ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Gładkie 8:2 pingpongistów u schyłku roku 30.12.2021r.
Tenisiści stołowi MKS-u udanie zakończyli rok 2021. W rozegranym awansem (pierwotny termin to 15 stycznia) meczu IV ligi z Granitem Koczała zwyciężyli u siebie w przekonywających rozmiarach 8:2. To piąte z rzędu zwycięstwo Czerwono-Niebieskich w kampanii, którą zaczęliśmy od... jednego punktu w czterech występach, aby potem cieszyć się raz za razem z wiktorii.

"Futbol to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie"29.12.2021r.
Mały jubileusz za nami... Dziesiąta edycja rozgrywanego z inicjatywy Arkadiusza Lewenko rokrocznie między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" przeszła do annałów. W gościnnych progach Szkoły Podstawowej (dziękujemy dyrekcji za nieodpłatne udostępnienie obiektu) biegało za futbolówką 23 miłośników tej dyscypliny sportu i z pewnością nie żałowali, bo możliwość spotkania się w tym okresie na sportowo zawsze jest cenna.

Dodatkowe spotkanie z Borowiakiem28.12.2021r.
17 grudnia opublikowaliśmy program meczów towarzyskich drużyny seniorów MKS-u Debrzno, które rozegramy przed wznowieniem rywalizacji ligowej, czyli w styczniu i lutym. Wtedy zawierała sześć potyczek, a dzisiaj uzupełniamy ją o jeszcze jedną konfrontację, która odbędzie się nietypowo, bo w środku tygodnia.

Daty imprez orlikowych znane, rywale jeszcze nie27.12.2021r.
Podobnie jak w rundzie jesiennej cztery najmłodsze ekipy grające pod szyldem MKS-u Debrzno w rozgrywkach związkowych (juniorzy E1, E2, F1 i F2) rozegrają w okresie od kwietnia do czerwca przyszłego roku łącznie dwanaście turniejów ligowych. Trudno jednak tak wprost napisać, iż będzie to runda rewanżowa, ponieważ zanosi się na to (identycznie jak od edycji 2017/2018), że Czerwono-Niebiescy zetkną się z innym zestawem przeciwników, niż to było w I części sezonu.

Ligowe plany juniorów C223.12.2021r.
Po juniorach B1 pora przedstawić zamierzenia dotyczące rundy rewanżowej kolejnej młodzieżowej drużyny MKS-u Debrzno. Juniorzy C2 (rocznik 2008 i młodsi) prowadzeni przez Dariusza Piekarskiego swój pierwszy mistrzowski mecz w przyszłym roku rozegrają w Chojnicach z liderem tabeli Chojniczanką 9/10 kwietnia.

2/3 kwietnia wznowią rywalizację juniorzy B121.12.2021r.
Ponad trzy miesiące pozostały piłkarzom MKS-u Debrzno do inauguracji wiosennej części edycji 2021/2022 w klasie okręgowej juniorów B1. Zespół rocznika 2005 (i młodsi) trenowany przez Norberta Muchę zajmuje po jesieni czwarte miejsce w tabeli i jako jedyny konfrontuje się w lidze grającej systemem czterorundowym. Z każdym z pięciu rywali, tak jak w I fazie sezonu spotkamy się w okresie rewanżów dwukrotnie, a więc zarówno na Stadionie Miejskim, jak i na obiekcie przeciwnika.

Leśniak, Glaner i Kostera ze złotem19.12.2021r.
42 zawodników zjawiło się w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie, aby zagrać w Bożonarodzeniowym Turnieju Tenisa Stołowego. W tym roku rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: jednej juniorskiej oraz dwóch skupiających dorosłych zawodników. Pierwsze lokaty przypadły w udziale mieszkańcom Lipki, Chojnic i Wyczech, rywalizacja odbywała się w miłej atmosferze, a w ścisłej czołówce była ciekawa i stojąca na dobrym poziomie.

