ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Jedyna taka para... Gratulujemy! 29.06.2013r.
Dziś dwoje ludzi związanych z Miejskim Klubem Sportowym Debrzno ma swój wielki dzień. Ślub biorą Żaneta Kłos i Kamil Sieg, a zatem... piłkarka i piłkarz czerwono-niebieskich!

W samo okienko (29)
Niezapomniany smak truskawek
28.06.2013r.
Najpierw było ogromne zaskoczenie, które wyrzeźbiło gdzieś tam w kącikach naszych oczu korytka pod rzekę łez, ale nic nie pociekło. Może głos nieco zadrżał jak ryzykant na linie nad przepaścią, ale to była dla nas niezapomniana chwila wzruszenia. Nie ukrywam, że dużym zaszczytem były podziękowania od reprezentacji rodziców: Mamy Tymka Pachury i Mamy Szymka Mazy, za to, co zainicjowaliśmy przed rokiem i jaki przyniosło to skutek. Jedno jest pewne - stawiamy teraz poprzeczkę o centymetr wyżej.

Ligowe obrachunki 2012/2013 - juniorzy młodsi 27.06.2013r.
Najtrudniejszy w historii - taki był najkrócej podsumowując sezon najmłodszej ekipy czerwono-niebieskich. Kiedy zespół obejmował Łukasz Płóciennik wiedzieliśmy, że zarówno samego szkoleniowca, jak i jego podopiecznych czeka arcytrudne zadanie gry w słupskiej okręgówce. Z rywalami silniejszymi fizycznie i starszymi wiekiem - dodajmy od razu.

Uśmiechy najlepszą podzięką 25.06.2013r.
To były niezwykle owocne trzy godziny spędzone na debrzneńskim "Orliku" przy MOW. Blisko setka osób (dzieci, ich rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, bracia, siostry...) bawiła się wspólnie w trakcie imprezy finalizującej premierowy sezon istnienia Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno.

Brawo "Płota" i jego zespół! 23.06.2013r.
Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy MKS-u Debrzno (rocznik 1997 i młodsi) w trakcie VIII międzynarodowego turnieju piłki nożnej, rozegranego w minioną sobotę w Starej Wiśniewce. W gronie ośmiu drużyn (grano jednocześnie na dwóch boiskach) czerwono-niebiescy okazali się najlepsi, zgarniając po zaciętym finałowym boju z sąsiadami zza miedzy Lipką główne trofeum!

Akademia kończy sezon, pasowanie na piłkarza 21.06.2013r.
Akademia Piłkarska 2012 MKS Debrzno kończy swój pierwszy sezon działalności. Jutro, tj. 22 czerwca o godz.14.00 na "Orliku" przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym odbędzie się małe podsumowanie tego pierwszego okresu istnienia szkolenia najmłodszych adeptów futbolu przy debrzneńskim klubie.

Petryszyn i Gostomski podzielili koronę 20.06.2013r.
Wielu kibiców śledzących z dużym zainteresowaniem rozgrywki klasy A seniorów pasjonowało się nie tylko rywalizacją drużyn o awans do klasy okręgowej, czy o uchronienie się przed degradacją, lecz także regularnie analizowało tabelę strzelców ligowych.

Międzynarodowy turniej piłkarski w Starej Wiśniewce 19.06.2013r.
Po zakończeniu rozgrywek ligowych juniorzy młodsi MKS-u udadzą się na ciekawie zapowiadający się międzynarodowy turniej piłki nożnej organizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Starej Wiśniewki i Okolic "Gromada", LZS "Naprzód" Stara Wiśniewka, Szkołę Podstawową im. Obrońców Polskości w Starej Wiśniewce, Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Zakrzewie, pod patronatem Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego oraz Wójta Gminy Zakrzewo Henryka Dobrosielskiego.

Trofea dla Orlika Czarne, zadowolenie dla wszystkich 18.06.2013r.
Sobotnio-niedzielne (15 i 16 czerwca) zmagania najmłodszych futbolistów o Puchar Akademii zorganizowane przez MKS jako sportowy akcent "Dni Debrzna" miały na celu nade wszystko dobrą zabawę i możliwość zmierzenia się miejscowych młodziutkich kandydatów na piłkarzy ze swoimi rówieśnikami z ościennych miejscowości.

