ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Juniorzy D2 też doczekali się wiosny31.03.2017r.
Liderujący na półmetku edycji 2016/2017 w swojej grupie okręgówki podopieczni Sławomira Słonki (rocznik 2005 i młodsi) w niedzielę 2 kwietnia ponownie zameldują się na murawie (sztucznej, bo mecz odbędzie się na "Modraku"), aby starać się o powiększenie dorobku punktowego. W premierze piłkarskiej wiosny zmierzymy się na wyjeździe o godz.16.00 z Chojniczanką Chojnice.

Juniorzy C1 wracają do ligowej rywalizacji30.03.2017r.
Po seniorach wznawiają rozgrywki o punkty w klasie okręgowej zespoły młodzieżowe. Dwa debrzneńskie wrócą na boisko w nadchodzący weekend. Dzisiaj przyjrzymy się kalendarzowi gier mistrzowskich najstarszej grupy juniorskiej reprezentującej MKS Debrzno w sezonie 2016/2017, a więc rocznika 2002 (i młodsi). Drużynę w przerwie zimowej, jak obwieściliśmy jakiś czas temu, od Sebastiana Stalki przejął Łukasz Płóciennik.

W prima aprilis konsultacja kadry dziewcząt w Gdyni28.03.2017r.
1 kwietnia o godz.14.15 na obiektach klubu sportowego TKKF Checz Gdynia przy ul. Zamenhofa 17 spotka się grupa dziewcząt tworzących kadrę województwa pomorskiego w kategorii U-13. Na wewnętrzną konsultację duet trenerski Karol Złonkiewicz-Hanna Dryja powołał 26 zawodniczek, wśród których nie mogło zabraknąć piłkarki MKS-u Debrzno Zuzanny Karwackiej.

Mała zmiana w terminarzu seniorów27.03.2017r.
Drobnej korekcie uległ termin kolejnego meczu seniorów MKS-u na własnym boisku o punkty w klasie okręgowej. Po wyjeździe do Studzienic (2 kwietnia) czerwono-niebiescy podejmą na ul. Sportowej Stal Jezierzyce. Spotkanie odbędzie się tak, jak wcześniej planowaliśmy w sobotę 8 kwietnia, ale o innej niż pierwotnie zakładano porze.

Jubileusz popsuty w doliczonym czasie, wielki pech "Digiego"26.03.2017r.
Ten remis to jak porażka, bo gdy w futbolu jedna ze stron prowadzi w 90. minucie 4:2 (w dodatku u siebie) niby "nie ma prawa" podzielić się punktami z rywalem. To niestety stało się w niedzielę w Debrznie. Czerwono-niebiescy mieli już niemal "zaksięgowane" trzy oczka, a jednak pokpili sprawę w dodatkowych pięciu minutach. Podział zdobyczy w spotkaniu z czołową drużyną ligi dla zajmującego aktualnie dwunastą lokatę MKS-u przed rozpoczęciem gry byłby nawet wynikiem do przyjęcia, gdyby nie właśnie wspomniane okoliczności...

Gapiostwo Garbarni25.03.2017r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 23 marca 2017r. zweryfikowała wynik rozegranego cztery dni wcześniej meczu klasy okręgowej seniorów Słupia Kobylnica-Garbarnia Kępice. Gospodarze zwyciężyli 2:0, ale do tabeli ostatecznie został wpisany rezultat 3:0 dla kobylniczan. Powód? W drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik.

W samo okienko (88) - Game Over24.03.2017r.
Reklama dźwignią handlu - rzucił dziarsko marketingowiec i wymalował na bilbordach hasło: "Ćwicząc palce - schudniesz". Prawie przejechałem skrzyżowanie na czerwonym świetle, gdy to wczoraj zobaczyłem. Co promował dużych rozmiarów plakat zawieszony na słupie?

Z Jantarem na ćwierćwiecze, nietypowa pora meczu23.03.2017r.
Nareszcie! Wracamy na Stadion Miejski, aby po długiej, zimowej przerwie obserwować zmagania piłkarzy MKS-u przed własną publicznością w rozgrywkach klasy okręgowej. W niedzielę 26 marca o godz.14.25 czerwono-niebiescy podejmą spadkowicza z IV ligi Jantar Ustka. Sympatykom futbolu, którzy mogą wyrazić zdziwienie tak osobliwą porą rozpoczęcia spotkania szybko wyjaśniamy, iż związana jest z 25. rocznicą powstania Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno, która co do dnia przypada 27 marca, a więc bliziutko daty najbliższej potyczki o punkty podopiecznych Pawła Władyczaka.

Zwycięstwo w Polnicy22.03.2017r.
W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym juniorów D2 MKS Debrzno pokonał na wyjeździe Lidera Rychnowy 4:1. Piłkarze (i piłkarki, bo wśród gospodarzy grały także dziewczęta) spotkali się na obiekcie w Polnicy, a rywalizacja jak ustalili trenerzy (Sławomir Słonka i Marcin Żukowski) trwała trzy tercje po dwadzieścia minut każda.

"Władek" dorównał "Dziadkowi"21.03.2017r.
Przed trzema dniami, w trakcie rozpoczynającego wiosenne zmagania w klasie okręgowej spotkania MKS-u ze Startem w Miastku, miało miejsce historyczne z punktu widzenia dziejów dorosłej ekipy czerwono-niebieskich wydarzenie. Grający trener drużyny, a ponadto wobec nieobecności Sebastiana Stalki i Sławomira Słonki, również kapitan debrzneńskiego teamu Paweł Władyczak, zaliczył mecz nr 568 w seniorskim zespole z Grodu Dzika.