Na koniec roku zagramy z Granitem18.12.2021r.
Kiedy niedawno informowaliśmy o zwycięstwie tenisistów stołowych MKS-u w Rychnowach z Wikingiem w spotkaniu o czwartoligowe oczka, wspomnieliśmy, iż następną potyczkę nasi zawodnicy rozegrają już w nowym roku, a konkretnie 8 stycznia w Domisławiu z C.S.T Czarne. Spieszymy donieść, że te ustalenia uległy zmianie, a fazy zasadniczej sezonu 2021/2022 nie skończymy 15 stycznia zawodami u siebie z Granitem Koczała, bo z tym rywalem zmierzymy się... awansem, jeszcze w tym miesiącu.

Sześć sparingów seniorów przed drugą częścią sezonu17.12.2021r.
5/6 marca meczem wyjazdowym z Sokołem Wyczechy rozpoczniemy II rundę rozgrywek klasy okręgowej seniorów. Zanim podopieczni Pawła Władyczaka przystąpią do rewanżów czeka ich długi okres przygotowawczy, wsparty sześcioma grami kontrolnymi. Czerwono-Niebiescy wznowią zajęcia około 10 stycznia (dokładną datę podamy wkrótce), a żmudną pracę treningową będą przeplatać właśnie meczami towarzyskimi.

29 grudnia jubileuszowy turniej "Debrzno 30+"16.12.2021r.
Dziesięć lat temu (pomysł narodził się jesienią 2011 roku), z inicjatywy Arkadiusza Lewenko, w kalendarzu sportowych imprez organizowanych przez Czerwono-Niebieskich pojawiła się atrakcyjna nowość. Idea od początku spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Zarówno wtedy, jak i obecnie w zawodach pod nazwą "Debrzno 30+", rozgrywanych tradycyjnie między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem oglądamy byłych lub obecnych piłkarzy wcześniej istniejącego Żagla oraz teraźniejszego MKS-u oraz mieszkańców miasta i gminy Debrzno lub osoby wywodzące się z naszej "małej ojczyzny", ale obecnie przebywające poza nią.

Sędziowie zarobią odrobinę więcej15.12.2021r.
Pomorski Związek Piłki Nożnej uchwałą zarządu pod koniec listopada zatwierdził nowe stawki ekwiwalentów dla arbitrów, obserwatorów oraz delegatów na mecze organizowane w naszym województwie. Spełnił tym samym postulaty środowiska sędziowskiego, które pojawiały się od jakiegoś czasu, dążące do podwyższenia w/w należności.

Skoro Święta, to przed nami Bożonarodzeniowy Turniej Tenisa Stołowego 14.12.2021r.
Zwolenników pingpongowej rywalizacji serdecznie zapraszamy w sobotę 18 grudnia 2021 r. na kolejną edycję Bożonarodzeniowego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie. W tym wydaniu zawodów stawkę podzielimy na trzy kategorie wiekowe, a więc do lat 18, w przedziale 18-40 lat oraz powyżej 40 lat.

Tym razem dwie przegrane13.12.2021r.
To nie była udana niedziela dla ekipy MKS-u Debrzno, uczestniczącej w lidze halowej w Rychnowach. Czerwono-Niebiescy dwukrotnie konfrontowali się z pierwszym zespołem gospodarzy imprezy i ponieśli dwie porażki. O ile w premierowym meczu walka była równa i kwestia końcowego rezultatu ważyła się do ostatniego gwizdka, to w drugiej potyczce popełniliśmy zbyt wiele błędów, aby myśleć o korzystnym wyniku.

W pierwszy weekend marca start rundy wiosennej12.12.2021r.
Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej kilka dni temu zatwierdził ramowy terminarz rozgrywek wszystkich klas seniorów i juniorów na drugą część edycji 2021/2022. Wiemy więc jak będą wyglądać poczynania piłkarzy MKS-u Debrzno od marca do czerwca przyszłego roku. Podopieczni Pawła Władyczaka, liderujący na półmetku w słupskiej okręgówce, zaczną rewanże od arcyciekawego spotkania wyjazdowego z wiceliderem, Sokołem Wyczechy. Jeśli oczywiście pozwoli pogoda i nie odnotujemy żadnego opóźnienia, zawodnicy powinni wznowić rywalizację 5/6 marca.