MKS Debrzno - Garbarnia Kępice 9:2 (4:0)
Powtórka sprzed dekady
16.06.2013r.
Na koniec rozgrywek sezonu 2012/2013 seniorzy MKS-u urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki gromiąc na własnym stadionie Garbarnię Kępice aż 9:2. Debrzneńska ekipa zagrała tak jak w niemal wszystkich spotkaniach w ostatnich tygodniach, czyli na luzie, z rozmachem, konsekwentnie i skutecznie.

MKS - Garbarnia: bez wielkiej stawki, ale też nie o pietruszkę 14.06.2013r.
16 czerwca o godz.16.00 czerwono-niebiescy rozegrają ostatni w edycji 2012/2013 mecz o punkty w klasie A seniorów. Nad Debrzynkę zawita Garbarnia Kępice, a więc zespół, który przez większość sezonu bronił się przed degradacją do klasy B.

W samo okienko (28)
Wieśniaki świętują
13.06.2013r.
Gdyby to był mecz ekstraklasy, dziennikarze rozpływaliby się w zachwytach w papierowych i elektronicznych gazetach o tym, jak to drużyna przyjezdnych odwróciła po przerwie losy meczu. Zapewne widzielibyśmy tytuły typu "Granit skruszony w słońcu", "Debrzneński walec jedzie dalej" czy też może mniej poetycko "Co MKS wziął w przerwie?". Tymczasem był to pojedynek pomorskiej "Serie A" i zwycięstwo naszego zespołu należy skwitować prostym – "Jak się chce, to można". Ale dzisiaj nie o rozgrzanym w ogniu radości kotle, który nas spotkał w Las Arena.

Kto awansuje, kto spadnie? 11.06.2013r.
Przed nami piłkarskie ostatki, czyli 26. seria meczów w klasie A seniorów, a więc lidze, która najbardziej interesuje sympatyków futbolu nad Debrzynką. W zasadzie prawie wszystkie ustalenia już zapadły, wiemy kto awansował do klasy okręgowej, znani są również z grubsza spadkowicze do klasy B. Spróbujmy przeanalizować jak to będzie wyglądało po zakończeniu obecnego sezonu.

Rewanż na Zawiszy, juniorzy starsi na podium 09.06.2013r.
W ósmym wiosennym występie juniorzy starsi MKS-u odnieśli szóste zwycięstwo i zakończyli sezon na trzecim miejscu, także dzięki porażce wyprzedzającego nasz zespół przed ostatnią serią Kolejarza Chojnice w Dębnicy.

Nie taka Bytovia straszna... 09.06.2013r.
Juniorzy młodsi zakończyli kampanię 2012/2013 przegraną na własnym boisku z Bytovią Bytów. Nad Debrzynkę przyjechał czołowy bądź co bądź zespół rozgrywek, który rozgromił ekipę Łukasza Płóciennika jesienią 14:0 i w obliczu ogromnych osłabień czerwono-niebieskich należało się spodziewać arcytrudnej przeprawy.

Granit Koczała - MKS Debrzno 1:2 (1:0)
Las Arena zdobyta po 18 latach
08.06.2013r.
7 maja 1995r. seniorzy MKS-u pokonali na wyjeździe Granit Koczała 3:1 w meczu o punkty w klasie A. Od tej pory przez ponad osiemnaście lat czerwono-niebiescy nie wygrali na malowniczo położonym obiekcie, zwanym przez miejscowych "Las Arena".

Puchar Akademii na Dni Debrzna 07.06.2013r.
15 i 16 czerwca 2013r. od godz.10.00 na debrzneńskim "Orliku" przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym zaroi się od młodych adeptów piłki nożnej, którzy wezmą udział w turnieju o "Puchar Akademii".