Supremacja gospodarzy, piąta lokata naszego zespołu20.03.2017r.
Bezapelacyjnym triumfem ekipy Szkółki Piłkarskiej Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim zakończył się ostatni w okresie zimowym turniej z cyklu Krajna Arena Futsal Cup. Miejscowi futboliści zdominowali rywalizację, nie zostawiając wątpliwości, któremu teamowi należy się pierwsza pozycja. Dzielnie poczynali sobie czerwono-niebiescy. Drużyna Łukasza Płóciennika w gronie dziesięciu klubów zajęła piąte miejsce.

Lider potwierdził klasę18.03.2017r.
Nie udał się ambitny plan sprawienia niespodzianki na boisku przodownika okręgówki po I części sezonu. Przegraliśmy w Miastku ze Startem 2:6, będąc drużyną gorszą od swobodnie grającego lidera, który od początku narzucił swój styl gry spychając czerwono-niebieskich do defensywy. Walczyliśmy na miarę możliwości, odgryzając się od czasu do czasu i kilka razy zagroziliśmy bramce gospodarzy, strzelając m.in. dwa gole po ładnych dla oka, składnych akcjach.

Raport z szatni "za pięć dwunasta"17.03.2017r.
Nie sposób przypomnieć sobie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej obfitującego w tak wielką liczbę bramek w sparingach. Słusznie, bo rzeczywiście taki fakt... nie miał dotąd miejsca. W niemal 25-letniej historii czerwono-niebieskich nie odnotowaliśmy bowiem strzelaniny na takim poziomie, jak to przydarzyło się zimą 2017 roku. Podopieczni Pawła Władyczaka w sześciu spotkaniach kontrolnych zdobyli 40 goli, tracąc 23...

W samo okienko (87) - "Diabeł" nie "Anioł"16.03.2017r.
Zadrżeć przed "Diabłem" nie jest absolutnie żadnym wstydem. Zwłaszcza, gdy dotyczyło to właśnie Jego, obsypanego występami w reprezentacji, workami zdobytych goli na plecach i medalami mistrzostw globu. Tak właśnie się czułem, gdy wiosną 1998 roku, pracując jako dziennikarz sportowy wśród "Portowców", znalazłem się nieprzypadkowo na konferencji prasowej po meczu Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin. Pomeczowe wypowiedzi bez historii, co tam można wymyślić nowego, czyli znane bla-bla. Poprosiłem o autograf, który gdzieś tam się zawieruszył przez te lata, ale wrażenie pozostało wyraźne jak diabelskie spojrzenie.

Kaszubia na czele, Stoltman na... cenzurowanym 15.03.2017r.
Tuż przed inauguracją rundy wiosennej w klasie okręgowej dorosłych piłkarzy przyjrzymy się jeszcze raz I części sezonu 2016/2017 biorąc pod lupę kartkowiczów. Przestudiowaliśmy dostępne dane w tej kwestii i w ten sposób wiemy, iż liderem klasyfikacji fair play na tym szczeblu rozgrywkowym jest Kaszubia Studzienice. To właśnie ten zespół najrzadziej był karany przez sędziów i w tym momencie jest na dobrej drodze do triumfu w dającym satysfakcję (chociaż nie tylko to) zestawieniu.

Zimowe ostatki rocznika 200814.03.2017r.
Cykl halowych turniejów dla wychowanków Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno kończymy w niedzielę 19 marca wizytą w Sępólnie Krajeńskim. Tam od godz.9.30 będzie trwać ostatnia odsłona imprezy Krajna Arena Futsal Cup. Do rywalizacji staną futboliści z rocznika 2008 (i młodsi). W zawodach weźmie udział 10 zespołów.

Wójcik i długo, długo nic...13.03.2017r.
Czy rywalizacja wśród najlepszych strzelców w seniorskiej okręgówce w obecnym sezonie jest rozstrzygnięta? Jeśli spojrzymy obiektywnie na klasyfikację na półmetku edycji 2016/2017, wiele wskazuje na to, że tak. Zdecydowanie wysforował się na jej czoło Kamil Wójcik. Reprezentant Jantara Ustka aż 25 razy pokonywał bramkarzy przeciwnych drużyn i jest na prostej drodze do snajperskich zaszczytów.

1350 minut trzynastu zawodników 12.03.2017r.
O tym jak niełatwo zasłużyć na miano niezastąpionego pisaliśmy w naszych artykułach już niejednokrotnie, dziś powracamy do tego tematu "prześwietlając" rundę jesienną w słupskiej klasie okręgowej seniorów, naturalnie pod kątem czasu spędzonego na boisku przez piłkarzy wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Okazuje się, że w I części sezonu 2016/2017 tych, którzy ani na sekundę nie opuścili "posterunku" było trzynastu.

Sparingowa norma wypełniona11.03.2017r.
Efektownym 9:3 na wyjeździe z Tarnovią Tarnówka zamknęliśmy cykl przygotowań do rundy wiosennej w seniorskiej klasie okręgowej, która rozpocznie się już za tydzień. Czerwono-niebiescy odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo, udowadniając swoją wyższość w drugich 45 minutach, po I części 2:1 prowadzili bowiem gospodarze.

Oceniamy piłkarską jesień (5) - seniorzy10.03.2017r.
Pełna groźnych turbulencji była jesienna część sezonu 2016/2017 w wykonaniu seniorów. Debrznianie po trzech bardzo dobrych latach, gdy zajmowali kolejno siódme, czwarte i trzecie miejsce w okręgówce, wpadli w dołek, co objawiło się koszmarną serią siedmiu(!) porażek na początku ligi. Nigdy wcześniej tak źle nie rozpoczęliśmy mistrzowskiej kampanii i nawet, jeśli problemy kadrowe (kontuzje, wyjazdy zawodników z miasta) nawarstwiały się tak bardzo, iż ewidentnie rzutowało to na rezultaty, to jednak chyba nikt nie spodziewał się tak fatalnej passy.