Juniorzy F1 gościli w Grodzie Tura11.12.2021r.
W pożytecznym sparingu z udziałem trzech klubów uczestniczyli dzisiaj młodzi piłkarze MKS-u Debrzno. Drużyna juniorów F1 (rocznik 2013 i młodsi) zagrała w hali Parku Wodnego w Chojnicach z miejscową Chojniczanką oraz Brdą Rytel. Gospodarze desygnowali do rywalizacji dwa składy, podobnie jak Czerwono-Niebiescy, zatem łącznie pięć ekip konfrontowało się (bez notowania wyników) przez półtorej godziny.

"Szuwar" trafiał jak nigdy10.12.2021r.
Krzysztof Szawarniak otwiera ranking snajperów klasy okręgowej seniorów po rundzie jesiennej. Wprawdzie po wczorajszym "czteropaku" w wykonaniu Przemysława Spalika ze Startu Miastko w zaległej potyczce w Ustce z Wybrzeżem Objazda jego przewaga zmalała do jednej bramki, lecz nie zmienia to faktu, iż 20 goli to bilans budzący zrozumiały szacunek. Tym bardziej, że Krzysiek niejako z marszu ustanowił następny rekord w dziejach Czerwono-Niebieskich... Otóż wcześniej żadnemu zawodnikowi MKS-u nie udało się w tej części sezonu być tak skutecznym!

Nadzwyczaj pewne zwycięstwo w Rychnowach09.12.2021r.
Drużyna debrzeńska kontynuuje pomyślną passę w rozgrywkach pingpongowej IV ligi. MKS pokonał na wyjeździe w czwartkowy wieczór Wikinga Rychnowy aż 8:2, odnosząc czwartą z rzędu wiktorię. Co więcej, był to jednocześnie najwyższy triumf emkaesiaków w trwającym sezonie. Zanotowaliśmy bardzo wartościowy wynik, bo przecież w I rundzie zremisowaliśmy z tym rywalem u siebie 5:5.

41 oczek również imponuje08.12.2021r.
13 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki, a więc czterdzieści jeden punktów, które zdobyli Czerwono-Niebiescy w okręgówce seniorów jesienią to kolejne niespotykane wcześniej osiągnięcie emkaesiaków. Śladem poprzednich publikacji odniesiemy się w wymiarze historycznym do tego bez wątpienia pokaźnego dorobku. Faktycznie, taka liczba oczek była w wielu minionych sezonach niemalże marzeniem ludzi związanych z klubem, ale nie w listopadzie, lecz w... czerwcu, na końcu zmagań!

Tego jeszcze nie było - 70 goli jesienią07.12.2021r.
Siedemdziesiąt bramek drużyny seniorów MKS-u Debrzno w jednej rundzie? Niesamowite, lecz rzeczywiście tyle właśnie trafień zapisaliśmy na konto Czerwono-Niebieskich w I części edycji 2021/2022 w klasie okręgowej, co oznacza następny rekord... Średnio strzelaliśmy ponad cztery gole w meczu, co jest znakomitym osiągnięciem, w prosty sposób dowodzącym jak bardzo był to udany okres dla debrznian. Mało tego, gdy spojrzymy w przeszłość, szybko można sobie uzmysłowić, że w aż 17 CAŁYCH sezonach dorosłej ekipy z Grodu Dzika nasi piłkarze uzyskiwali mniej niż 70 bramek...

Halówkę zaczęliśmy od wygranej i remisu z Piastem06.12.2021r.
W niedzielę 5 grudnia zainaugurowano rozgrywki ligi halowej odbywającej się pod patronatem Wójta Gminy Człuchów Pawła Gibczyńskiego w nowym obiekcie w Rychnowach. W imprezie bierze udział osiem ekip, w tym Czerwono-Niebiescy z Debrzna. MKS dobrze zaczął zimowe zawody, gdyż najpierw pokonał 6:1 człuchowskiego Piasta, a następnie zremisował 4:4... też z Piastem.