MKS Debrzno - Myśliwiec Tuchomie 5:0 (2:0)
5:0 i ... debrznianie ciągle w grze!
05.06.2013r.
Nie zwalnia tempa seniorska drużyna czerwono-niebieskich. MKS pokonał kolejnego rywala, przedłużył serię wygranych do sześciu meczów, w trzecim z rzędu spotkaniu nie stracił bramki, sam zaś ponownie zaaplikował przeciwnikowi dużo goli. Cieszy wyborna dyspozycja strzelecka na finiszu sezonu, radują wygrane i... wciąż nieśmiało spoglądamy w tabelę łudząc się po cichutku, że może nie wszystko jeszcze stracone.

Konarzyny i Skotniki w rolach głównych 04.06.2013r.
Czerwiec to nie jest najbardziej dogodna pora do rozgrywania meczów przy tenisowych stołach, ale mimo to 32 miłośników tej dyscypliny sportu stawiło się w poniedziałkowe popołudnie w hali Zespołu Szkół, aby wziąć udział w corocznym turnieju podsumowującym sezon, a jednocześnie uświetniającym "Dzień Dziecka" i "Dni Profilaktyki".

Ligowa środa w Debrznie 03.06.2013r.
Na 5 czerwca 2013r. zaplanowano 24. serię meczów w słupskiej klasie A seniorów. MKS po trzech spotkaniach rozegranych poza domem wraca na własne boisko i podejmie ekipę Myśliwca Tuchomie.

Urania Udorpie - MKS Debrzno 0:6 (0:0)
MKS nokautuje, Słonka na liście strzelców
02.06.2013r.
Serię trzech z rzędu meczów ligowych na wyjeździe czerwono-niebiescy zakończyli wygraną w Udorpiu 6:0. Debrznianie od kilku kolejek demonstrują znakomitą formę strzelecką i miażdżą napotkanych na drodze rywali. Można żałować, iż te zwycięstwa przyszły tak późno, bo kto wie jak wyglądałaby dziś tabela klasy A, gdyby nie wcześniejsze straty punktów.

Bezproblemowe zwycięstwo 02.06.2013r.
W przedostatnim meczu sezonu 2012/2013 juniorzy starsi bardzo pewnie wygrali na wyjeździe z Uranią Udorpie. Tak naprawdę wynik 9:2 nie oddaje różnicy w jakości gry dzielącej obydwa zespoły, bowiem gdyby nie przeciętnie nastawione celowniki debrznian w drugiej połowie, kiedy przewaga była wręcz przygniatająca, rozmiary wiktorii MKS-u mogłyby być znacznie większe.

W samo okienko (27)
Franek Kimono
31.05.2013r.
Niektórzy nie lubią poniedziałków. Tymczasem początek roboczego tygodnia często okazuje się być zwiastunem wydarzeń, okraszonych tu i ówdzie niespodziankami.

Lipniczanka Lipnica - MKS Debrzno 0:5 (0:0)
Pięć ciosów w drugiej połowie
30.05.2013r.
Cztery efektowne wygrane, dwanaście punktów i dwadzieścia zdobytych goli - oto najkrótsze podsumowanie ligowych gier od 12 maja w wykonaniu ekipy seniorów. Podopieczni Pawła Władyczaka odprawiają z kwitkiem kolejnych rywali prezentując solidną dyspozycję w końcówce sezonu.

Z Uranią obie drużyny w niedzielę 29.05.2013r.
W zbliżający się weekend aż dwa zespoły MKS-u zagrają z tym samym rywalem i obydwa na wyjeździe. Zarówno seniorzy, jak i juniorzy starsi udadzą się do Udorpia na mecze z Uranią.

W derbach bez niespodzianki 28.05.2013r.
W rozegranym awansem z 2 czerwca spotkaniu klasy okręgowej juniorów młodszych Piast Człuchów wysoko zwyciężył ekipę MKS-u 8:0. Jeszcze do przerwy czerwono-niebiescy trzymali w miarę niezły rezultat, bo choć stracili gola już w 3. minucie, a drugiego w 23 min., to jednak toczyli ambitny bój z walczącymi o wygraną w lidze rywalami.