Kościan i Wegner zdominowali klasyfikację snajperską w ubiegłym sezonie09.03.2017r.
Przedstawiamy ostatni materiał odnoszący się do edycji 2015/2016 w słupskiej klasie okręgowej. Dzisiaj wracamy do wyczynów strzeleckich zawodników regionu słupskiego. Wprawdzie związek nie prowadzi (a szkoda!) oficjalnego rankingu zdobywców goli, jednak sędziowie zobowiązani są do podawania w systemie extranet nazwisk piłkarzy, którzy trafiali do siatki w poszczególnych meczach, lecz czynią to w wielu przypadkach oględnie określając niezbyt rzetelnie. Pozostaje zatem sporządzać zestawienie kolejka po kolejce na podstawie lokalnej prasy i danych pojawiających się w Internecie oraz informacji przekazywanych bezpośrednio przez działaczy klubowych.

Debrznianka otworzyła wynik, Pomorze wygrało 6:0!08.03.2017r.
Doskonałe wieści nadeszły z Gdyni (podziękowania dla Aleksandry Karwackiej), gdzie dzisiaj we wczesnych godzinach popołudniowych odbył się anonsowany przez nas wcześniej mecz reprezentacji okręgów pomorskiego i lubuskiego dziewcząt w kategorii U-13. Uczestniczyła w nim przebywająca na mini-zgrupowaniu w Trójmieście od trzech dni zawodniczka MKS-u Debrzno Zuzanna Karwacka.

Łukasz Płóciennik z certyfikatem07.03.2017r.
Miło nam poinformować, że kolejny, już szósty trener wywodzący się z naszego klubu przeszedł szkolenie z metodologii treningu piłkarskiego holenderską metodą Coervera prowadzone przez Coerver Coaching Polska. 5 marca tytuł Football Coach Assistant Coerver Coaching uzyskał opiekujący się w MKS-ie dwoma grupami juniorskimi (C1- rocznik 2002 i młodsi oraz F1- 2008 i młodsi) Łukasz Płóciennik.

Osiem wyjazdowych występów w rundzie rewanżowej05.03.2017r.
Przedwczoraj zaprezentowaliśmy zestawienie dokładnych terminów i godzin rozpoczęcia wiosennych meczów ekipy seniorów w słupskiej klasie okręgowej na Stadionie Miejskim, dzisiaj nadszedł czas na poinformowanie o potyczkach, jakie czekają czerwono-niebieskich poza obiektem przy ul. Sportowej w Debrznie. Tych spotkań mamy w kalendarzu ligowym osiem.

Strzelanina w Krajence04.03.2017r.
Znakiem rozpoznawczym wszystkich zimowych sprawdzianów seniorów MKS-u jest bardzo duża liczba goli zdobywanych zarówno przez nasz zespół, jak i rywali. Nie inaczej było w Krajence, gdzie zmierzyliśmy się na naturalnej nawierzchni z beniaminkiem pilskiej klasy okręgowej Iskrą, szkoloną przez ex-trenera debrznian Grzegorza Apryasa. Mecz rozgrywany z towarzyszeniem słonecznej, iście wiosennej pogody, w temperaturze sporo ponad dziesięciu stopni, zakończył się wygraną czerwono-niebieskich 7:5...

Wiosną siedem spotkań seniorów na Stadionie Miejskim03.03.2017r.
Niewiele ponad dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia rywalizacji w drugiej części sezonu 2016/2017 w słupskiej klasie okręgowej. Dorosła drużyna MKS-u zainauguruje ją wyjazdową potyczką z liderem rozgrywek Startem Miastko. Możemy już podać kibicom komplet terminów meczów, w których czerwono-niebiescy wystąpią w roli gospodarzy. Łącznie będzie takich gier siedem.

W Dniu Kobiet Zuzia zagra z Lubuskim ZPN-em 01.03.2017r.
Zuzanna Karwacka, podobnie jak kilkakrotnie w rundzie jesiennej trwającego sezonu, otrzymała powołanie do udziału w zgrupowaniu Kadry Pomorza U-13 dziewcząt, które zaplanowano tym razem na obiektach przy ul. Olimpijskiej 5 w Gdyni w dniach 5-8 marca. Na zakończenie wizyty w Trójmieście zawodniczka MKS-u Debrzno wystąpi w pierwszej wiosennej potyczce mistrzowskiej reprezentacji naszego województwa z przedstawicielkami Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Drużyna Słonki gościła w Człuchowie28.02.2017r.
W poniedziałkowe popołudnie, w ramach treningu, ekipa rocznika 2005 (i młodsi) prowadzona przez Sławomira Słonkę wybrała się na halowy sparing z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Człuchów. Czerwono-niebiescy rywalizowali w 60-minutowym sprawdzianie z teamem szkolonym przez Macieja Przyszlaka.

Huśtawka nastrojów i IV miejsce rocznika 200627.02.2017r.
Zespół juniorów E1 wywalczył czwartą pozycję w halowej imprezie w Sępólnie Krajeńskim, powtarzając rezultat swoich kilka lat starszych kolegów sprzed ośmiu dni, którzy również uplasowali się w tym samym obiekcie blisko podium. Zawodnicy Pawła Władyczaka z małym niedosytem wracali do Debrzna, ponieważ byli o kroczek od wyższej lokaty. Jeśli w sporcie suma szczęścia i pecha równa się zero, to odzwierciedlenie tej tezy miało miejsce we wczorajszych zawodach.

Ostry egzamin z czwartoligowcem25.02.2017r.
Porażką 0:5 zakończył się czwarty zimowy sparing seniorów MKS-u. Ulegliśmy bardzo wyraźnie na boisku w Wałczu zajmującej po rundzie jesiennej szóstą pozycję w grupie północnej IV ligi wielkopolskiej Iskrze Szydłowo. Przeciwnicy przewyższali nasz zespół we wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła, a od bardziej dotkliwej przegranej uchronił czerwono-niebieskich dobrze spisujący się między słupkami Sławomir Słonka.

