ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Kisełyczka na czele rankingu, dwaj inni debrznianie też wysoko 30.12.2018r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego po zakończeniu zmagań w I rundzie IV ligi podał klasyfikację obejmującą indywidualne dokonania zawodników wszystkich trzech grup tego szczebla rozgrywkowego. Miło nam poinformować kibiców, że na pierwszym miejscu pingpongowego rankingu na półmetku fazy zasadniczej w grupie A, czyli tej, w której rywalizuje MKS Debrzno znalazł się Mirosław Kisełyczka! Mirek w osiemnastu partiach singlowych (tylko te są brane pod uwagę) zwyciężył aż 15 razy, ponosząc jedynie trzy porażki.

Podium przegrane karnymi29.12.2018r.
Turniejową aktywność dziecięcych drużyn MKS-u na ten rok mieliśmy zakończyć w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, ale życie zweryfikowało te zamierzenia z korzyścią dla młodych piłkarzy. Otóż team rocznika 2007 zawiadywany dzisiaj przez Norberta Muchę wziął udział w błyskawicznej imprezie halowej w Jastrowiu. Przyjęliśmy niemal w ostatniej chwili zaproszenie od głównego animatora całości, czyli Mariusza Markowskiego z Tygodnika Nowego i zjawiliśmy się na zawodach, których stawką był puchar posła Grzegorza Piechowiaka.

Zimowe mecze kontrolne seniorów28.12.2018r.
Wczoraj opublikowaliśmy harmonogram spotkań w rundzie wiosennej wszystkich zespołów reprezentujących w tym sezonie w rozgrywkach mistrzowskich MKS Debrzno. Dziś rozszerzamy te wiadomości o plan potyczek sparingowych ekipy seniorów. Około dwóch tygodni pozostało teamowi Pawła Władyczaka do wznowienia zajęć treningowych i rozpoczęcia przygotowań do drugiej części kampanii 2018/2019. Zanim w połowie marca zaczniemy emocjonować się grami o punkty w klasie okręgowej czerwono-niebiescy wystąpią w pięciu konfrontacjach towarzyskich.

W tych terminach zagramy wiosną27.12.2018r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podała terminy weekendowe poszczególnych kolejek w rozgrywkach seniorów oraz wszystkich kategorii wiekowych juniorów wyznaczonych na wiosnę przyszłego roku. Poznaliśmy zatem szczegóły II rundy zmagań w sezonie 2018/2019.

Ścisk w czołówce, 1125 potwierdza aspiracje23.12.2018r.
Za nami dobry weekend w lidze halowej, pełen emocji i to wcale nie tylko związanych z meczami drużyn pretendujących do mistrzowskiego tytułu. Jednym z wydarzeń dnia był na przykład... premierowy w sezonie remis, ale na pierwszy plan wysunęły się dwa zwycięstwa ekipy 1125 Lipka, obydwa odniesione w bezpośrednich bojach z rywalami do głównego trofeum edycji 2018/2019.

Czterdziestu tenisistów w przedświątecznym turnieju22.12.2018r.
Brawo WY! Termin zdawałoby się "taki sobie", a tymczasem aż 40 osób stawiło się do hali Szkoły Podstawowej, aby rywalizować w bożonarodzeniowym turnieju tenisa stołowego. Pingpongiści spisali się na medal i to dosłownie, bo dokładnie tyle krążków z motywem świątecznym przygotowaliśmy dla uczestników zawodów...

Wkrótce "Debrzno 30+"!21.12.2018r.
Jak co roku między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem zapraszamy do hali Szkoły Podstawowej, aby poganiać za futbolówką w dobrym towarzystwie i w luźnej atmosferze. Zachęcamy w tym miejscu gorąco do udziału w ósmej edycji turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+"! Zagramy w sobotnie popołudnie 29 grudnia 2018r. o godz.17.00. Zapisy przyjmujemy na miejscu rywalizacji do godz.16.40, losowanie przewidziano na 16.45.

Sparingowo w Człuchowie21.12.2018r.
Ekipa juniorów E1 (rocznik 2008 i młodsi) udała się przedwczoraj do Człuchowa na zaproszenie prowadzącego tę grupę wiekową w tamtejszym Piaście Piotra Dowkszy, aby w ramach treningu rozegrać kilkudziesięciominutowy mecz towarzyski. Był to ostatni akcent futbolowy dla tej grupy przed Świętami Bożego Narodzenia i krótką przerwą w zajęciach. Podopieczni Łukasza Płóciennika zaprezentowali się w stolicy powiatu w siedmioosobowym składzie: Alan Domek, Mateusz Kulicki, Filip Lange, Emil Paczkowski, Stefan Paprota, Miłosz Szyszka i Maciej Wejman.

Szczyt na korzyść JR Teamu, Romanek ostro postrzelał 20.12.2018r.
Ulubionymi cyframi drużyn wygrywających mecze w trakcie trzeciej serii gier ligi halowej były ósemka i dziewiątka. W aż siedmiu z dziesięciu spotkań zwycięskie ekipy zdobywały właśnie po tyle goli, a działo się to na początku i końcu niedzielnej kolejki. Przy tym różnica między triumfatorami a pokonanymi za każdym razem była mocno widoczna. To samo stało się nawet w konfrontacji numer 1, na którą z niecierpliwością czekali obserwatorzy zmagań, a więc JR Team-SGS Team. Jedyne dwie niepokonane dotąd drużyny rozgrywek zacięty bój toczyły tylko w premierowym kwadransie...

Gorący finał, główne trofeum zostało nad Debrzynką19.12.2018r.
Z wszystkich dotychczasowych grudniowych imprez świąteczno-noworocznych organizowanych przez MKS ta dla rocznika 2009 (i młodsi) przyniosła najwięcej emocji i wrażeń. Poziom gry też był zadowalający, zwłaszcza w rywalizacji czołowych czterech ekip. Od samego startu na wyróżnienie zasługiwały głównie dwa prezentujące się szczególnie dobrze zespoły, tj. złotowska Sparta i pierwsza drużyna gospodarzy, czyli AP 2012 MKS Debrzno. Rzeczywiście te właśnie teamy dotarły potem do decydującej rozgrywki.

Bożonarodzeniowe pingpongowe granie 18.12.2018r.
Mamy dobre wieści dla zwolenników plastikowej piłeczki. Zapraszamy na bożonarodzeniowy turniej tenisa stołowego, który organizuje MKS w sobotę 22 grudnia 2018r. w hali Szkoły Podstawowej! Przewidujemy trzy kategorie wiekowe: do 18 lat, między 18. a 40. rokiem życia oraz powyżej 40 lat. Nie obowiązuje w tej imprezie jakiekolwiek wpisowe, na wszystkich uczestników czekają medale z akcentem świątecznym, z kolei trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii zostanie uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami.

