosu strzelił bardzo dobrze grający ksiądz Piotr Kowalkowski! Rozczarowanie pierwszych gier? Niewątpliwie kiepska dyspozycja Juve Uniechów, tak chwalonego przez nas za postawę w ubiegłej edycji.
Następne mecze w niedzielę 9 grudnia od godz. 13:00. Hitami będą potyczki Ogrodowa/Gama - Meble/Szufrajda i Joga Bonito - Ogrodowa/Gama!

Ruszamy! 30.11.2007r.
2 grudnia rozpocznie się X edycja Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Z dwutygodniowym poślizgiem inaugurujemy popularną halówkę i już teraz zapraszamy sympatyków tej odmiany piłki nożnej do obiektu Zespołu Szkół. W tym sezonie wystartuje w lidze 7 drużyn, czyli tak jak rok temu. Można utyskiwać, że to mała frekwencja (bywało przecież znacznie lepiej), ale nic na to nie poradzimy. Oby nie było gorzej... Tytułu broni Ogrodowa/Gama, tradycyjnie uczestniczy w rozgrywkach zespół z Dębnicy, drugi rok z rzędu Juve Uniechów. Stawkę uzupełniają debiutanci (chociaż tylko z nazwy, bo przecież w składach są zawodnicy, którzy wielokrotnie brali udział w halówce) - Salos, Hoop, i Joga Bonito. Absolutnym nowicjuszem będzie Team Człuchów. Szkoda, że tym razem liga wystartuje bez PPZ Przybkowo i Gromu Stanisławka, regularnych uczestników poprzednich edycji. Spotkania poprowadzą jako sędziowie Mirosław Łepek i Jarosław Matraszek.

Remis w Złotowie 24.11.2007r.
Rozegrany awansem mecz II ligi tenisa stołowego Sparta Złotów - MKS zakończył się polubownym rozstrzygnięciem. To piąty (!) remis czerwono-niebieskich w siódmym spotkaniu na tym szczeblu rozgrywkowym.

Skazani na przeciętność? 23.11.2007r.
Jedenaste miejsce po rundzie jesiennej seniorów MKS-u to rozczarowanie, czy wynik aktualnych możliwości zawodników? To wbrew pozorom niełatwa kwestia do rozstrzygnięcia. Z jednej strony bowiem ludzie, którym zależy na dobrych rezultatach czerwono-niebieskich łatwo nie pogodzą się z faktem, iż jesteśmy zaledwie ligowym średniakiem, chociaż niektóre wyniki jesiennych meczów poddają w wątpliwość i to określenie. Z drugiej strony "tak krawiec kraje, jak..."

Jesień juniorów 21.11.2007r.
Kilkanaście dni minęło od zakończenia rozgrywek rundy jesiennej w okręgówce juniorskiej. Dziś spróbujemy dokonać małego podsumowania minionych miesięcy na boiskach podokręgu słupskiego.

Derby wcześniej 19.11.2007r.
Już w najbliższą sobotę 24 listopada o godz. 13:30 odbędzie się derbowy mecz II ligi tenisa stołowego Sparta Złotów - MKS Debrzno. Przypomnijmy, że pierwotnie, wg terminarza obydwa zespoły miały się zmierzyć tydzień później, 1 grudnia o godz. 11:00. Dwóch zawodników ekipy złotowskiej, Kajetan Rosiński i Sebastian Guss zakwalifikowało się na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny kadetów do Drzonkowa, zaplanowany właśnie na 1 grudnia. W związku z tym złotowianie mieli prawo "z urzędu" czynić starania o zmianę daty rozegrania meczu ligowego w Wielkopolskim Związku Tenisa Stołowego. Obyło sie bez tego, gdyż lokalni rywale szybko uzgodnili nowy termin i ostatecznie do spotkania derbowego dojdzie 24 listopada. Trzymajmy kciuki za czerwono-niebieskich, którzy tak jak ostatnio będą niestety osłabieni brakiem w składzie Rafała Obary. Zespół czeka więc trudne zadanie walki o korzystny rezultat.