26 lutego pojedziemy na turniej juniorów E124.02.2017r.
Ekipa rocznika 2006 (i młodsi) szkolona przez Pawła Władyczaka pojutrze wybierze się do Sępolna Krajeńskiego, na czwartą w tym roku odsłonę imprezy Krajna Arena Futsal Cup. Niedzielne zmagania rozpoczną się o godz.9.30 i weźmie w nich udział 10 zespołów. Oprócz teamu AP 2012 MKS Debrzno, jedynego "rodzynka" z Pomorza, wszystkie pozostałe zgłoszone do zawodów reprezentują okręg kujawsko-pomorski.

Mecz z Iskrą 90 minut później23.02.2017r.
Zmianie uległy najbliższe weekendowe plany ekipy seniorów naszego klubu. Zespół Pawła Władyczaka zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami rozegra kolejną sparingową potyczkę w sobotę 25 lutego z występującą na co dzień w IV lidze wielkopolskiej Iskrą Szydłowo, korekty dotknęła jednak godzina rozpoczęcia rywalizacji.

Srebrny medal Bartosza Lewandowskiego22.02.2017r.
"Królowa Sportu" na stronie internetowej MKS-u Debrzno, poświęconej niemal wyłącznie futbolowi? Dlaczego nie, skoro okazja jest przednia... Na gromkie oklaski i dobre słowo zasłużył mieszkaniec naszego miasteczka Bartosz Lewandowski. Studiujący na Politechnice Poznańskiej zawodnik OŚ AZS Poznań wywalczył 19 lutego w Toruniu srebrny medal 61. Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 200 metrów. Serdeczne gratulacje!

Dobrze w eliminacjach, słabiej w fazie finałowej21.02.2017r.
Czwarta lokata przypadła w udziale drużynie juniorów C1 (rocznik 2002 i młodsi) prowadzonej przez Łukasza Płóciennika w turnieju Krajna Arena Futsal Cup w Sępólnie Krajeńskim. Czerwono-niebiescy pomyślnie poczynali sobie w rozgrywkach grupowych, dużo gorzej niestety w rywalizacji czołowej czwórki, chociaż mimo to byli o włos od awansu do finału. W zawodach zwyciężyli gospodarze, piłkarze miejscowej Krajny.

Rekord sprzed prawie 24 lat wyrównany19.02.2017r.
W trzecim przedsezonowym meczu kontrolnym seniorzy MKS-u zdeklasowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wałczu wicelidera jednej z grup klasy A w województwie zachodniopomorskim Legion Strączno aż 15:0. Można zastanawiać się po takim spotkaniu jaki jest sens grania podobnych sparingów i postronny obserwator zgłaszający takie wątpliwości miałby oczywiście teoretycznie rację. Od "kuchni" wyglądało to jednak tak, iż w weekend 18/19 lutego debrznianie mieli zaplanowaną grę z innym rywalem i w innym miejscu, a kiedy w styczniu okazało się, że wstępne ustalenia okazały się funta kłaków warte, trzeba było wdrożyć w życie opcję awaryjną.

Drobne korekty w regulaminie zmagań młodzieży17.02.2017r.
Polski Związek Piłki Nożnej uchwalił zmiany w przepisach gry odnoszące się do rozgrywek kategorii juniorskich na sezon 2016/2017. Mają one charakter kosmetyczny. Głównie dotyczą wskazówek dla sędziów prowadzących zawody mistrzowskie, ale w jednym przypadku określono precyzyjnie kwestię kar minutowych i związanych z nimi konsekwencji.

Zuzanna Karwacka powołana na następną konsultację16.02.2017r.
26 lutego na obiektach przy ul. Olimpijskiej w Gdyni odbędzie się sparingowy mecz kadry województwa pomorskiego U-13 dziewcząt. Trenerzy odpowiedzialni za ten team, a więc Karol Złonkiewicz i Hanna Dryja powołali łącznie 37 osób na zimową konsultację. W szerokiej grupie zaproszonych piłkarek znalazła się kolejny raz (jesienią 2016r. regularnie grała w potyczkach zespołu Pomorskiego ZPN-u z innymi okręgami) zawodniczka MKS-u Debrzno Zuzanna Karwacka.

Sobotnie popołudnie z rywalizacją juniorów C1 15.02.2017r.
Nietypowo, bo o godz.13.00 rozpocznie się piłkarski turniej halowy z cyklu Krajna Arena Futsal Cup dla zawodników z rocznika 2002 (i młodszych). Mamy nadzieję, że tym razem nic (czytaj gołoledź) nie stanie na przeszkodzie reprezentantom AP 2012 MKS-u i ekipa od niedawna trenowana przez Łukasza Płóciennika stawi się bez problemów 18 lutego w Sępólnie Krajeńskim.

Bramki dotrą nad Debrzynkę w kwietniu14.02.2017r.
Przed sześcioma tygodniami zamieściliśmy dobrą wiadomość o uchwale Polskiego Związku Piłki Nożnej zakładającej nieodpłatne przekazanie klubom uczestniczącym w rozgrywkach mistrzowskich w najmłodszych kategoriach wiekowych juniorów (F1 i F2, czyli roczników 2008 i 2009) kompletu dwóch bramek o wymiarach 3m x 1,55m, czyli spełniających wymogi unifikacji systemu szkolenia młodzieży zatwierdzonego przez futbolową centralę. Dzisiaj wracamy do tego tematu.

5 wygranych, remis i porażka- druga lokata w Przechlewie 13.02.2017r.
Kolejny raz pomyślne wieści nadeszły z imprezy, w której zaznaczyli swój ślad czerwono-niebiescy z rocznika 2005 (i młodsi), czyli juniorzy D2. Zespół Sławomira Słonki zajął w stawce ośmiu drużyn w halowym turnieju JFA Cup drugie miejsce odnosząc pięć zwycięstw, po razie remisując i przegrywając. Do samego końca ostatniego meczu ważyły się losy rozdziału pozycji na podium, o które walczyły drużyny Chojniczanki II Chojnice, nasza oraz gospodarzy z JFA Przechlewo.