Za tydzień tenis stołowy 27.05.2013r.
3 czerwca 2013r. (poniedziałek) o godz.16.30 w hali Zespołu Szkół odbędzie się turniej tenisa stołowego z okazji "Dnia Dziecka" i Dni Profilaktyki", organizowany co roku o tej porze przez nasz klub we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dolina Gałąźnia Wielka - MKS Debrzno 2:7 (1:4)
Lekko, łatwo i przyjemnie
26.05.2013r.
Nadspodziewanie gładko poradzili sobie na wyjeździe z Doliną Gałąźnia Wielka seniorzy MKS-u. Debrznianie rozgromili rywali na neutralnym boisku w Kołczygłowach 7:2 po bodaj najłatwiejszym meczu sezonu.

0:5 z liderem 26.05.2013r.
Nie takiego rezultatu oczekiwaliśmy po wyjazdowym spotkaniu juniorów starszych ze Stegną Parchowo. Wprawdzie debrznianie jechali do lidera i zarazem zwycięzcy ligi, lecz wierzyliśmy, że pokażą, iż cztery wygrane mecze z rzędu to nie był przypadek, tylko potwierdzenie niezłych przecież możliwości ekipy Sławomira Słonki.

Jedenaście w jedenastu 25.05.2013r.
5, 7, 8, 14, 23, 39, 47, 52, 57, 59, 64- w tych minutach juniorzy młodsi MKS-u tracili gole podczas sobotniej wizyty w Brusach. Konfrontacja z Tęczą, jednym z kandydatów do wygrania rozgrywek, okazała się bardzo trudnym doświadczeniem i zakończyła się tak jak jesienią, czyli przegraną w dwucyfrowych rozmiarach.

Zmiany w terminarzu 23.05.2013r.
Do zakończenia rozgrywek w klasie okręgowej juniorów młodszych (B) pozostały trzy serie spotkań. Dwa z nich czerwono-niebiescy rozegrają poza Debrznem i w obydwu przypadkach w ostatnich dniach nastąpiły zmiany w "rozkładzie jazdy" w stosunku do wcześniejszych ustaleń.

Reprezentant MKS-u w Biegu Zawilca 22.05.2013r.
11 maja odbyła się w Złotowie siódma edycja popularnej imprezy biegowej, zwanej Biegiem Zawilca. W gronie ponad 700 uczestników, amatorów tej pięknej dyscypliny sportu, był również przedstawiciel naszego klubu Sławomir Słonka.

Ambitnie, lecz bez powodzenia 21.05.2013r.
Czwartej z rzędu przegranej różnicą jednej bramki doznali juniorzy młodsi MKS-u trenowani przez Łukasza Płóciennika. Debrznianie ulegli na własnym terenie Sparcie Konarzyny 1:2 w zaległym (z 18 maja) meczu, choć długo mieliśmy nadzieję na korzystny rezultat.

400 meczów Pawła Władyczaka! 20.05.2013r.
W minioną niedzielę w trakcie konfrontacji o punkty w klasie A z Victorią Dąbrówka grający trener ekipy czerwono-niebieskich obchodził piękny jubileusz. Na pięć dni przed trzydziestymi urodzinami Paweł Władyczak, bo o nim oczywiście mowa, zaliczył mecz nr 400 w drużynie seniorów klubu znad Debrzynki.

MKS Debrzno - Victoria Dąbrówka 4:1 (0:1)
Od 0:1 do 4:1, czyli nieprawdopodobna końcówka MKS-u...
19.05.2013r.
Na niespotykaną próbę cierpliwości wystawili sympatyków futbolu w Debrznie zawodnicy MKS-u. Czerwono-niebiescy długo przegrywali z desperacko broniącą się przed spadkiem Victorią Dąbrówka, aby w ciągu ośmiu minut kompletnie odwrócić losy meczu i zwyciężyć aż 4:1!

Rozstrzygnięcie w siedem minut 18.05.2013r.
Dobra passa ekipy juniorów starszych MKS-u trwa. Po przegranej na inaugurację rundy wiosennej w Chojnicach podopieczni Sławomira Słonki szybko odzyskali rezon i w następnych czterech grach zdobyli komplet punktów.

Victoria nie składa broni 16.05.2013r.
19 maja 2013r. o godz.15.00 na Stadionie Miejskim w meczu klasy A seniorów MKS Debrzno zagra z Victorią Dąbrówka. Dotychczasowy dorobek punktowy rywalizujących stron oraz krótka historia wzajemnych gier wskazywałyby na debrznian jako faworyta najbliższej potyczki, ale my dalecy jesteśmy od tak jednoznacznego przewidywania jej wyniku.