Tenis stołowy: MKS Debrzno- ASiST KS Beniaminek 03 Starogard Gdański 10:317.12.2018r.

"Drobiazgi" w akcji16.12.2018r.
Nie w formie turnieju, lecz zupełnie towarzysko spotkały się drużyny rocznika 2012 (i młodsi) MKS-u Debrzno i Piasta Człuchów w sobotnie popołudnie w hali Szkoły Podstawowej. Trenerzy Paweł Władyczak (MKS) i Maciej Przyszlak (Piast) obserwowali grę swoich podopiecznych na utworzonych na tę okazję dwóch boiskach. Nie zabrakło dopingu mam, ojców, babć, dziadków, rodzeństwa, dosłownie całych rodzin bacznie przyglądających się poczynaniom milusińskich.

Triumf Bytovii, czerwono-niebiescy na szóstym miejscu 16.12.2018r.
Team Bytovii Bytów wygrał gwiazdkowy turniej halowej piłki nożnej rocznika 2007 (i młodsi), który odbył się w szkolnym obiekcie w Czarnem. Debrznianie, prowadzeni tego dnia przez Norberta Muchę, uplasowali się na szóstej pozycji. Mogło być lepiej, bo w rozgrywkach grupowych zdarzało nam się obijać słupki, sprawdzać wytrzymałość poprzeczki... Zabrakło zatem precyzji i odrobiny farta w dogodnych do zdobywania goli sytuacjach.

Złotowianie lepsi, wyróżnienia dla Grudzińskiego i Marca 15.12.2018r.
Tak jak wspominaliśmy mocno kadłubowy charakter miał świąteczno-noworoczny turniej dla zawodników urodzonych w 2002r. (i młodszych). Jedynie cztery zespoły z dwóch klubów rywalizowały w hali Szkoły Podstawowej i trudno być z tego tytułu zadowolonym, ale... nie żałujemy. Same zawody były ciekawe, młodzi futboliści pograli sporo (każdy mecz w wymiarze 2 razy 12 minut), więc szkoleniowo spełniły swoje zadanie. Nasi goście z FA Fair Play byli skuteczniejsi, prezentowali się nieco lepiej, lecz większość spotkań miała interesujący, zacięty przebieg.

Zawody z udziałem dziewięciu drużyn dla rocznika 200914.12.2018r.
W niedzielę 16 grudnia o godz.9.00 przystąpią do gry w ramach cyklu turniejów świąteczno-noworocznych w Debrznie juniorzy E2, a zatem zawodnicy urodzeni w roku 2009 (i młodsi). W szkolnej hali zaprezentuje się ostatecznie 9 zespołów. Oprócz dwóch teamów gospodarzy z AP 2012 MKS Debrzno do rywalizacji przystąpią też po dwie ekipy Lidera Rychnowy i Krajny Wyrzysk, a poza tym Piast Człuchów, Sparta Złotów i FA Piła.

Towarzysko zamiast turnieju14.12.2018r.
Sobotnie popołudnie 15 grudnia zarezerwowaliśmy dla sześcioletnich piłkarzy, którzy mieli wziąć udział w turnieju świąteczno-noworocznym. Niestety, nie daliśmy rady "złożyć" imprezy dla rocznika 2012 (i młodsi), ale nie znaczy to, że ćwiczący pod okiem Pawła Władyczaka mali kandydaci na futbolistów z AP 2012 MKS Debrzno pozostaną w domach.

Tylko cztery zespoły w imprezie juniorów B 13.12.2018r.
Mimo usilnych starań nie udało się skompletować odpowiednio dużej liczby ekip na turniej świąteczno-noworoczny w Debrznie przeznaczony dla futbolistów urodzonych w roku 2002 (i młodszych). Potwierdza się niestety zasada, że im starsze roczniki, tym trudniej zorganizować porządne zawody i takie właśnie problemy wystąpiły w omawianym przypadku. Nie zrażeni tym faktem nie rezygnujemy jednak i w sobotę 15 grudnia w hali Szkoły Podstawowej od godz.9.00 przeprowadzimy imprezę dla czterech zespołów.

17 grudnia mecz z Beniaminkiem12.12.2018r.
Trwa druga runda rozgrywek czwartoligowych w tenisie stołowym. MKS zaczął ją od wygranej w Starznie z Diamentem Świeszyno (10:2), a przed Świętami Bożego Narodzenia pingpongistów czeka jeszcze jeden mistrzowski sprawdzian. Wprawdzie druga kolejka rewanżów planowo ma się odbyć 15 grudnia, jednak na prośbę naszych rywali czerwono-niebiescy podejmą team ASiST KS Beniaminek 03 Starogard Gdański w hali Szkoły Podstawowej troszkę później, tj. w poniedziałek 17 grudnia o godz.17.30.

Gwiazdkowe granie w Czarnem11.12.2018r.
W sobotę 15 grudnia o godz.9.30 w szkolnej hali w Czarnem odbędzie się gwiazdkowy turniej piłki nożnej dla zawodników z rocznika 2007 (i młodsi). Na imprezę organizowaną przez nauczyciela wychowania fizycznego i trenera Janusza Winnickiego udadzą się również reprezentanci AP 2012 MKS Debrzno. Nasi zawodnicy będą grać w stawce łącznie ośmiu zespołów.

Dwa teamy jeszcze bez strat, groźny WKS 10.12.2018r.
12 oczek po dwóch weekendach debrzneńskiej halówki mają dwie drużyny, które usadowiły się na czele zestawienia. Mowa o JR Team Człuchów i SGS Team Debrzno. Tylko te zespoły przeszły na razie "suchą stopą" przez cztery ligowe mecze, wszyscy pozostali ponieśli mniejsze lub większe straty. Tak jak można było dość łatwo przewidzieć na pierwszy plan w tej serii wysunęło się spotkanie SGS-u z Gromem Barkowo, ale należy wyróżnić także obydwie potyczki z udziałem niedocenianego WKS-u Stare Gronowo, bowiem emocji w nich nie brakowało.

AP Szczecinek na pierwszej pozycji, debrznianie z brązem09.12.2018r.
Halowa impreza świąteczno-noworoczna dla piłkarzy z rocznika 2006 (i młodszych) przyniosła duży niedosyt tym, którzy ściskali kciuki za debrznian. Ekipa Pawła Władyczaka gromiła wszystkich w fazie grupowej, ale potknęła się w kluczowym momencie, ulegając w półfinale FA Fair Play Złotów 0:2. Późniejsze wysokie zwycięstwo z Orłem II Wałcz (9:1!) dało tylko trzecią lokatę. Tylko, ponieważ na pewno stać było czerwono-niebieskich na triumf w zawodach. Ten przypadł ostatecznie Akademii Piłkarskiej Szczecinek, bo w decydującym meczu uporała się ze złotowianami.