Hat tricki Kawczaka i Wegnera, tuzin trafień w drugim sprawdzianie 12.02.2017r.
Pasujący bardziej do hokeja niż futbolu wynik 6:6 przyniosła druga tegoroczna wizyta emkaesiaków na chojnickim "Modraku". Zremisowaliśmy z przedstawicielem gdańskiej klasy okręgowej Szarżą Krojanty, wygrywając w pewnym momencie już 4:0... Tydzień wcześniej w potyczce z Sokołem Wyczechy przebieg wydarzeń był niemal identyczny, teraz podobnie jak wówczas też zaprzepaściliśmy wysokie prowadzenie.

45 godzin z piłką R. Jadłowskiego, Kunickiego, Paciorka i Peli 11.02.2017r.
Kiedy braliśmy "pod lupę" rundę jesienną edycji 2015/2016 w okręgówce seniorów doszukaliśmy się ośmiu pretendentów do "Klubu 2700", a więc piłkarzy z nadziejami na rozegranie 30 meczów ligowych bez opuszczania murawy choćby na moment. Ostatecznie dokładnie połowa zawodników z tej grupy w czerwcu 2016r. śmiało mogła o sobie powiedzieć "jestem niezastąpiony"...

Seniorskie remanenty 2015/201610.02.2017r.
Kibice powolutku wyglądają już futbolowej wiosny mimo, iż za oknem śnieg i dość srogi jak na realia ostatnich zim mróz, my natomiast korzystając z długiej przerwy od ligowych emocji cofamy się na chwilę do przeszłości. Dotąd bowiem formalnie na stronie internetowej nie zbilansowaliśmy edycji 2015/2016 w klasie okręgowej seniorów i dlatego czynimy to teraz, w myśl zasady "lepiej późno niż wcale"...

1% dla emkaesiaków? To proste!09.02.2017r.
Ósmy raz przeprowadzamy akcję doskonale znaną wszystkim (zawodnicy, trenerzy, sympatycy, członkowie klubu), dla których MKS Debrzno nie stanowi pustego i anonimowego hasła. To najprostszy sposób, aby wspomóc budżet czerwono-niebieskich znad Debrzynki, a więc "dedykować" stowarzyszeniu jeden procent przy tradycyjnym, dorocznym rozliczeniu z fiskusem.

Osiem ekip zagra w JFA Cup rocznika 200508.02.2017r.
12 lutego o godz.9.00 w hali Zespołu Szkół w Przechlewie rozpocznie się rywalizacja w piłkarskim turnieju Junior Football Academy Cup dla zawodników urodzonych w 2005 roku (i młodszych). Na tę imprezę zgłosiliśmy oczywiście zespół szkolony przez Sławomira Słonkę.

Gołoledź zastopowała debrznian 07.02.2017r.
Fiaskiem zakończyła się próba udziału czerwono-niebieskich w turnieju halowym Krajna Arena Futsal Cup w Sępólnie Krajeńskim rocznika 2004, w którym miała wystąpić rok młodsza drużyna Sławomira Słonki. Emkaesiacy w niedzielny poranek zostali w domach, gdyż warunki na drogach były na tyle złe, iż musieliśmy zrezygnować z ryzykownej podróży.

Wojskowi z Wałcza górą, wszyscy spisali się na medal 06.02.2017r.
To był jeden z najciekawszych zakładowych turniejów w ostatnich latach. Losy tytułu mistrzowskiego ważyły się do ostatnich chwil imprezy, a startujące drużyny w komplecie miały dobre i słabsze okresy w grze. O wyrównanym poziomie rywalizacji może świadczyć choćby fakt, że każda z sześciu ekip biorących udział w mistrzostwach zaliczyła przynajmniej jedną porażkę.

Skutecznie do przerwy, dużo gorzej po zmianie stron 05.02.2017r.
Po 78 dniach przerwy (3:1 w Kobylnicy ze Słupią o punkty w klasie okręgowej 19 listopada ubiegłego roku) seniorzy czerwono-niebieskich wyszli na duże boisko, aby rozegrać oficjalny mecz. Cykl gier kontrolnych rozpoczęliśmy od wizyty w Chojnicach i konfrontacji z beniaminkiem IV ligi Sokołem Wyczechy. Zakończyła się ona wygraną rywali 4:3 po spotkaniu, które miało dwa oblicza.

Pięć drużyn wystąpi jutro w imprezie rocznika 200404.02.2017r.
Tarpan Mrocza, Lider Rychnowy, Grom Więcbork, AP 2012 MKS Debrzno i gospodarze, czyli Krajna Sępólno Krajeńskie to uczestnicy pierwszego z pięciu turniejów Krajna Arena Futsal Cup 2017, który zostanie rozegrany w niedzielę 5 lutego o godz.9.30. Chociaż zawody przeznaczone są dla piłkarzy trzynastoletnich, czerwono-niebiescy wybiorą się na nie zespołem złożonym z zawodników ekipy zawiadywanej przez Sławomira Słonkę, a więc urodzonych w 2005 roku (i młodszych).

Drugi dzień pod znakiem morsowania, występów kulturalnych oraz licytacji 03.02.2017r.
Kontynuujemy wątek odnoszący się do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dla Pani Aleksandry Bernackiej, debrznianki, walczącej z ciężką chorobą. Wczoraj przedstawiliśmy plan działania na sobotę 4 lutego, ale to nie wszystko, ponieważ sporo wydarzeń przewidziano również na kolejny dzień, niedzielę 5 lutego.

Turniej zakładowy, treningi dzieci, karate shotokan, pokaz boksu - gramy dla Oli Bernackiej!02.02.2017r.
W sobotę 4 lutego odbędzie się w hali Zespołu Szkół doroczna impreza kończąca cykl rozgrywek seniorskich pod dachem, czyli Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w piłce nożnej. W tym roku (podobnie zresztą jak dwanaście miesięcy temu, gdy graliśmy dla malutkiego Tomka Oblizajka) zawody mają charakter charytatywny i będą jednym z elementów dwudniowej akcji, mającej na celu pomoc dla zmagającej się od dłuższego czasu z groźną chorobą mieszkanki naszego miasta Pani Aleksandry Bernackiej.