Sparta przyjedzie 21 maja 15.05.2013r.
Trzy dni później, tj. 21 maja 2013r. (wtorek) o godz.17.30 odbędzie się mecz klasy okręgowej juniorów młodszych (B) MKS Debrzno - Sparta Konarzyny.

Druga i trzecia lokata Akademii 14.05.2013r.
Starsza grupa chłopców ćwiczących w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w poniedziałkowe przedpołudnie wzięła udział w eliminacyjnym turnieju z cyklu "Lotos Junior Cup Mała Piłkarska Kadra Czeka", który odbył się na Orliku w Przechlewie.

Skotawa Budowo - MKS Debrzno 2:4 (1:2)
Łatwiej niż u siebie
12.05.2013r.
Dużo trudniejszej przeprawy można było spodziewać się wyjeżdżając na kolejny mecz ligowy do Budowa. Skotawa sprawiła sporo problemów czerwono-niebieskim w poprzedniej potyczce w Debrznie, a ponadto spotykały się przecież ekipy mające po 31 punktów, czyli teoretycznie równe.

W dziesięciu też można wygrać 12.05.2013r.
Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali juniorzy starsi MKS-u. Debrznianie udawali się na wyprawę do Dębnicy Kaszubskiej z dużymi obawami, gdyż z różnych przyczyn na zbiórkę stawiło się zaledwie dziesięciu zawodników i wiadomo było, iż trzeba będzie walczyć całe 90 minut w niepełnym składzie.

Gorsi znowu o jednego gola 11.05.2013r.
Nadal zerowy dorobek punktowy mają na swoim koncie na wiosnę juniorzy młodsi. MKS uległ tym razem na wyjeździe Kaszubii Studzienice 1:2, ale ponownie zasłużył za swoją postawę na pochwały.

Do Studzienic odrobinę szybciej 09.05.2013r.
11 maja o godz.16.00 odbędzie się spotkanie klasy okręgowej juniorów młodszych Kaszubia Studzienice-MKS Debrzno. Jest to istotna zmiana w porównaniu z wcześniejszymi ustaleniami, które zakładały wizytę czerwono-niebieskich w podbytowskiej miejscowości dzień później, tj. w niedzielę 12 maja o godz.11.00.

"Orlik" znacznie później, ale kiedy? 07.05.2013r.
3 stycznia 2013r. umieściliśmy na naszej stronie internetowej news dotyczący przerwanej na zimowy antrakt budowy kompleksu boisk z programu "Orlik". Wówczas jako przypuszczalny, realny termin zakończenia inwestycji wymieniliśmy drugą połowę kwietnia.

MKS Debrzno - GKS Kołczygłowy 0:1 (0:0)
Komedia omyłek
05.05.2013r.
Spotkanie z GKS-em Kołczygłowy na długo pozostanie w pamięci sympatyków futbolu w Debrznie, lecz wcale nie z powodu bardzo dobrej gry obydwu drużyn, emocji piłkarskich, pięknych goli itp.

Pogrom outsidera 04.05.2013r.
Tuzin goli zaaplikowali zamykającemu tabelę rozgrywek okręgówki juniorów starszych Diamentowi Trzebielino zawodnicy MKS-u. Zespół Sławomira Słonki odniósł najwyższe zwycięstwo w sezonie, posiadając przygniatającą przewagę przez 90 minut rywalizacji.

Zabrakło tak niewiele... 04.05.2013r.
Juniorzy młodsi MKS-u minimalnie ulegli u siebie w derbowym meczu Czarnym Czarne 0:1. Wielka szkoda, że nie udało się zespołowi Łukasza Płóciennika utrzymać bezbramkowego remisu, bo podział punktów byłby z pewnością nagrodą za niezwykle ambitną postawę czerwono-niebieskich.

Celem udany rewanż 03.05.2013r.
W osiemnastej serii spotkań słupskiej klasy A seniorów MKS podejmie na własnym boisku GKS Kołczygłowy. Dwa pierwsze wiosenne mecze w roli gospodarza czerwono-niebiescy rozgrywali w soboty, teraz wracamy do tradycyjnej pory odbywania ligowych bojów nad Debrzynką, czyli niedzielnego popołudnia.