"Ludwiki" bez konkurencji08.12.2018r.
Absolutnie zasłużonym triumfem Polonii Jastrowie zakończyła się pierwsza odsłona tegorocznego cyklu turniejów świąteczno-noworocznych dzieci w halowej piłce nożnej, ta dedykowana rocznikowi 2008 (i młodsi). Zespół prowadzony przez doświadczonego szkoleniowca Ryszarda Ludewicza (stąd "Ludwiki") przeszedł jak burza przez rozgrywki w obiekcie Szkoły Podstawowej, tracąc jedynego gola w swoim inauguracyjnym występie przeciwko pierwszemu teamowi Chojniczanki. Ekipa gospodarzy, AP 2012 MKS Debrzno, uplasowała się na szóstej pozycji.

10 ekip w niedzielę07.12.2018r.
9 grudnia 2018r. o godz.9.00 odbędzie się druga odsłona tegorocznego cyku piłkarskich halowych imprez świąteczno-noworocznych przeznaczonych dla dzieci. Tym razem w turniejowe szranki staną futboliści z rocznika 2006 (i młodsi). W sali Szkoły Podstawowej przy ul. Królewskiej 8 zaprezentuje się dziesięć zespołów: Mezar Nakło, AP Szczecinek, Lider Rychnowy, po dwa teamy FA Fair Play Złotów i Orła Wałcz oraz aż trzy AP 2012 MKS Debrzno. Czerwono-niebieskich poprowadzą trenerzy Paweł Władyczak i Norbert Mucha.

W turnieju dziesięciolatków wystartuje 8 drużyn 06.12.2018r.
Zaczynamy cykl świąteczno-noworocznych imprez w halowej piłce nożnej dzieci. W obiekcie Szkoły Podstawowej w Debrznie w sobotę 8 grudnia 2018r. od godz.9.00 królować będą futboliści z rocznika 2008 (i młodsi). Do zawodów zgłosiło się osiem ekip, w tym po dwie drużyny Chojniczanki Chojnice i Lidera Rychnowy oraz po jednej reprezentującej Polonię Jastrowie, Mezar Nakło, Piasta Człuchów i gospodarzy, a więc AP 2012 MKS Debrzno.

Sparingi roczników 2006 i 200806.12.2018r.
Trenerzy Paweł Władyczak i Łukasz Płóciennik nie próżnowali w minionych dniach, odbywając wraz z prowadzonymi przez siebie dziecięcymi zespołami w ramach treningu towarzyskie sprawdziany z ekipami z innych klubów. Pierwszy szkoleniowiec pojechał 1 grudnia do Polnicy z drużyną juniorów D1, aby zagrać z Liderem Rychnowy, drugi 3 grudnia ze swoim teamem juniorów E1 podejmował w debrzneńskiej hali JFA Przechlewo.

Pracowite dni Dominika05.12.2018r.
Za piłkarzem MKS-u Debrzno Dominikiem Pikulikiem ciekawe, owocne, ważne z punktu widzenia sportowego rozwoju wydarzenia. 12-latek przedwczoraj uczestniczył w wyjątkowym spotkaniu towarzyskim w Gdańsku, gdzie wraz z kolegami z Kadry Pomorza zremisował z ekipą Juventusu Turyn 2:2, a w minioną sobotę w miejscowości Popowo koło Wronek wziął udział w drugich (poprzednie odbyły się na początku czerwca tego roku) testach zorganizowanych przez poznańskiego Lecha.

SGS Team i Rafał Cichoń bohaterami na wstępie 04.12.2018r.
Ruszył długo wyczekiwany przez wielu 21.sezon Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Zawodnicy dziesięciu drużyn zdobyli w 10 meczach 91 goli, dając uzasadnioną nadzieję na ciekawą edycję 2018/2019. Wprawdzie, poza jednym przypadkiem, w terminarzu I serii brakowało szlagierowo zapowiadających się spotkań, jednak na nudę nie narzekaliśmy. Cztery zespoły zgromadziły komplet punktów i to właśnie one wychodziły ze szkolnej sali najbardziej ukontentowane. Liderem po inauguracyjnej kolejce jest przemeblowany kadrowo (na korzyść) SGS Team Debrzno, który zgłasza aspiracje do odegrania niepośledniej roli w całej kampanii.

Po obiedzie ruszyli do ataku, druga lokata w Wapnie 03.12.2018r.
Juniorzy B miło będą wspominać wyjazd na Pałuki, do miejscowości Wapno. Podopieczni Łukasza Płóciennika w stawce dziewięciu ekip (ostatecznie nie stawił się awizowany wcześniej zespół Skry Wielkopolska Otusz) wywalczyli drugą pozycję w turnieju "Pierwszy Krok Pałucki", chociaż identycznie jak to było w jesiennych rozgrywkach ligowych zaprezentowali bardzo nierówną dyspozycję, a po wstępnej fazie imprezy nikt nie postawiłby złamanego grosza na to, że czerwono-niebiescy staną się rewelacją dalszej części zawodów.

Tenis stołowy: MKS Debrzno- UKS LIS II Sierakowice 9:902.12.2018r.

Pikulik wraz z Kadrą Pomorza skonfrontuje się ze słynnym Juventusem!01.12.2018r.
Na poniedziałek 3 grudnia 2018r. przewidziano ostatnią w tej rundzie konsultację Kadry Pomorza rocznika 2006, której głównym punktem będzie towarzyski mecz drużyny Tomasza Borkowskiego i Krzysztofa Wilka z rówieśnikami ze słynnego Juventusu Turyn. Po bardzo udanym występie w "kontrolce" z Gedanią Gdańsk zawodnik MKS-u Debrzno Dominik Pikulik, grający na co dzień w zespole juniorów C2 emkaesiaków prowadzonym przez Sławomira Słonkę, ponownie znalazł uznanie w oczach sztabu szkoleniowego i otrzymał powołanie na to niezwykle atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie. Gratulujemy!

Będą seniorskie kalendarze na rok 201930.11.2018r.
Wzorem roku ubiegłego (chociaż tym razem uruchamiamy wszystko odpowiednio wcześniej) z inicjatywy kibica MKS-u Pawła Bojarskiego wkrótce ukaże się okolicznościowy kalendarz naszego klubu na nadchodzące 365 dni. Koszt nabycia tej pamiątki będzie oscylował wokół kwoty 20 złotych, jest to zależne od liczby zamówionych egzemplarzy. Dzisiaj publikujemy "zajawkę" całości, czyli zdjęcia, które ozdobią poszczególne miesiące. Są to fotografie z meczów drużyny seniorów czerwono-niebieskich z mijającego roku.