Towarzysko z Liderem Rychnowy01.02.2017r.
Trzy tygodnie temu drużyna juniorów E1 (rocznik 2006 i młodsi) prowadzona przez Pawła Władyczaka spotkała się kontrolnie w ramach zajęć treningowych w hali Zespołu Szkół z rówieśnikami z Football Academy Fair Play Złotów. Dzisiaj bliźniaczo podobna potyczka odbyła się ponownie w tym samym obiekcie, a do Debrzna przyjechali zawodnicy Lidera Rychnowy szkoleni przez związanego z ekipą seniorów MKS-u Marcina Żukowskiego.

Triumf JR Team, dublet 1125, specyficzny hat trick Słonki, nagrody dla Gołębiewskiego i Kawczaka31.01.2017r.
Wracamy zgodnie z zapowiedzią do zakończonego przed tygodniem XIX sezonu Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Za nami prawie dwa miesiące rywalizacji, w której działo się sporo ciekawego, piłkarze zdobyli rekordowe 836 goli, nie zabrakło wyrównanych, stojących na dobrym poziomie meczów.

Sparing z Sokołem o godz.16.0030.01.2017r.
5 lutego seniorzy MKS-u wybiegną pierwszy raz w roku 2017 na duży plac, aby zagrać oficjalny mecz. Jak zapowiadaliśmy premierowym rywalem w trakcie przygotowań do rundy wiosennej będzie beniaminek IV ligi Sokół Wyczechy. Podopieczni Pawła Władyczaka odbędą to kontrolne spotkanie na sztucznej nawierzchni boiska "Modrak" w Chojnicach.

Gospodarze zwyciężyli, reprezentanci Grodu Dzika poza podium 29.01.2017r.
Myśliwiec Tuchomie wygrał kolejne wydanie turnieju Givova Junior Cup przeznaczonego dla piłkarzy rocznika 2002 (i młodszych), zgarniając m.in. bon od sponsora technicznego imprezy o wartości 400 złotych. Czerwono-niebiescy dobrze poczynali sobie w fazie grupowej, ale w decydujących o czołowych miejscach meczach ulegliśmy dwukrotnie i stąd czwarta lokata podopiecznych Łukasza Płóciennika.

Ponad 10 tysięcy goli w historii ligi halowej28.01.2017r.
Przemysław Procak przed tygodniem bardzo pozytywnie wpisał się w annały rozgrywek Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Zawodnik Skry Bińcze w meczu z 1125 Lipka zdobył tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę, która wprawdzie nie pomogła jego zespołowi (lipczanie i tak wygrali 6:5), lecz zapewniła strzelcowi pamiątkowy suwenir przygotowany przez organizatorów zmagań, za trafienie numer 10000... Gratulacje!

Czwarty zespół też pojedzie do Sępólna Krajeńskiego27.01.2017r.
Informowaliśmy niedawno o zgłoszeniu trzech ekip reprezentujących Akademię Piłkarską 2012 MKS Debrzno do cyklu turniejów Krajna Arena Futsal Cup, odbywających się w Sępólnie Krajeńskim. Chodziło o drużyny roczników 2002, 2006 i 2008. Do tej listy możemy dołączyć również team Sławomira Słonki, a zatem zawodników urodzonych w 2004 (i młodszych).

Małopolskę zapamiętają bardzo pozytywnie26.01.2017r.
W minioną sobotę 21 stycznia wróciła z pobytu na sześciodniowym obozie w Niepołomicach piątka zawodników naszego klubu. Zuzanna Belter, Zuzanna Karwacka, Dominik Mudyna, Mikołaj Sikorski i Mateusz Trela ćwiczyli pod okiem kilku trenerów związanych z Polską Akademią Futbolu-Sport Future-Polskie Orły Janusza Dajwłowskiego, korzystając w towarzystwie rówieśników z innych regionów kraju z wyśmienitych obiektów znajdujących się w podkrakowskim mieście.

Debrzneńska drużyna wybierze się na Givova Junior Cup 2017 25.01.2017r.
Od wielu lat zjawiamy się w szkolnej hali w Tuchomiu, aby zaznaczyć udział (co najmniej w jednej kategorii wiekowej) w organizowanym przez tamtejszych miłośników futbolu turnieju dla dzieci i młodzieży. Nie inaczej będzie teraz, gdy zawodnicy ekipy juniorów C1 (rocznik 2002 i młodsi) udadzą się pod Bytów w sobotę 28 stycznia.

Na koniec najciekawiej w meczach z udziałem dominatorów 24.01.2017r.
Dziewiąta i zarazem ostatnia kolejka ligi halowej obfitowała w bardzo dużą liczbę goli, często przedniej urody. Ci zatem z kibiców, którzy zdecydowali się odwiedzić obiekt Zespołu Szkół z pewnością nie żałowali. Największych emocji dostarczyły obydwa spotkania z udziałem świeżo koronowanych mistrzów, czyli JR Teamu.

Jak wygrywać to 1:0... 23.01.2017r.
Drugą pozycję wywalczyli juniorzy E1 (rocznik 2006 i młodsi) prowadzeni przez Pawła Władyczaka w turnieju halowej piłki nożnej, na który udaliśmy się do Wałcza wczoraj w godzinach popołudniowych. Impreza upamiętniała zbliżającą się 72. rocznicę wyzwolenia miasta, a wzięło w niej udział pięć ekip. Czerwono-niebiescy byli bardzo regularni, bowiem na początku zawodów wprawdzie zdecydowanie (0:3) ulegli późniejszym triumfatorom z Szydłowa, ale potem w najskromniejszych rozmiarach (po 1:0) pokonali trzech innych rywali.