GTS Czarna Dąbrówka - MKS Debrzno 2:1 (0:1)
Zgasło światło
01.05.2013r.
Tegoroczne mecze seniorów MKS-u o stawkę to prawdziwy raj dla kibiców lubiących mocne wrażenia. Z pięciu rozegranych spotkań (liga i Puchar Polski), aż cztery rozstrzygnęły się w samej końcówce, z czego trzy w doliczonym czasie...

Nerwowy finisz 01.05.2013r.
Juniorzy starsi dodali do swojego dorobku trzy punkty, wygrywając u siebie w zaległej potyczce z Radunią Stężyca 4:3. MKS był lepszym zespołem, ale nie zabrakło niepewności w samej końcówce rywalizacji, kiedy goście przy stanie 4:1 zaczęli odrabiać straty. Zdobyli dwie bramki i trochę postraszyli czerwono-niebieskich.

Niesmak 28.04.2013r.
Trzeciej porażki w trzecim wiosennym spotkaniu doznali juniorzy młodsi. Debrznianie ulegli minimalnie na wyjeździe Lipniczance Lipnica 2:3. Potyczka dwóch ekip z najmniejszą liczbą zdobytych punktów to przede wszystkim bardzo ostra postawa lepszych fizycznie przeciwników, którzy swoją grę opierali na zasadzie "piłka może przejść, rywal nie".

MKS Debrzno - Orkan Gostkowo 3:1 (1:1)
Bez błysku, ale z punktami
27.04.2013r.
Aby zachować jakiekolwiek szanse na walkę o klasę okręgową MKS musiał pokonać w sobotnie popołudnie Orkan Gostkowo. Debrznianie uczynili to, ale nie obyło się bez sporych perturbacji. Dopiero w ostatnich dwudziestu minutach czerwono-niebiescy przełamali rywali, zdobywając w sumie zasłużenie trzy punkty.

W samo okienko (26)
Grozi nam awans
26.04.2013r.
Piłkarska złość miotała się jak wściekły pies po ścianach szatni, której drzwi mało nie zostały zdemolowane po ostatnim gwizdku sędziego. Głowy zawodników buzowały niczym wulkany, woda leciała pod prysznicem, ale chętnych do mycia nie było. "Przecież ich zabiegaliśmy. Nie wytrzymali z nami kondycyjnie..." - mówił jakby sam do siebie Stasiek, szukając odpowiedzi dlaczego przegraliśmy 0:1. "Głupi błąd w obronie i poszło" - wyrwało się Jaśkowi, a Feliks wstał z ławki i chciał jednym ciosem zamknąć mu usta. Ktoś na szczęście go powstrzymał, ale Feliks zdążył jeszcze wrzasnąć: "Spójrz na siebie! Znalazł się k... zezowaty snajper! Pięć sytuacji i zero goli".

Nie ma miejsca na błędy 26.04.2013r.
27 kwietnia 2013r. o godz.17.00 MKS w trzecim wiosennym spotkaniu o punkty w klasie A zmierzy się u siebie z Orkanem Gostkowo. Po przegranym minimalnie starciu z liderem w Studzienicach dystans do duetu Kaszubia-GTS wzrósł do dziewięciu oczek.

Drzewiarz jak niegdyś Myśliwiec 25.04.2013r.
Ledwie rozpoczęła się na dobre piłkarska wiosna, opóźniona o kilka tygodni i tak długo wyczekiwana, a już w podokręgu słupskim mamy niezły "pasztet". 6 kwietnia w meczu klasy okręgowej Pogoń Lębork pokonała Drzewiarza Rzeczenica 4:1. Wynik odnotowano, przyjęto jako niemalże oczywisty.

Zaległość w Święto Pracy 24.04.2013r.
1 maja 2013r. o godz.11.00 odbędzie się przełożone z minionej soboty spotkanie klasy okręgowej juniorów starszych MKS Debrzno - Radunia Stężyca.