Pierwszy Krok Pałucki z udziałem emkaesiaków 29.11.2018r.
Wapno to będzie w najbliższą sobotę 1 grudnia miejsce docelowe dla drużyny juniorów B (zawodnicy urodzeni w 2002r. i młodsi) MKS-u Debrzno, która pod trenerską kuratelą Łukasza Płóciennika wystąpi w halowym turnieju pod nazwą "Pierwszy Krok Pałucki" organizowanym przez tamtejszą Unię. Miejscowość oddaloną od Grodu Dzika o ponad 80 km odwiedzimy drugi raz w historii, gdyż ekipa tego samego rocznika gościła na identycznej imprezie w grudniu 2016 roku.

Tenis stołowy: Diament Świeszyno- MKS Debrzno 2:1028.11.2018r.

Complex i Tytani zainaugurują sezon pod dachem 27.11.2018r.
Od spotkania ekip o nazwach Complex Lipka i Tytani Debrzno zaczniemy 21. edycję Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. To zawodnicy tych drużyn w niedzielę 2 grudnia o godz.14.00 jako pierwsi wyjdą na boisko w obiekcie Szkoły Podstawowej. Na wczorajszym zebraniu organizacyjnym omówiliśmy wszelkie szczegóły związane z regulaminem rozgrywek oraz dokonaliśmy losowania numerów do terminarza. Kalendarz gier jest już gotowy, umieściliśmy go w specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej.

Lider zwyciężył u siebie, czerwono-niebiescy z drugim miejscem25.11.2018r.
Druga lokata przypadła zespołowi rocznika 2009 (i młodsi) w towarzyskim turnieju "Lider Cup 2018" zorganizowanym przez Lider Rychnowy w szkolnej hali w Polnicy. Debrznianie dowodzeni przez Dariusza Piekarskiego spisali się bardzo dzielnie, odnosząc pięć wiktorii, raz remisując (z Chojniczanką Chojnice) i przegrywając minimalnie (1:2) z triumfatorem zawodów, czyli pierwszą ekipą gospodarzy.

Spotkanie przed halówką23.11.2018r.
26 listopada 2018r. (poniedziałek) o godz.17.00 w budynku klubowym MKS-u przy Stadionie Miejskim odbędzie się zebranie organizacyjne z udziałem kierowników drużyn, które wezmą udział w XXI edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Miło nam donieść, że do tegorocznej rywalizacji zgłosiła się maksymalna liczba zespołów, jakie jesteśmy w stanie przyjąć do rozgrywek ze względów technicznych, terminarzowych, czasowych, lokalowych, ludzkich itd. Już dwa tygodnie temu obwieściliśmy, że chęć gry wyraziło dziewięć teamów, wkrótce potem doszedł kolejny. Mamy zatem dziesięć i jeśli faktycznie tyle potwierdzi start na w/w spotkaniu, wówczas w takim, najbardziej pożądanym formacie odbędą się zmagania.

Terminarzowe zawirowania22.11.2018r.
Ci z kibiców, którzy interesują się rozgrywkami IV ligi tenisa stołowego są już przyzwyczajeni do licznych roszad w kalendarzu zmagań. Głównie ze względów zawodowych i rodzinnych bardzo często pingpongowe mecze są przekładane, ma to też źródło w wąskich kadrach poszczególnych zespołów. Na szczęście drużyny, przy życzliwości Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego, potrafią sobie z tymi problemami radzić i w dogodnych dla siebie terminach odbywać spotkania mistrzowskie. Dziś o kolejnej zmianie planów ekipy MKS-u Debrzno...

Juniorzy E2 wystąpią w imprezie w Polnicy21.11.2018r.
Drużyna rocznika 2009 (i młodsi) MKS-u prowadzona przez Dariusza Piekarskiego jako pierwsza zagra w zawodach pod dachem po zakończeniu regularnych rozgrywek ligowych. Debrznianie wybiorą się w sobotę 24 listopada na turniej "Lider Cup 2018", który odbędzie się w obiekcie w Polnicy z udziałem ośmiu ekip.

Dwóch debrznian zaproszonych na konsultację wojewódzkiej kadry rocznika 200719.11.2018r.
21 listopada 2018r. (środa) o godz.15.30 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku odbędzie się konsultacja selekcyjna dla przyszłej Kadry Pomorza rocznika 2007. Wśród zawodników powołanych przez szeroki sztab szkoleniowy (Łukasz Godlewski, Paweł Wypij, Marek Hebel, Grzegorz Mikuła, Arkadiusz Janor, Rafał Kaczmarczyk i Michał Chamera) jest dwóch przedstawicieli MKS-u Debrzno: Jakub Kaczyński i Wiktor Wrzeszcz.

Wicelider wykonał plan 17.11.2018r.
Niewielu dawało jakiekolwiek szanse czerwono-niebieskim w konfrontacji z niepokonanym w tym sezonie wiceliderem z Miastka, kończącej rundę jesienną. Rzeczywiście, Start wykorzystał atut własnego boiska wygrywając z podopiecznymi Pawła Władyczaka 5:1. O ile po pierwszej części mogliśmy jeszcze liczyć na rezultat oscylujący wokół remisu (gospodarze prowadzili tylko 1:0), to po zmianie stron dość szybko okazało się, że tego dnia MKS nie zagrozi miejscowym.

Z Sierakowicami na początku grudnia15.11.2018r.
Ustalono termin spotkania IV ligi tenisa stołowego MKS Debrzno- UKS LIS II Sierakowice. Pierwotnie ta potyczka miała się odbyć późnym popołudniem w sobotę 17 listopada, ale ani ta data, ani zaproponowana przez nas kolejna (dzień później o godz.11.00) nie odpowiadała gościom, podobnie jak w następny weekend 24/25 listopada. Dziś wiadomo, że obie ekipy zagrają w hali Szkoły Podstawowej w niedzielę 2 grudnia 2018r. o godz.11.00.

Turnieje świąteczno-noworoczne dla dzieci i młodzieży w ośmiu kategoriach wiekowych13.11.2018r.
Zakończyła się runda jesienna w rozgrywkach juniorskich, wkrótce na odpoczynek od ligi udadzą się również seniorzy. My nie zwalniamy tempa i tradycyjnie (nieprzerwanie od 2012 roku) jesteśmy aktywni w specyficznym okresie, tj. przed Świętami Bożego Narodzenia i tuż po nich, a więc w grudniu i na początku stycznia. Wtedy realizujemy cykl imprez halowych dla dzieci i młodzieży skupionych w Akademii Piłkarskiej naszego klubu oraz naturalnie rówieśników z bliższej i dalszej okolicy. Na przełomie roku, w ciągu trzech weekendów, na boisku w obiekcie Szkoły Podstawowej zaprezentują się zawodniczki i zawodnicy w ośmiu kategoriach wiekowych, co jest rekordem w dziejach debrzneńskich zawodów.