Halówka nieco później 15.11.2007r.
Dopiero 2 grudnia ruszy X edycja Debrzneńskiej Ligi Halowej. Początkowo planowana na 18 listopada inauguracja została przesunięta o 2 tygodnie ze względu na niezbyt wielkie (oględnie ujmując) zainteresowanie uczestników. Czekamy cierpliwie na zgłoszenia drużyn, zachęcając do udziału w lidze. To przecież najlepsza forma spędzania wolnego czasu w okresie zimowym dla wszystkich miłośników piłki nożnej. Zapraszamy!
Wszelkie informacje tel. 609 266 529

MKS Debrzno - Pogoń Lębork 1:9 (0:5)
Pogoń demolka
11.11.2007r.
Jeśli ktoś przeczytał przedmeczową zapowiedź na naszej stronie internetowej, a następnie skonfrontował oczekiwania z tym, co zobaczył w niedzielne popołudnie na stadionie miejskim, pomyśleć mógł tylko jedno - nic, tylko zakpiono sobie z poziomu inteligencji sympatyków futbolu w Debrznie! Czyż nie tak?

Tylko punkt po meczach "na styk" 10.11.2007r.
Powrót ligowego tenisa stołowego do Debrzna po ośmioletniej przerwie za nami. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić halę Zespołu Szkół, chyba nie żałują. Oglądali dwa interesujące, zacięte mecze, w których do ostatnich gier ważyły się losy końcowego rezultatu. Ostatecznie czerwono-niebiescy wywalczyli tylko jeden punkt, co kosztowało nasz zespół spadek na piątą lokatę w tabeli. Zabrakło niewiele, by cieszyć się z dużo większej zdobyczy, ale w ping-pongu oprócz umiejętności decydują szczegóły - psychika, łut szczęścia, doświadczenie itp.

MKS - Pogoń: powstrzymać lidera 09.11.2007r.
11 listopada o godz. 13:00 w ostatniej serii spotkań rundy jesiennej MKS zagra u siebie z Pogonią Lębork. Będziemy gościć zdecydowanego lidera rozgrywek, już mistrza jesieni i głównego kandydata do awansu.

Nareszcie u siebie 08.11.2007r.
11 kwietnia 1999 roku pingpongiści MKS-u Debrzno rozegrali ostatnie jak dotąd ligowe mecze na własnym terenie. Debrznianie wygrali wtedy w rozgrywkach III ligi z Koroną Człopa 8:0 oraz MKS-em Wałcz 8:3 i na długie 8 lat zniknęli z rywalizacji o mistrzowskie punkty w tej dyscyplinie sportu.

Jubileuszowa edycja halówki 07.11.2007r.
Najprawdopodobniej 18 listopada wystartuje dziesiąty sezon Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Impreza organizowana przez MKS i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zawsze wzbudza spore zainteresowanie uczestników i kibiców. Halowa odmiana futbolu pozwala w interesujący sposób "przetrwać" długą zimową przerwę w normalnych rozgrywkach na otwartych boiskach. 13 listopada o godz. 17:00 w sali CKST przy ul. Wojska Polskiego 2 odbędzie się zebranie organizacyjne z udziałem kierowników drużyn, na którym omówione zostaną wszystkie kwestie związane z regulaminem, terminarzem itp. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w lidze na to spotkanie. Wszelkich informacji o halówce można uzyskać pod nr tel. 609 266 529.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 4:1 (3:0)
Honorowy "Borsuk"
04.11.2007r.
Ambitne plany wywiezienia z Człuchowa przynajmniej punktu spełzły na niczym. Przegraliśmy z Piastem 1:4 i już po pierwszych 45 minutach było wiadomo, że tak się stanie. MKS zagrał bardzo bojaźliwie w początkowych fragmentach meczu, co od razu przełożyło się na niekorzystny rezultat.