Prawie pół roku Akademii 23.04.2013r.
Akademia Piłkarska 2012 MKS Debrzno ma już niemal sześć miesięcy. Inicjatywa, której głównymi admiratorami są Arkadiusz Lewenko i Paweł Władyczak, spotkała się od samego początku z dużym zainteresowaniem dzieci i ich Rodziców i ma się dobrze.

W samo okienko (25)
Reksio na dobranoc
22.04.2013r.
Kiedyś usłyszałem od jednego rodowitego Poznaniaka, że przekleństwem tego miasta jest umiejętne "zamiatanie" pewnych ciemnych spraw pod dywan naturalnie przez ludzi, którzy mają władzę mniejszą czy większą w swoich rękach. Czy to tylko przywara Wielkopolan? Niestety wątpię. Ale bajka na dobranoc jest nieco inna.

Kaszubia Studzienice - MKS Debrzno 1:0 (0:0)
Czołówka odjeżdża
21.04.2013r.
Zrozumiała radość zapanowała w obozie lidera po końcowym gwizdku arbitra Łukasza Kowalskiego. Kaszubia pokonała w potyczce na szczycie MKS 1:0, dołożyła do swojego pokaźnego dorobku następne trzy punkty i bardzo zbliżyła się do awansu do klasy okręgowej.

Solidnie 20.04.2013r.
Niezły mecz rozegrali w sobotnie przedpołudnie juniorzy młodsi. Debrznianie wprawdzie ulegli Brdzie Przechlewo 0:5, jednak zasłużyli na ciepłe słowa za ambitną postawę przez całe 80 minut.

Mecz z Radunią przełożony 19.04.2013r.
Nie odbędzie się jutrzejsze spotkanie klasy okręgowej juniorów starszych MKS Debrzno-Radunia Stężyca. Przedwczoraj goście zgłosili problemy organizacyjne związane z przyjazdem nad Debrzynkę prosząc o rozegranie potyczki w innym terminie.

2 czerwca obligatoryjnie 18.04.2013r.
Kiedy Podokręg Słupski Pomorskiego ZPN podejmował decyzję o odwołaniu pierwszej wiosennej kolejki w klasie A, która miała zostać rozegrana 6/7 kwietnia, szukano najbardziej dogodnego nowego terminu na umieszczenie w kalendarzu zaległości.

W samo okienko (24)
Bujać las, a nie nas
17.04.2013r.
Stać tak blisko i nie zauważyć, że piłka poturlała się jakieś pół metra tuż za linię końcową boiska, po czym wrzutka i pada gol? Siedziałem na trybunie głównej Wisły Kraków ponad sto metrów od tego zdarzenia i choć sokołem nie jestem, to z tej odległości widziałem, że coś jest nie tak. Sędziowie żegnani byli hasłami "Złodzieje!", bo później wyraźnie przymknęli oczy na jeszcze jedną sytuację, gdzie powinien być podyktowany rzut karny dla Wisły.

Wygrali i nie jadą 16.04.2013r.
Na moment wracamy do rozgrywek edycji wojewódzkiej Pucharu Polski, które dla MKS-u zakończyły się w minioną środę przegraną 3:4 w emocjonujących derbach z Czarnymi Czarne. Okazuje się, że w kolejnej rundzie (17 kwietnia) czarneńscy piłkarze mieli się wybrać w podróż do Sztumu, na potyczkę z grającą obecnie w klasie okręgowej Olimpią.

Wolny na osłodę 14.04.2013r.
Od porażki 1:4 w Chojnicach z Kolejarzem zainaugurowali drugą fazę sezonu 2012/2013 juniorzy starsi MKS-u. Gospodarze byli skuteczniejsi, a poza tym lepiej przygotowani fizycznie do rywalizacji przez 90 minut.

Lepiej niż jesienią 14.04.2013r.
Juniorzy młodsi rozpoczęli rozgrywki ligowe wiosną 2013r. od porażki w wyjazdowej potyczce z Florianem Chojnice. Pamiętający wynik meczu tych drużyn z I rundy (10:0 dla chojniczan) mogli mocno obawiać się o rewanż.