Tlen podany w doliczonym czasie, jest wygrana! 11.11.2018r.
Są trzy punkty, jest odrobina optymizmu na finiszu rundy jesiennej w okręgówce seniorów. Wygraliśmy z Myśliwcem Tuchomie po dramatycznej końcówce, po golu zdobytym niemal w ostatniej chwili, w sytuacji, gdy tak po prawdzie to goście byli bliscy uzyskania drugiego, zwycięskiego trafienia. Odetchnęliśmy z ulgą, po wielu tygodniach niepowodzeń i oczekiwania na przełom (pięć konfrontacji bez wiktorii, poprzednia... 41 dni temu z Zawiszą Borzytuchom) zainkasowaliśmy tak potrzebną zdobycz, która delikatnie poprawiła kiepskie położenie zespołu w tabeli.

Jesienna szaruga czy powiew optymizmu?09.11.2018r.
11 listopada 2018r. (niedziela) o godz.13.00 w czternastej serii meczów klasy okręgowej seniorów zagramy u siebie z Myśliwcem Tuchomie. Dla kibiców czerwono-niebieskich to już ostatnia okazja, aby obejrzeć w oficjalnym spotkaniu o stawkę swoją drużynę przed długą zimową przerwą, bowiem za tydzień zagramy poza domem, tj. na boisku lidera w Miastku. Zespół Pawła Władyczaka czeka bardzo ważna potyczka, gdyż nasza sytuacja w tabeli po wielu tygodniach niepowodzeń jest obecnie najoględniej określając nieciekawa.

Wysokie lokaty drużyn juniorskich 08.11.2018r.
Zaległym spotkaniem juniorów C2 z Salosem Słupsk w minioną sobotę zamknęliśmy jesienną część zmagań w rozgrywkach wszystkich kategorii wiekowych w klasie okręgowej. Możemy zatem krótko podsumować pierwszą część rywalizacji w sezonie 2018/2019, z tym większą satysfakcją, że tak pomyślnej rundy młodzież czerwono-niebieskich w dziejach klubu jeszcze nie zanotowała. Naturalnie nie czynimy tego, aby się chełpić, ale to duża radość widzieć WSZYSTKIE drużyny debrzneńskie na czołowych miejscach ligowych tabel.

Niecały miesiąc do inauguracji ligi halowej07.11.2018r.
Szybkimi krokami zbliża się zima (chociaż spoglądając za okno oraz w prognozy pogody nic na to nie wskazuje), a wraz z nią kolejna edycja Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Przed nami XXI edycja imprezy nieprzerwanie widniejącej w kalendarzu wydarzeń sportowych miasta i gminy Debrzno od 1998 roku i realizowanej przez MKS. Sezon 2018/2019 w halówce zaczniemy w niedzielę 2 grudnia, a więc mamy jeszcze całkiem sporo czasu do premierowych meczów, ale... lista zgłoszeń jest już prawie zamknięta.

Pikulik zagra w sparingu Kadry Pomorza z Gedanią 06.11.2018r.
7 listopada 2018r. (środa) o godz.16.30 na obiektach Gedanii w Gdańsku przy ul. Józefa Hallera odbędzie się następna konsultacja szkoleniowa Kadry Pomorza rocznika 2006, połączona z towarzyskim meczem z drużyną najstarszego polskiego klubu z sekcją piłkarską działającego nad Motławą. Miło nam obwieścić, iż po kilkutygodniowej przerwie ponownie wśród wybrańców trenerów Tomasza Borkowskiego i Krzysztofa Wilka znalazł się zawodnik MKS-u Debrzno Dominik Pilkulik.

O włos od miłej niespodzianki 05.11.2018r.
Tenisiści stołowi w czwartej kolejce rozgrywek czwartoligowych ponieśli drugą porażkę. Przegraliśmy w Bytowie z ekipą ZSP Jedynka 7:10 po niezwykle zaciętym, pełnym emocji i nerwów spotkaniu, w którym debrznianie byli naprawdę blisko sprawienia niespodzianki, jaką stanowiłby korzystny wynik. W poprzednim sezonie dwukrotnie bowiem ulegliśmy tej drużynie, teraz emkaesiacy mocno postawili się teamowi, którego trzon tworzy trzech braci Płotek.

Punkt dodany, dwa stracone... 04.11.2018r.
Przerwaliśmy serię czterech porażek w okręgówce seniorów, ale remis wywieziony z boiska Leśnika Cewice w żadnym razie nie jest sukcesem. Wręcz przeciwnie, musimy wynik 2:2 traktować bardziej jak stratę dwóch oczek, niż zyskanie jednego. Tym bardziej trudno być zadowolonym w sytuacji, gdy czerwono-niebiescy prowadzili 2:0 i byli na dobrej drodze do wygranej. Niestety, gospodarze zaraz po naszym drugim golu zdobyli jednak swojego kontaktowego, a potem wyrównali grając notabene w osłabieniu po czerwonej kartce...

Na szczycie tak bardziej hokejowo 03.11.2018r.
Salos Słupsk został liderem tabeli rozgrywek okręgówki juniorów C2 po rundzie jesiennej. W zaległym meczu na Stadionie Miejskim MKS przegrał z tym rywalem w nietypowych rozmiarach (7:12) i czerwono-niebiescy ostatecznie uplasowali się na trzeciej pozycji na półmetku zmagań. Goście, lepsi przede wszystkim (i to zdecydowanie) fizycznie, odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo, a samo spotkanie przypominało trochę potyczkę debrznian u siebie z innym słupskim klubem (Gryfem) sprzed paru tygodni.

Można zamówić klubowe czapeczki i t-shirty02.11.2018r.
Dla sympatyków MKS-u, ale także zawodników wszystkich drużyn czerwono-niebieskich, mamy informację o ofercie dotyczącej nabycia dwóch nowych gadżetów związanych z emkaesiakami. Otóż po dłuższej przerwie wznawiamy akcję zamówień na koszulki (t-shirt) oraz czapeczki. Zapisy potrwają do 23 listopada, po czym zrealizujemy zakup.

5 listopada zagramy w Bytowie31.10.2018r.
Niedawnym meczem z C.S.T. Czarne tenisiści stołowi MKS-u przekroczyli półmetek rywalizacji w I rundzie w IV lidze pomorskiej. Do zakończenia zmagań w tej fazie sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania, tj. wyjazdowe z ZSP Jedynką Bytów oraz u siebie z UKS LIS II Sierakowice. To najbliższe, z bytowianami, miało zostać rozegrane wg terminarza w sobotę 3 listopada, ale obydwa kluby doszły do porozumienia, aby zmierzyć się poza weekendem, a dokładnie dwa dni później.