Zwycięstwa na koniec rundy 03.11.2007r.
Nadspodziewanie gładko poradzili sobie z rywalami juniorzy MKS-u w wyjazdowych potyczkach z Kaszubią Studzienice. Dwie pewne wygrane po meczach, w których ani przez moment nie było wątpliwości, kto jest lepszy - to bilans wyprawy pod Bytów.

MKS Debrzno - Chrobry Charbrowo 2:2 (2:1)
Sprawiedliwie
28.10.2007r.
Emocjonujące i stojące na niezłym poziomie widowisko stworzyli piłkarze MKS-u i Chrobrego. Obydwie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i w tej sytuacji wynik remisowy jest raczej sprawiedliwy. Kibice debrzneńscy mogli jednak czuć niedosyt, bo w pewnym momencie prowadziliśmy już 2:0 i wszystko układało się po myśli czerwono-niebieskich.

Punkty znad morza 27.10.2007r.
Wyprawa (tak, tak, wyprawa, a nie "tylko" wyjazd) do Świnoujścia i Międzyzdrojów przyniosła naszej drugoligowej pingpongowej drużynie cenne 3 punkty. Po cichu liczyliśmy nawet na więcej, ale trzeba docenić rezultaty osiągnięte przez debrznian.

Junior zmienny jest 27.10.2007r.
Mówi się, że "kobieta zmienną jest", a co w takim razie powiedzieć o naszych juniorach? Tydzień temu 15 goli straconych w Przechlewie, dwie wysokie przegrane, a teraz należy pochwalić debrzneńską młodzież. Zarówno juniorzy starsi, jak i młodsi rywalizowali z liderującymi w rozgrywkach zespołami i mogą śmiało swoje występy zaliczyć do udanych

Z Chrobrym po pięciu latach przerwy 26.10.2007r.
Szybkimi krokami zbliża się finisz rundy jesiennej w słupskiej okręgówce. Piłkarze jeszcze tylko trzy razy wybiegną na boiska i powalczą o ligowe punkty. Trzynasta kolejka spotkań to m.in. konfrontacja MKS-u z Chrobrym Charbrowo.

Pomorze jest z Was "dumne" 26.10.2007r.
Jak informowaliśmy wczoraj w krótkiej notce Komisja Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN zweryfikowała wynik meczu klasy okręgowej seniorów Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno (6:2) na walkower 3:0 dla naszego klubu. Obiecaliśmy wrócić do sprawy w szerszym materiale, co niniejszym właśnie czynimy.

Walkower dla MKS-u 25.10.2007r.
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja Gier Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikowała wynik meczu o mistrzostwo słupskiej klasy okręgowej seniorów Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno na walkower 3:0 dla naszego klubu. Przypomnijmy, że na boisku w spotkaniu rozegranym 7 października zwyciężyli tuchomianie 6:2. Szczegółowo o decyzji Komisji i całej sprawie napiszemy jutro.

Mendel 21.10.2007r.
Tytułowe słowo, to nieco zapomniane już określenie "piętnastu sztuk". Przypomniało nam się ono, bo tyle właśnie goli straciła młodzież MKS-u w Przechlewie. Fakt, jechaliśmy na mecze z Brdą mocno zdziesiątkowanymi składami w obydwu zespołach, ale...

Pomorze Potęgowo - MKS Debrzno 3:1 (2:1)
Była walka, nie ma punktów
20.10.2007r.
Trudno być zadowolonym po porażce, bo od tego punktów w tabeli nie przybywa, ale patrząc na skład, w jakim rywalizowaliśmy z Pomorzem należy docenić ambicję i zaangażowanie debrznian. Wielu z nich ma nikły staż w zespole seniorów i choćby z tego względu nie mogliśmy liczyć na cuda. Mimo to do 86 min. wynik spotkania w Potęgowie był sprawą otwartą i usilnie walczyliśmy o remis.