Zawisza przekazał "czerwoną latarnię" Wybrzeżu05.12.2021r.
Dzisiaj o godz.13.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ustce spotkały się w meczu klasy okręgowej seniorów dwa najsłabsze zespoły rundy jesiennej. Wybrzeże Objazda w zaległej potyczce podejmowało Zawiszę Borzytuchom, a więc konfrontowały się przedostatnia drużyna tabeli z... outsiderem.

Ponownie 6:4, trzecia wiktoria pingpongistów04.12.2021r.
Tenisiści stołowi MKS-u najwyraźniej "chwycili wiatr w żagle" i po okresie niepowodzeń w czwartoligowej rywalizacji odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo! Za każdym razem w protokole zapisywano identyczny wynik (6:4) na korzyść emkaesiaków, którym (nie jest i nie może to być żadna tajemnica) niezbędnego "kopa" dał powrót do gry kontuzjowanego wcześniej Mirosława Kisełyczki.

Rzuty karne nie dla nas03.12.2021r.
Piszemy w ostatnich dniach o różnego rodzaju ciekawostkach związanych z jesienną częścią sezonu 2021/2022 w okręgówce seniorów, zwracając uwagę na rekordowe dokonania piłkarzy MKS-u Debrzno. Jest to, jak łatwo się domyślić, bezpośrednim pokłosiem świetnego czasu, który stał się udziałem drużyny Pawła Władyczaka w minionych miesiącach. Dziś kolejna, szczególna i... zdawać by się mogło nieprawdopodobna okazja, aby podkreślić jak dalece różna od "standardowych" była to runda.

Borucki odpocznie w czterech meczach o punkty02.12.2021r.
Dzisiaj Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej powtórnie przeanalizowała wydarzenia, do jakich doszło w końcówce spotkania klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Start Miastko 21 listopada. Związkowa komórka odniosła się do pism przedstawicieli obydwu klubów oraz wyjaśnień zawodników i podjęła decyzję o karach dla Błażeja Boruckiego (MKS) i Szymona Wójcika (Start), którzy ujrzeli w ligowym starciu "na szczycie" czerwone kartki.

Nie do zatrzymania na wyjazdach jak... 29 lat temu 01.12.2021r.
Ośmiokrotnie zaprezentowali się seniorzy MKS-u Debrzno w potyczkach rozgrywanych jesienią poza Stadionem Miejskim. Czerwono-Niebiescy jako jedyni(!) z 18-drużynowej stawki w słupskiej klasie okręgowej nie ponieśli żadnej porażki na wyjazdach, co już samo w sobie jest powodem do uzasadnionej satysfakcji. Co więcej, debrznianie zdobyli w tej rundzie 20 oczek "w delegacjach", czyli... tylko jedno mniej niż na własnym obiekcie. Brawo!

10 zwycięstw z rzędu w okręgówce, czyli klubowy rekord!30.11.2021r.
Przyznajmy to bez ogródek: konia z rzędem temu, kto przewidziałby po przegranej na własnym boisku ze Skotawią Dębnica Kaszubska (0:4) 19 września, iż seniorzy MKS-u już do końca rundy jesiennej nie tylko nie zanotują porażki, ale też remisu, pokonają wszystkich przeciwników i wywalczą pierwszą lokatę w tabeli! Tak właśnie się stało, a zespół Pawła Władyczaka znakomitą sekwencją wygranych (dziesięć z rzędu!) ustanowił rekord wszechczasów teamu znad Debrzynki, gdy weźmiemy pod uwagę zmagania w klasie okręgowej...

Mistrz jesieni pierwszy raz w historii... 29.11.2021r.
...naturalnie na szczeblu klasy okręgowej, ponieważ w niższych ligach takie osiągnięcie stało się dużo wcześniej udziałem seniorów MKS-u Debrzno. Na półmetku sezonu 2021/2022 Czerwono-Niebiescy liderują (dla wielu sensacyjnie), a przesądziło o tym nie tylko zwycięstwo podopiecznych Pawła Władyczaka we wczorajszym wyjazdowym meczu z GTS-em Czarna Dąbrówka (6:3), ale także sobotni remis dotychczasowego przodownika zestawienia Sokoła Wyczechy na własnym boisku z Gryfem II Słupsk (2:2).