3 zwycięstwa i jedna porażka w Człuchowie29.10.2018r.
Ostatnim akcentem tegorocznych rozgrywek w klasie okręgowej juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi) był turniej w Człuchowie. Zespół Dariusza Piekarskiego niemal skopiował rezultaty poprzednich trzech imprez, czyli poradził sobie z Kolejarzem Chojnice, Piastem Człuchów i Czarnymi Czarne, uległ natomiast liderowi tabeli i triumfatorowi zmagań w I fazie sezonu, JFA Przechlewo.

Kanonada z Echem 28.10.2018r.
Siedemnaście (!) bramek zaaplikowali juniorzy C2 swoim rówieśnikom z Echa Biesowice. Przeciwnicy, zajmujący pozycję "czerwonej latarni" ligowej tabeli, z zerowym dorobkiem punktowym, nie stanowili najmniejszej przeszkody dla zespołu Sławomira Słonki i jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej debrznian. Licznik zatrzymał się na bardzo pokaźnej liczbie goli. Sportowo takie spotkania nie mają zbyt dużej wartości, ale staraliśmy się w tych specyficznych okolicznościach bardziej treningowo przećwiczyć chociaż niektóre elementy w grze.

Przegrana na finiszu i... lider pomimo wpadki 28.10.2018r.
Kolejny raz przekonaliśmy się o kompletnej nieprzewidywalności rozgrywek juniorów B w tym sezonie. MKS był faworytem przed kończącą tę część edycji 2018/2019 potyczką z Szarżą Krojanty, mógł powiększyć przewagę w tabeli nad następnymi zespołami, tymczasem przegraliśmy u siebie w hokejowych rozmiarach 6:7 po meczu pełnym zaskakujących zwrotów i istnej huśtawce nastrojów. Wystarczy nadmienić, że w pewnym momencie czerwono-niebiescy prowadzili... 4:1 i wydawało się, że kontrolują całkowicie przebieg zawodów. Nic bardziej mylnego...

Pingpongowe derby dla przyjezdnych27.10.2018r.
W trzeciej serii rozgrywek o mistrzostwo czwartej ligi tenisiści stołowi MKS-u ulegli w hali Szkoły Podstawowej drużynie Czarneńskiego Stowarzyszenia Tenisowego 3:10. Wynik w zupełności oddaje przebieg rywalizacji, byliśmy zespołem dużo słabszym i w żadnym momencie meczu nie miało się wrażenia, że debrznianie mogą zagrozić przeciwnikom zza miedzy.

Wrzenie na trybunach, zła passa trwa 27.10.2018r.
Dawno nie było tak nerwowo na Stadionie Miejskim, od dłuższego czasu decyzje arbitra prowadzącego mecz seniorów MKS-u nie wzbudziły wśród kibiców tak gwałtownych reakcji. Przegraliśmy w słabym stylu ze Stalą Jezierzyce 1:2, ale oprócz kolejnego nieudanego występu czerwono-niebieskich te potyczkę zapamiętamy także z powodu wizyty sędziego Bartłomieja Tutaka, który (głównie w drugiej połowie) był antybohaterem zawodów.

Mistrzowie jesieni! 27.10.2018r.
W bardzo dobrym stylu juniorzy D1 zakończyli pierwszą cześć edycji 2018/2019. W najważniejszym meczu rundy czerwono-niebiescy pokonali na wyjeździe dotychczasowego wicelidera tabeli Myśliwca Tuchomie 3:1 i nie tylko przypieczętowali lokatę na czele zestawienia, lecz także powiększyli minimalną przewagę nad sobotnim rywalem z jednego do czterech oczek.

To może być kluczowe starcie w tej rundzie 26.10.2018r.
Sobota 27 października 2018r. godz.15.00- to termin spotkania dwunastej kolejki rozgrywek okręgówki seniorów, w którym MKS zagra na Stadionie Miejskim ze Stalą Jezierzyce. Bądźmy szczerzy, optymizm sprzed paru tygodni, postawa zespołu, zdobyte punkty i wysokie miejsce w klasyfikacji to już przeszłość. Czy bezpowrotna w kontekście całego sezonu, okaże się na finiszu rundy jesiennej. Zostały nam cztery boje o ligowe oczka i bezwzględnie musimy powiększyć dorobek, aby na zimową przerwę udać się w nastrojach przynajmniej przyzwoitych.

Szósty raz pokopiemy piłkę z Przyjaciółmi Radosnego Futbolu24.10.2018r.
To już niedługo, za trochę ponad dwa tygodnie... W sobotę 10 listopada 2018r. o godz.17.30 na Orliku przy Stadionie Miejskim zwolennicy "kopanej" zagrają w corocznym Turnieju Przyjaciół Radosnego Futbolu. Zawsze w wieczór poprzedzający Święto Niepodległości spotykamy się, aby w gronie znajomych pobiegać za ulubioną "gałą". Edycja AD 2018 nosi już numer szósty, bo impreza, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Adam Łukaszewski zaistniała w kalendarzu sportowym Grodu Dzika kilka tygodni po otwarciu obiektu, a więc w 2013 roku.

Druga lokata w Przechlewie, druga na półmetku 22.10.2018r.
W trzeciej i ostatniej imprezie o punkty w klasie okręgowej juniorów E1 (rocznik 2008 i młodsi) czerwono-niebiescy prowadzeni przez Łukasza Płóciennika wywalczyli drugie miejsce, odnosząc dwa zwycięstwa i ulegając gospodarzom zawodów z JFA Przechlewo. W tabeli na finiszu I części zmagań zachowany został status quo, tzn. wyraźne przodownictwo przechlewian i równie mocna, druga pozycja debrznian. Obydwa zespoły wiosną zagrają w gronie "silniejszych", z rówieśnikami, którzy zajęli dwie czołowe lokaty w innej grupie.

Dzwonek alarmowy dla seniorów, blamaż w Lipnicy 21.10.2018r.
Klęska! Jak inaczej określić rezultat ligowego meczu z Lipniczanką w Lipnicy? Przegraliśmy 1:10 z beniaminkiem rozgrywek, wiceliderem, silnym wprawdzie zespołem, ale naprawdę nie na tyle mocnym, abyśmy ze spokojem i zobojętnieniem mogli przyjmować takie porażki. Od kilku tygodni notujemy "zjazd" w grze teamu Pawła Władyczaka, borykamy się z różnorakimi kłopotami personalnymi i nic dziwnego, że pozycja w tabeli uległa radykalnej zmianie na niekorzyść.

Przed południem... przy jupiterach21.10.2018r.
Czy można rozgrywać piłkarski mecz o godz.10.00 przy sztucznym oświetleniu?! Okazuje się, że tak, jak najbardziej. Opiekun chojnickiego "Modraka" Mieczysław Bloch w niedzielny poranek rozświetlił boisko, pomagając tym samym drużynom juniorów B Chojniczanki i MKS-u, które były zmuszone rywalizować w bardzo gęstej mgle. Łatwiej także w takich okolicznościach gwizdało się arbitrowi Tomaszowi Gierszewskiemu. Pomijając pogodę, najważniejsze dla nas, iż czerwono-niebiescy wygrali 3:0 i był to triumf ze wszech miar zasłużony.