Juniorskie pauzy 18.10.2007r.
Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Dyscypliny Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN podjęła decyzję w sprawie kar dla zawodników MKS-u, którzy w minioną sobotę ujrzeli czerwone kartki w meczu juniorów starszych z Iskrą Dretyń. Łukasz Dudzic odpocznie od gry 3 spotkania (a więc zakończyła się już dla niego runda jesienna), natomiast Piotr Szymanówka będzie pauzować dwa mecze, czyli może zagrać na koniec tej części sezonu, 3 listopada w Studzienicach.

Myśliwiec - MKS ciąg dalszy 17.10.2007r.
W dniu dzisiejszym Zarząd MKS Debrzno wystosował pismo do Komisji Gier i Ewidencji Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o rozpatrzenie możliwości ponownej weryfikacji meczu klasy okręgowej seniorów Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno (6:2) rozegranego w dniu 7 października. W tym momencie poprzestaniemy na zdawkowej informacji obiecując jednocześnie obszerny materiał dotyczący tej niebywałej sprawy po zakończeniu postępowania wyjaśniającego w Słupsku.

MKS Debrzno - Echo Biesowice 1:5 (0:3)
Bohater Feretycki
14.10.2007r.
Po najsłabszym w tym sezonie meczu na własnym boisku MKS zdecydowanie uległ drużynie Echa Biesowice 1:5 będąc bez najmniejszych wątpliwości zespołem słabszym od pierwszych chwil spotkania. Piękna pogoda, sporo kibiców, nastrój futbolowego święta i... klapa na całej linii jeśli chodzi o czerwono-niebieskich.

Planowo 13.10.2007r.
Młodzież MKS-u wykonała założony plan zdobywając 6 punktów w konfrontacjach z Iskrą Dretyń. Juniorzy starsi zwyciężyli 2:0, ale po kiepskim meczu, jednym ze słabszych w tym sezonie. Obydwa gole na początku pierwszej i drugiej połowy strzelił Wojciech Szeliga wykorzystując podania Przemysława Szczubiała. Szeliga miał jeszcze jedną okazję na zdobycie bramki, podobnie jak Wojciech Romanowski i Andrzej Taras, po którego silnym uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Kup bilet - wygraj okolicznościową piłkę 12.10.2007r.
14 października o godz. 14:00 wybiegną na murawę stadionu miejskiego jedenastki MKS-u i Echa Biesowice, aby rozegrać kolejny mecz o mistrzostwo klasy okręgowej. To jedenasta seria spotkań, a więc za nami już 2/3 rundy jesiennej.

Niezniszczalny 10.10.2007r.
Wierność klubowym barwom to dziś zanikające zjawisko w sporcie. Nie tylko tym wyczynowym, profesjonalnym, "wielkim", lecz także w niższych klasach rozgrywkowych. Na szczęście są chwalebne wyjątki. Już choćby dlatego niesamowity jubileusz Mirosława Kisełyczki zasługuje na szczególną uwagę.

Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno 6:2 (1:1)
Koło historii
07.10.2007r.
Myśliwiec Tuchomie to ten klub klasy okręgowej, z którym mamy najlepszy bilans wzajemnych potyczek. Sześć zwycięstw MKS-u i jeden remis - tak przebiegały dotychczasowe konfrontacje.

Plan minimum 06.10.2007r.
Pierwsze po 8-letniej przerwie mecze ligowe pingpongistów MKS-u zakończyły się polubownymi rozstrzygnięciami. Jak zakładał przed wyjazdem do Koszalina i Gryfic grający kierownik sekcji Sławomir Babiński remisy w obydwu spotkaniach to absolutne minimum. Miał nosa, ponieważ takie właśnie rezultaty osiągnęli debrznianie.

Bez punktów w Czarnem 06.10.2007r.
Dwie przegrane zanotowała młodzież MKS-u w derbowych meczach z Czarnymi Czarne. Juniorzy starsi dobrze rozpoczęli grę (dwie okazje Marcina Walkiewicza, poprzeczka Michał Drapały), lecz potem proste błędy defensywy i bramkarza zadecydowały o wysokim prowadzeniu miejscowych do przerwy.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::