Zimowy sen z liderem, sześć trafień w Czarnej Dąbrówce 28.11.2021r.
MKS mistrzem jesieni! Czerwono-Niebiescy wykorzystali ogromną szansę na samodzielne przodownictwo w klasyfikacji klasy okręgowej w połowie sezonu, wygrywając na wyjeździe z GTS-em Czarna Dąbrówka. Niby nic w tej kampanii nie musimy, a tylko możemy (to przecież zasadnicza różnica) jednak, gdy w dniu poprzedzającym ostatni występ debrznian w tej rundzie Sokół Wyczechy potknął się u siebie, remisując z rezerwami Gryfa Słupsk 2:2 i otwierając tym samym furtkę do liderowania emkaesiakom, chcąc nie chcąc pojawiła się delikatna presja...

Komisja wszczęła postępowanie 26.11.2021r.
Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nie zapadło rozstrzygnięcie co do wysokości kar dla dwóch spośród trzech zawodników ukaranych czerwonymi kartkami w trakcie niedawnej potyczki klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Start Miastko. O ile w przypadku Jacka Czerwińskiego ze Startu, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Szawarniaka, sprawa była prosta (1 mecz przerwy w grze), to już Szymon Wójcik (Start) i Błażej Borucki (MKS) na werdykt związkowego gremium będą musieli poczekać dłużej.

Rewanż z charakterem, 6:4 w Bytowie25.11.2021r.
Bardzo cenne zwycięstwo przywieźli w czwartkowy późny wieczór z Bytowa tenisiści stołowi MKS-u. Debrznianie świetnie rozpoczęli drugą rundę rozgrywek IV ligi, wygrywając z ZSP Jedynką 6:4, a zarazem udanie rewanżując się za przegraną na inaugurację sezonu u siebie w identycznym stosunku. Już tradycyjnie starcie tych akurat zespołów było niezwykle wyrównane, emocjonujące, nie pozbawione frapujących pojedynków.

Jodaniewski najskuteczniejszy na półmetku24.11.2021r.
Wczoraj pisaliśmy o zmianach w rankingu klubowym tenisistów stołowych MKS-u Debrzno na rozpoczynającą się za chwilę drugą część zmagań w IV lidze i konsekwencjach z tego wynikających. Dziś zajmiemy się całościowym obrazem klasyfikacji wszystkich zawodników uczestniczących w zawodach na tym szczeblu.

Przetasowania w czwartoligowym rankingu 23.11.2021r.
Organizator rozgrywek pingpongowej IV ligi, a więc Pomorski WZTS poinformował kluby występujące na tym szczeblu o kształcie indywidualnego rankingu po zakończeniu pierwszej rundy zmagań. Jest on o tyle istotny, iż będzie miał zasadniczy wpływ na układ gier w trakcie następnej części sezonu na tzw. "pierwszym" i "drugim" stole.

Błyskawiczny początek rywalizacji pingpongistów w II rundzie 22.11.2021r.
Nie próżnują tenisiści stołowi uczestniczący w rozgrywkach IV ligi. 20 listopada odbyły się mecze piątej kolejki, kończące pierwszą część sezonu 2021/2022, a tymczasem niezwłocznie, bo już w kolejny weekend zawodnicy rozpoczną zmagania w drugiej rundzie. Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego rozesłał terminarz, z którego wynika, iż rewanże będą się odbywać do 15 stycznia. Potem po dwie najlepsze ekipy każdej z trzech grup przystąpią do fazy finałowej.

Uzasadnione brawa, bezcenne punkty 21.11.2021r.
Mecz na szczycie słupskiej okręgówki absolutnie nie rozczarował! MKS wygrał ze Startem Miastko 3:0 po bardzo dobrym w swoim wykonaniu spotkaniu, w którym zdominował gości i zasłużenie zainkasował trzy oczka. Naturalnie bardzo ważne w kontekście sytuacji w tabeli, choć (i to paradoks) mimo tej wiktorii... spadliśmy z pierwszej na drugą lokatę, bo obecnie równą liczbę punktów mają dwa zespoły, a nie trzy, a przecież z Sokołem Wyczechy przegraliśmy.