Krajna Arena Futsal Cup i tym razem z młodymi emkaesiakami22.01.2017r.
Wzorem poprzednich lat zgłosiliśmy zespoły Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno do cyklu turniejów halowych w Sępólnie Krajeńskim. Wielkim atutem tych zawodów jest miejsce ich rozgrywania, czyli efektowny, nowoczesny obiekt przy stadionie Krajny oraz w naszym przypadku dogodna możliwość zmierzenia się z szeroką grupą drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego. W lutym i marcu debrznianie pojawią się tam aż trzykrotnie.

Niedzielne popołudnie spędzimy w Wałczu21.01.2017r.
22 stycznia zawodników zespołu juniorów E1 (rocznik 2006 i młodsi) znad Debrzynki trenowanych przez Pawła Władyczaka czeka turniejowy sprawdzian. Czerwono-niebiescy udadzą się do Wałcza, aby wziąć udział w imprezie zorganizowanej przez tamtejszego "Orła" z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy wyzwolenia miasta. Pierwszy mecz rozpocznie się o godz.14.30.

W samo okienko (86) - Zgaduj zgadula20.01.2017r.
Można czuć się prawie jak omnibus lub uczestnik programu "Jeden z dziesięciu", kiedy ktoś rozwiązujący krzyżówkę rzuci w twoją stronę nieubłagane pytanie o pomoc. Z racji pasjonowania się i oddychania na co dzień piłką nożną stałem się domowym specem od odpowiedzi na proste zagadki w stylu: "Klub z Madrytu na cztery litery?" lub "Najlepszy piłkarz świata na cztery litery?".

Finisz DHLPP z małymi zmianami19.01.2017r.
Pojutrze zamkniemy dziewiętnaste wydanie Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Do zakończenia zmagań pozostało 10 spotkań, a po nich rozdamy przygotowane dla drużyn i zawodników suweniry. Dla kibiców śledzących rywalizację w budynku Zespołu Szkół mamy ważną informację. Nanieśliśmy małą korektę w terminarzu dziewiątej serii, co skutkuje zmianą godzin rozpoczęcia aż pięciu meczów.

Trenerska roszada w juniorach C118.01.2017r.
Z początkiem 2017 roku nastąpiła zmiana na trenerskim stanowisku w najstarszej aktualnie grupie młodzieżowej w klubie. Prowadzącego dotychczas ekipę rocznika 2002 (i młodsi) Sebastiana Stalkę zastąpił Łukasz Płóciennik.

Mistrzowie znani, "wystrzał" Skry17.01.2017r.
To na co zanosiło się od pierwszych tygodni rozgrywek debrzneńskiej ligi halowej edycji 2016/2017 zostało potwierdzone w przedostatniej kolejce. JR Team Człuchów zapewnił sobie całkowicie zasłużenie tytuł mistrzowski, będąc dwa mecze do końca zmagań wciąż jedyną niepokonaną drużyną. Człuchowianie odnieśli w niedzielę następne dwa zwycięstwa, przy czym grając z 1125 byli już pewni korony, gdyż wcześniej potknęła się mogąca w teorii zagrozić liderowi Ogrodowa/Gama.

Wyborny start debrznian, zwycięstwo bez straty gola! 16.01.2017r.
Ręce same składają się do oklasków, gdy mamy okazję informować o takich wydarzeniach. Drużyna juniorów D2 (rocznik 2005 i młodsi) szkolona przez Sławomira Słonkę fantastycznie zaprezentowała się w turnieju halowej piłki nożnej zorganizowanym z okazji XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w podpoznańskim Luboniu przez działaczy tamtejszej Stelli. Czerwono-niebiescy odnieśli pięć wygranych, dodali do tego remis z Wartą Poznań, nie stracili ani jednej(!) bramki i w świetnym stylu wywalczyli pierwsze miejsce w zawodach z udziałem zespołów z różnych części kraju.

Gospodarze z głównym trofeum, my z piątym miejscem i "na piątkę" 15.01.2017r.
To był dobry występ juniorów F1 (rocznik 2008 i młodsi) szkolonych przez Łukasza Płóciennika. Czerwono-niebiescy dzielnie starali się osiągnąć jak najwyższe miejsce w turnieju JFA Cup 2017 w Przechlewie i po czterech zwycięstwach i dwóch przegranych uplasowali się tuż za czołową czwórką zawodów. Brawo! Ulegliśmy jedynie ekipom z Bytowa oraz Szczecinka i trzeba przyznać, że rzeczywiście rywale prezentowali wyższe na tę chwilę umiejętności.

Kościan dogonił JR Team, Pionier wyrwał wygraną SGS-owi 14.01.2017r.
Nie było narzekania na nudę w trakcie spotkań siódmej serii debrzneńskiej halówki. Wiele meczów toczyło się "na styku" i dostarczyło kibicom dużych emocji. Ci z obserwatorów, którzy spodziewali się przetasowań na górze zestawienia mogli jednak czuć się zawiedzeni. JR Team suwerennie obronił pozycję lidera i uczynił milowy krok na drodze do zdobycia mistrzowskiej korony.

Seniorzy zainaugurowali przygotowania, przedstawiamy wykaz meczów kontrolnych13.01.2017r.
W czwartek 12 stycznia wznowili treningi seniorzy MKS-u. Zespół Pawła Władyczaka premierowe zajęcia odbył w hali Szkoły Podstawowej w Starym Gronowie i będzie to stałe miejsce zimą 2017 roku. Przewidziano spotkania dwa razy w tygodniu. Ponadto w zależności od warunków atmosferycznych zawodnicy będą ćwiczyć na Orliku przy Stadionie Miejskim oraz w terenie.