MKS Debrzno - Zawisza Borzytuchom 3:1 (0:1)
Finisz co się zowie!
13.04.2013r.
To był mecz trzymający w napięciu sympatyków futbolu do samego końca. Na inaugurację rundy rewanżowej w klasie A MKS pokonał Zawiszę Borzytuchom 3:1, a rozstrzygające momenty gry to jej doliczony czas, gdy czerwono-niebiescy dwukrotnie zmusili do wyjmowania piłki z siatki doskonale wcześniej broniącego Adama Dziemianko.

Pierwszy z ważnych 12.04.2013r.
13 kwietnia 2013r. o godz.17.00 zabrzmi gwizdek sędziego rozpoczynający rewanżową rundę w klasie A seniorów. MKS podejmie na obiekcie przy ul. Sportowej Zawiszę Borzytuchom i ta konfrontacja zapowiada się naszym zdaniem najciekawiej spośród wszystkich zaplanowanych w ten weekend.

Zaczyna młodzież 11.04.2013r.
14 kwietnia meczami wyjazdowymi w Chojnicach z Florianem i Kolejarzem zainaugurują rundę wiosenną w klasie okręgowej drużyny juniorskie MKS-u. Starsza ekipa, prowadzona przez Sławomira Słonkę zajmuje w połowie sezonu piątą lokatę, natomiast młodsi piłkarze, trenowani przez Łukasza Płóciennika, plasują się na ostatnim, dziesiątym miejscu.

MKS Debrzno - Czarni Czarne 3:4 (0:3)
Blisko czwartego skalpu
10.04.2013r.
Nie udała się próba wyeliminowania z Pucharu Polski następnego rywala z powiatu człuchowskiego. MKS uległ Czarnym Czarne 3:4 po emocjonującym spotkaniu, które miało dwa oblicza.

Koral II Dębnica - MKS Debrzno 1:0 (0:0)
Gol trzecioligowca
06.04.2013r.
Wobec odwołanej ligowej potyczki w Lipnicy czerwono-niebiescy udali się na mecz sparingowy z rezerwami Korala Dębnica. To był jedyny sparingpartner, chcący rozegrać spotkanie, umówione zresztą bardzo późno, w piątek pod wieczór.

W samo okienko (23)
Jezus na Stadionie
06.04.2013r.
Podobno zdezorientowane niedźwiedzie budzą się ze snu i jak bobry płaczą za wiosną. Już nawet bociany proszą o azyl w Afryce i odwołują swoje przyloty. Z tego wszystkiego co za oknem i nam nie do śmiechu, choć krąży taki oto dowcip: "Przychodzi Zima do lekarza i mówi: Panie Doktorze, wiosna mi się spóźnia". Nawet żaby nie rechoczą.

Stan futbolowej klęski żywiołowej 05.04.2013r.
Zgodnie z przypuszczeniami inauguracja rozgrywek w klasie A seniorów w rundzie wiosennej została odłożona w czasie. To już nie jest zabawne, stało się raczej nudne i denerwujące, że aura nie pozwala na normalne funkcjonowanie trenerom, piłkarzom i dezorganizuje całkowicie futbolowy światek.

Ważna rola Roli 04.04.2013r.
O takich faktach chcielibyśmy pisać jak najczęściej. Miło nam poinformować otóż, że od pierwszego meczu mistrzowskiego w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 drużyna seniorów MKS Debrzno będzie występować w nowych kostiumach.

Ryhanycz dołączył do czerwono-niebieskich 03.04.2013r.
Po półrocznym pobycie w Chemiku Bydgoszcz ponownie zawodnikiem MKS-u Debrzno został Krystian Ryhanycz. 16-latek otrzymywał od trenera Pawła Władyczaka szansę wykazania się w przedsezonowych sparingach i od kilku tygodni zanosiło się na jego powrót.

Program gier seniorów 02.04.2013r.
Poznaliśmy terminy meczów MKS-u o mistrzostwo klasy A seniorów w rundzie wiosennej. Zakładając, iż liga ruszy zgodnie z planem, czyli w weekend 6/7 kwietnia, debrznianie swoje pierwsze spotkanie o punkty rozegrają w niedzielę 7 kwietnia o godz.14.00 w Lipnicy z tamtejszą Lipniczanką.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::