Udany finisz, Granit zwyciężony20.11.2021r.
W piątym spotkaniu na czwartoligowym poziomie tenisiści stołowi MKS-u odnieśli długo wyczekiwane pierwsze zwycięstwo w trwającej kampanii 2021/2022. Czerwono-Niebiescy wygrali na wyjeździe z Granitem Koczała 6:4, a decydujący wpływ na końcowy wynik miały dwie ostatnie gry singlowe, rozstrzygnięte na naszą korzyść. Mecz rozegrano w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku.

Hit rundy jesiennej na Stadionie Miejskim 19.11.2021r.
W niedzielę 21 listopada 2021 r. o godz.13.30 seniorzy MKS-u w przedostatniej serii pierwszej części sezonu podejmą u siebie Start Miastko. Kibice obserwujący zmagania w klasie okręgowej doskonale wiedzą, że w ostatnim tegorocznym meczu na obiekcie przy ul. Sportowej czeka ich nie lada gratka. Zagrają bowiem dwa zespoły, które legitymują się znakomitą passą (Czerwono-Niebiescy osiem wygranych z rzędu, Start osiem zwycięstw i remis w Dębnicy Kaszubskiej), a przy tym (w zależności od interpretacji regulaminu, pisaliśmy o tym trzy dni temu) jednocześnie lider z trzecią ekipą tabeli.

Szlagier ze Startem Miastko w LIGA TV POLSKA18.11.2021r.
Mamy ogromną przyjemność przekazać kibicom bardzo dobrą wiadomość. Oczywiście w niedzielę 21 listopada o godz.13.30 będzie nam miło gościć sympatyków futbolu na trybunach Stadionu Miejskiego, którzy zawitają na bez wątpienia najciekawszy mecz rundy jesiennej w Debrznie, czyli potyczkę MKS-u ze Startem Miastko, jednak dla pozostałych proponujemy atrakcyjną alternatywę. Otóż czwarty raz w tym roku za pośrednictwem kanału YouTube otrzymacie możliwość obejrzenia transmisji "na żywo", realizowanej przez projekt LIGA TV POLSKA!

Wiktor Wrzeszcz w "Kotle Czarownic"17.11.2021r.
Duże wyróżnienie spotkało zawodnika drużyny juniorów B1 MKS-u Debrzno Wiktora Wrzeszcza. Mieszkaniec Lipki, od ponad czterech lat (debiut ligowy 23 kwietnia 2017 r. na turnieju w Przechlewie) z powodzeniem reprezentujący czerwono-niebieskie barwy, trenujący dotąd głównie pod okiem Pawła Władyczaka, a od lata 2021 roku Norberta Muchy, otrzymał powołanie do reprezentacji Polish Soccer Skills na trwający sezon. Jego oficjalna inauguracja z delikatnym opóźnieniem (nie udało się to w stolicy w październiku) odbyła się w Chorzowie na słynnym, legendarnym Stadionie Śląskim.

Kto właściwie jest liderem okręgówki?16.11.2021r.
Niezwykle interesująco (i niejednoznacznie!) wygląda sytuacja w tabeli słupskiej klasy okręgowej seniorów po piętnastu kolejkach sezonu 2021/2022. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały dwa mecze, a na górze zestawienia znajdują się trzy drużyny z jednakową liczbą 35 punktów i chociaż na tym etapie rozgrywek nie jest to najistotniejsza kwestia, zauważyliśmy po minionej serii rozbieżne interpretacje aktualnej kolejności w rankingu.

Borucki zapisał się w dziejach, ósma bramka MKS-u z kornera15.11.2021r.
Całkiem niedawno, bo 1 kwietnia tego roku (i na pewno nie w tonie żartobliwym, związanym z prima aprilisem) wspominaliśmy bramki zdobywane przez drużynę seniorów Czerwono-Niebieskich bezpośrednio z rzutów rożnych. Stało się tak za przyczyną trafienia Michała Pacholika w sparingowej potyczce z GTS-em Lipka, rozegranej 19 marca 2021 r. Wtedy szeroko opisywaliśmy dotychczasowe gole tego typu, a dziś... chętnie wracamy do tematu. Wszystko dzięki temu, iż w doliczonym czasie wczorajszej ligowej potyczki w Borzytuchomiu w taki nietypowy, acz efektowny sposób zaskoczył golkipera miejscowych Błażej Borucki.