Sparingowa rewizyta12.01.2017r.
W ramach zaplanowanych wcześniej zajęć wczoraj w hali Zespołu Szkół kadra juniorów E1 (rocznik 2006 i młodsi) trenowana przez Pawła Władyczaka rozegrała mini-mecze towarzyskie z rówieśnikami z Football Academy Fair Play Złotów. Przypomnijmy, iż czerwono-niebiescy gościli w mieście nad Głomią w listopadzie ubiegłego roku, teraz ich koledzy ze złotowskiej szkółki przyjechali do Debrzna.

Luboń po raz drugi11.01.2017r.
Podobnie jak w 2016 roku nasi juniorzy D2 (rocznika 2005 i młodsi) wybiorą się na turniej halowej piłki nożnej do podpoznańskiego Lubonia, organizowany przez tamtejszą Stellę oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody przewidziano na niedzielę 15 stycznia od godz.8.15, a wystąpi w nich dziesięć klubów z kilku regionów kraju.

14 stycznia pojedziemy na JFA Cup rocznika 2008 10.01.2017r.
Junior Football Academy Przechlewo jest organizatorem halowego turnieju piłki nożnej juniorów F1 (rocznik 2008 i młodsi), który odbędzie się w sobotę 14 stycznia w szkolnym obiekcie. Początek rywalizacji z udziałem dwunastu zespołów (w tym ekipy AP 2012 MKS Debrzno) o godz.9.00. Otrzymaliśmy informację o podziale drużyn na grupy i planie gier (pojedynczy mecz potrwa dziesięć minut).

Remis za plecami lidera, Megalux objawieniem weekendu 09.01.2017r.
Po dość jednostronnej i przez to mało ekscytującej kolejce rozegranej w Święto Trzech Króli niedzielna seria ligi halowej była znacznie bardziej ciekawa. Emocjonowaliśmy się kilkoma nadzwyczaj wyrównanymi spotkaniami. Już na wstępie Ogrodowa/Gama zmierzyła się z Gromem Barkowo i było niemal oczywiste, że bój dwóch czołowych ekip będzie interesujący. Tak też się stało i obejrzeliśmy frapujący mecz, ze znakiem jakości...

Drugie miejsce zespołu, wyróżnienia dla M. Kaczmarczyka i Pikulika08.01.2017r.
Bardzo interesujący przebieg miał turniej halowej piłki nożnej roczników 2004 i 2005 "Gramy Fair Play Cup 2017" zorganizowany przez FA Fair Play w Złotowie. Oglądaliśmy sporo zaciętych spotkań, których losy ważyły się do ostatnich chwil, a rezultaty były niewiadomą. Dobrze w gronie sześciu ekip zaprezentowali się czerwono-niebiescy prowadzeni przez Sławomira Słonkę, zajmując drugą lokatę.

Popisy strzeleckie tercetu snajperów, cztery dwucyfrówki na początek nowego roku 07.01.2017r.
Od zgodnego marszu prowadzącej w tabeli czwórki drużyn zaczęły się zmagania w lidze halowej po przerwie świąteczno-noworocznej. JR Team, Ogrodowa/Gama, 1125 Lipka i Grom Barkowo solidarnie odniosły po dwa zwycięstwa, oddalając się już bezpowrotnie w klasyfikacji od reszty ekip. Sześć oczek wywalczył również Megalux Lipka.

Poznaliśmy organizatorów wiosennych imprez ligowych juniorów E1 i F106.01.2017r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiła wykaz gospodarzy turniejów klasy okręgowej juniorów E1, E2 i F1 w rundzie rewanżowej edycji 2016/2017. Identycznie jak w I części sezonu w obydwu kategoriach wiekowych MKS Debrzno będzie organizatorem imprez mistrzowskich. Drużyny Pawła Władyczaka (E1, rocznik 2006 i młodsi) i Łukasza Płóciennika (F1, rocznik 2008 i młodsi) podejmą rywali na Orliku przy ul. Sportowej w maju.

Gramy Fair Play Cup 2017 w Złotowie 05.01.2017r.
Do zawodów pod dachem, jakie czekają młodych debrznian w nadchodzących tygodniach, a o których pisaliśmy dosłownie przedwczoraj, szybko doszła kolejna propozycja i skorzystają z niej czerwono-niebiescy. Zespół Sławomira Słonki (rocznik 2005 i młodsi) sobotnie przedpołudnie 7 stycznia (początek o godz.9.30) spędzi w Złotowie, gdzie tamtejsza FA Fair Play organizuje towarzyski turniej dla sześciu ekip.

Korekta w terminarzu halówki 04.01.2017r.
6 i 8 stycznia kibice interesujący się rozgrywkami Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich obejrzą pokaźną, liczącą ogółem aż dwadzieścia, porcję meczów. Jeden z nich odbędzie się o innej porze, niż to pierwotnie zakładaliśmy. Chodzi o potyczkę Ogrodowa/Gama Debrzno-Grom Barkowo.

Turniejowe zapowiedzi na styczeń i luty 03.01.2017r.
Do czterech imprez halowych (jak na razie) zgłoszono drużyny reprezentujące Akademię Piłkarską 2012 MKS Debrzno w okresie zimowym. Dzisiaj informacyjnie przedstawiamy miejsca, daty i roczniki ekip, które wybiorą się na zawody futbolowe poza Gród Dzika. Szersza zapowiedź wszystkich turniejów ukaże się na naszej stronie internetowej przed każdym z anonsowanych tutaj sprawdzianów.

Była Warszawa, na horyzoncie Niepołomice 02.01.2017r.
W krótkim okresie świąteczno-noworocznym, po zakończeniu cyklu sześciu grudniowych turniejów dla dzieci, większość młodych futbolistów ćwiczących w Akademii Piłkarskiej MKS-u odpoczywała, ale... nie wszyscy. Wyjątek stanowił Mateusz Trela, który w dniach 27-30 grudnia 2016r. przebywał w Warszawie na czterodniowym sprawdzianie, w którym miał okazję trenować i konfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z innych ośrodków.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::