"Dyszka" z JFA! 20.10.2018r.
Świetną dyspozycję zaprezentowali juniorzy D1 wygrywając w przedostatnim meczu rundy jesiennej z JFA Przechlewo 10:3. O ile samo zwycięstwo ekipy Pawła Władyczaka może nie jest jakąś niespodzianką, to już jego rozmiary jak najbardziej tak. Wystarczy wspomnieć, iż w sześciu dotychczasowych występach nasi sobotni rywale stracili trzy bramki, tymczasem nad Debrzynką aż dziesięć!

Związek skorygował wynik spotkania juniorów B z Piastem19.10.2018r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikowała wczoraj rezultat potyczki 8. kolejki klasy okręgowej juniorów B MKS Debrzno- Piast Człuchów na walkower 3:0 na korzyść naszego zespołu. Przypomnijmy, że na boisku w minioną sobotę 13 października zwyciężyli goście (7:2).

Przełożony mecz z C.S.T. Czarne18.10.2018r.
Poznaliśmy wreszcie dokładny termin spotkania trzeciej kolejki rozgrywek IV ligi tenisa stołowego, w którym MKS Debrzno podejmie w hali Szkoły Podstawowej drużynę Czarneńskiego Stowarzyszenia Tenisowego. Informujemy, że mecz odbędzie się w sobotę 27 października o godz.18.00, a nie jak przewidywał pierwotnie kalendarz gier tydzień wcześniej, tj. 20 października. Uwarunkowania związane z salą oraz zobowiązaniami zawodowymi i rodzinnymi zawodników to były argumenty, aby odbyć tę potyczkę innego dnia i wczoraj kluby doszły w tej kwestii do porozumienia.

Dariusz Piekarski z licencją trenerską Grassroots C16.10.2018r.
Po Pawle Władyczaku, Sławomirze Słonce i Łukaszu Płócienniku (licząc tylko aktualnie pracujących w MKS-ie Debrzno z drużynami "ligowymi" szkoleniowców) następną związaną obecnie z emkaesiakami osobą z licencją trenerską jest od niedawna Dariusz Piekarski. Opiekujący się zespołem rocznika 2009 (i młodsi), czyli juniorami E2, Darek uczestniczył w minionych miesiącach w kursie Grassroots C organizowanym w Bydgoszczy przez Kujawski-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Ma za sobą wszystkie niezbędne egzaminy i tym samym znacząco podniósł swoje kwalifikacje. Gratulacje!

Brak argumentów to brak szans 14.10.2018r.
Blisko pół roku pozostawaliśmy niepokonani na własnym boisku w ligowym meczu seniorów. Ostatnio z kompletem punktów ze Stadionu Miejskiego wyjeżdżał 21 kwietnia Jantar Ustka, potem czerwono-niebiescy nie notowali porażek u siebie. Do 10. serii sezonu 2018/2019, gdy przegraliśmy ze Spartą Sycewice 0:3. Od razu wypada dodać, że dawno żaden zespół przyjezdny nie był tak wyraźnie lepszy od debrznian na naszym obiekcie.

Niczym Pendolino kontra osobowy 14.10.2018r.
Juniorzy D1 wykonali plan gromiąc na wyjeździe Kolejarza Chojnice 11:0. Gdyby odnieść się do terminologii związanej nomen omen z koleją był to troszkę mecz porównywalny z podróżą Pendolino i dla przeciwwagi pociągiem osobowym. Mniej więcej tak wyglądał MKS na tle chojniczan. Emkaesiacy odnieśli przekonywające zwycięstwo w spotkaniu z najsłabszym zespołem rozgrywek i ciągle są w grze o najwyższe lokaty w tabeli po rundzie jesiennej.

Odzyskana równowaga, trzy punkty przywiezione z Lęborka 13.10.2018r.
Wyraźna przegrana u siebie z Gryfem Słupsk nie zachwiała przekonaniem zespołu juniorów C2, iż w pozostałych jesiennych spotkaniach będziemy zdobywać cenne oczka. Wyjazd do Lęborka miał być ostrym egzaminem, trudnym sprawdzianem i odpowiedzią na pytanie, czy będziemy jeszcze mieli o co walczyć w tej fazie sezonu i na wiosnę. Czerwono-niebiescy nie zawiedli, pokonaliśmy Pogoń 6:3, ale mimo, iż rezultat teoretycznie wskazuje na łatwą przeprawę teamu Sławomira Słonki, wcale tak nie było.

Niemoc w drugiej połowie, przegrywamy ważną potyczkę 13.10.2018r.
Iście lodowaty prysznic spotkał juniorów B, którzy po serii trzech wiktorii doznali przykrej, wysokiej porażki na własnym terenie z Piastem Człuchów. Kilka tygodni temu odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa z tym przeciwnikiem (w sparingu i o punkty), teraz nadszedł rewanż ze strony biało-niebieskich. Co istotne, po pierwszej wyrównanej części, gdy remisowaliśmy 2:2, chyba nikt nie przypuszczał, iż goście ostatecznie wygrają aż 7:2!

Wygrać to znaczy wyprzedzić spartan12.10.2018r.
W niedzielę 14 października 2018r. o godz.15.30 seniorzy MKS-u w boju o mistrzostwo klasy okręgowej zmierzą się u siebie ze Spartą Sycewice. Czerwono-niebiescy mają w tej konkretnej potyczce coś do udowodnienia sobie samym oraz kibicom i to z dwóch powodów. Pierwszy to oczywiście porażka przed kilkoma dniami ze Słupią Kobylnica 0:3, drugim jest pamięć o wstydliwej klęsce na... tym samym obiekcie tyle, że w spotkaniu właśnie ze Spartą w kwietniu tego roku, gdy przegraliśmy tam w katastrofalnym stylu 1:10...

Ostatni turniej jednak 27 października 11.10.2018r.
Jak wiadomo trzecia, kończąca rundę jesienną w sezonie 2018/2019 impreza w klasie okręgowej juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi) odbędzie się na Orliku przy stadionie OSiR-u w Człuchowie, a jej gospodarzem jest tamtejszy Piast. Informujemy, że biało-niebiescy zmienili termin zawodów i mecze dziewięciolatków zostaną rozegrane dzień wcześniej, niż początkowo zakładano.

Bramki "Bazooka" dla młodych emkaesiaków10.10.2018r.
To kolejna bardzo pozytywna wiadomość dotycząca powiększenia stanu posiadania, jeśli chodzi o sprzęt przeznaczony na potrzeby Akademii Piłkarskiej MKS-u Debrzno. W ostatnich dniach zakupiliśmy tak pomocne w trakcie przeprowadzania zajęć treningowych małe bramki typu "Bazooka". Sześć sztuk to koszt niespełna 3000 złotych, a wszystko dzięki pomocy finansowej Zakładu Innowacyjnego Technik Energetycznych "Promat" sp. z o.o., z którą to firmą mamy przyjemność kooperować od ubiegłego roku.

"Kiseł" z kompletem zwycięstw, wiktoria tenisistów w Starogardzie Gdańskim09.10.2018r.
W drugiej kolejce czwartoligowych występów pingpongiści MKS-u pokonali na wyjeździe zespół ASiST Beniaminek 03 Starogard Gdański 10:6. Spotkanie rozgrywane we wtorkowe późne popołudnie było bardzo zacięte i trwało ponad dwie godziny. Rywale prowadzili już 4:1, potem 5:2, ale seria zwycięstw w singlowych partiach w drugiej części rywalizacji przechyliła szalę wygranej na korzyść czerwono-niebieskich.

Kolejność identyczna, JFA przed MKS-em08.10.2018r.
Drugi turniej klasy okręgowej juniorów E2 (rocznik 2009 i młodsi) i... dokładnie taka sama klasyfikacja w czołówce. Drużyna JFA Przechlewo na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie odniosła komplet czterech zwycięstw i powiększyła przewagę w tabeli nad MKS-em do ośmiu punktów. Podopieczni Dariusza Piekarskiego poza porażką z przechlewianami (1:3) potknęli się również w zremisowanym 1:1 meczu z Piastem Człuchów.

Gryfici udowodnili wyższość 07.10.2018r.
Przegraliśmy zdecydowanie z Gryfem Słupsk na własnym boisku bój na szczycie tabeli okręgówki juniorów C2. Drużyna Sławomira Słonki tylko na początku stawiała opór gościom, którzy po stracie gola dość szybko wyrównali, a następnie całkowicie przejęli panowanie nad rywalizacją. Skończyło się na mało sympatycznym rezultacie 8:2 dla słupszczan, pewnie zbyt wysokim, będącym w dużej mierze efektem odsłonięcia się teamu znad Debrzynki w momencie, gdy chciał ambitnie gonić wynik.

Niezrozumiała klęska 07.10.2018r.
Juniorzy D1 ponieśli pierwszą porażkę w sezonie 2018/2019. Ekipa Pawła Władyczaka została zastopowana na własnym boisku przez człuchowski Piast, a końcowy wynik (0:6!) cokolwiek zdumiewa, biorąc pod uwagę dotychczasowe rezultaty osiągane przez obydwa zespoły. Liczyliśmy się z trudnym meczem, ale tak wyraźna i łatwa wygrana przyjezdnych to ogromna niespodzianka.

Lubnia szczęśliwa dla emkaesiaków 07.10.2018r.
Kto nadążyłby za dyspozycją poszczególnych zespołów w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów B? Naprawdę typowanie wyników meczów w tej lidze jest zajęciem piekielnie trudnym, żeby nie stwierdzić, iż karkołomnym. MKS na pewno nie jechał do Lubni (ostatecznie tam rozgrywano zawody, bo obiekt naszych rywali po remoncie ciągle nie został otwarty) na spotkanie z Tęczą Brusy w roli faworyta. Niższa pozycja czerwono-niebieskich w tabeli oraz porażka w pierwszej potyczce u siebie (4:6) nie nastrajały nadzwyczaj optymistycznie. Piłkarze Łukasza Płóciennika stanęli jednak na wysokości zadania i wygrali, co ważne w identycznym stosunku jak przeciwnicy w Debrznie, czyli 6:4!

Seniorzy: Słupia Kobylnica- MKS Debrzno 3:0 (1:0)06.10.2018r.

Zmian w terminarzu ciąg dalszy...05.10.2018r.
Z dużą regularnością informujemy o korektach kalendarza ligowych zmagań drużyn reprezentujących MKS Debrzno i ponownie chcemy przekazać sympatykom futbolu wieści dotyczące tej kwestii. W październiku mamy bowiem pięć następnych roszad w "rozkładzie jazdy" czerwono-niebieskich.

Wysokie kary dla dwóch zawodników04.10.2018r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na wczorajszym spotkaniu zajmowała się m.in. wydarzeniami w trakcie i po meczu klasy okręgowej juniorów B Szarża Krojanty- MKS Debrzno (2:3), który odbył się 23 września. Wobec trzech piłkarzy-uczestników zawodów tydzień wcześniej wszczęto postępowanie wyjaśniające, a jego finałem są niestety wysokie kary skutkujące długimi absencjami w ligowych występach.

"Gabi Bis" sprzyja naszej młodzieży03.10.2018r.
Bardzo miło nam poinformować, iż do grona darczyńców pomagających dzieciom i młodzieży z Akademii Piłkarskiej MKS-u dołączyła w ostatnim czasie kolejna firma. Obecnie chodzi o przedsiębiorstwo "Gabi Bis" sp. z o.o. spółka komandytowa, mające swoją główną siedzibę w Wielkopolsce, a dokładnie w miejscowości Piaski koło Łęki Opatowskiej. Przy walnym udziale władz miasta i gminy Debrzno firma, która ma niebawem zainwestować mocno w tereny związane z Inkubatorem Przedsiębiorczości w Cierzniach, na wstępie wyasygnowała znaczącą kwotę na pozyskanie sprzętu sportowego dla grup juniorskich czerwono-niebieskich znad Debrzynki.

Zabrakło 15 głosów, tym razem bez sukcesu02.10.2018r.
Szóste miejsce na dwanaście projektów zajął ten zaproponowany przez MKS w Budżecie Obywatelskim Debrzna na rok 2019. Sfinansowane zostaną tak jak poprzednio cztery z największym poparciem, a zatem niestety w tej edycji nie skonsumujemy kwoty 30 tysięcy złotych na zakup kosiarki wrzecionowej. Gratulacje dla tych, którzy zwyciężyli, znaleźli uznanie w oczach ludzi, którzy pojawili się przy urnie przedwczoraj. My dziękujemy serdecznie 96 osobom, bo tyle głosów oddano na pomysł czerwono-niebieskich poddany pod rozwagę mieszkańców.

Dwucyfrówka na minusie oraz dwie wygrane juniorów E1 01.10.2018r.
W drugim turnieju klasy okręgowej rocznika 2008 (i młodsi) podopieczni Łukasza Płóciennika wywalczyli na Orliku w Czarnem sześć punktów. W imprezie, której gospodarzem był Sokół Wyczechy czerwono-niebiescy zwyciężyli właśnie ten zespół 4:1 oraz pokonali Kolejarza Chojnice 4:0. Niestety, oprócz tego (w meczu de facto otwierającym zawody) przegraliśmy bardzo wysoko, bo aż 1:10 z JFA Przechlewo...

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::