Outsider pokonany, kolejny wyjazdowy skalp 14.11.2021r.
Tak miało być... MKS odniósł ósme z rzędu zwycięstwo w lidze, wywiązując się należycie z roli stuprocentowego faworyta potyczki z okupującym ostatnią lokatę w tabeli Zawiszą Borzytuchom. Był to obiektywnie oceniając najsłabszy występ Czerwono-Niebieskich od kilku tygodni, ale przeciętna dyspozycja i tak wystarczyła do wywiezienia z najgorszego boiska w klasie okręgowej trzech punktów.

Miłośnicy piłki nożnej nie zawiedli 12.11.2021r.
26 zawodników wzięło udział w dorocznym Turnieju Przyjaciół Radosnego Futbolu na "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Impreza zawsze poprzedza Narodowe Święto Niepodległości i nie inaczej było także teraz. Wobec takiej frekwencji bez problemu drogą ślepego losu udało się skompletować cztery zespoły, który zagrały między sobą mecze trwające po 15 minut. Ogółem w sześciu konfrontacjach obejrzeliśmy 33 gole, było sporo znakomitej zabawy i rywalizacji na wesoło w gronie dobrych znajomych.

Drobna korekta w terminarzu seniorów11.11.2021r.
Przed ekipą seniorów MKS-u Debrzno wyjazdowa potyczka z Zawiszą Borzytuchom, a my powoli myślimy również o kolejnym spotkaniu, ze Startem Miastko. To będzie ostatnia okazja, aby zobaczyć piłkarzy Pawła Władyczaka na własnym boisku w roku 2021. Kilka dni temu minimalnie zmieniony został termin tego bardzo atrakcyjnie zapowiadającego się meczu.

Raz na wozie, raz pod nim w Czarnem10.11.2021r.
Zakończyliśmy zmagania turniejowe pod auspicjami Pomorskiego ZPN-u w roku 2021. Jako ostatni przystąpili do gry przedstawiciele rocznika 2013 (juniorzy F1), którzy na "Orliku" w Czarnem rozegrali trzecie zawody rundy jesiennej organizowane przez Sokół Wyczechy. Drużyna Krzysztofa Dudzica uzyskała wszystkie możliwe wyniki, zaznając zarówno goryczy przegranej, jak i wygrywając oraz remisując.

Ciekawy sparing z Chojniczanką09.11.2021r.
Hala Szkoły Podstawowej w Debrznie w sobotę 6 listopada gościła futbolistów MKS-u i Chojniczanki Chojnice z rocznika 2013 (i młodszych). Podopieczni Krzysztofa Dudzica, wspomaganego przez Błażeja Boruckiego, rozegrali półtoragodzinny mecz towarzyski w ramach treningu z rówieśnikami z Grodu Tura.

Przyjaciele Radosnego Futbolu pograją w środę 08.11.2021r.
Pojutrze, tj. w środę 10 listopada 2021 r. o godz.17.30 na "Orliku" przy Stadionie Miejskim miłośnicy piłki nożnej zagrają w dorocznym Turnieju Przyjaciół Radosnego Futbolu. Impreza, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Adam Łukaszewski (wyjątkowo w tegorocznej edycji zastąpi go w tej odpowiedzialnej roli Krzysztof Borkowski) pierwszy raz zaistniała w kalendarzu sportowym naszego miasta zaraz po otwarciu obiektu, a więc w 2013 roku.

Dziewięć goli dla najwytrwalszych07.11.2021r.
Czerwono-Niebiescy wykonali zadanie, wysoko pokonując Wybrzeże Objazda. Seniorzy MKS-u odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo, znowu efektowne i znowu okraszone wieloma bramkami. Tym razem "licznik" zatrzymał się na cyfrze "9" chociaż po siódmym trafieniu uzyskanym w 53. minucie wielu było gotowych zakładać się, że tego popołudnia na Stadionie Miejskim pęknie "dyszka"...

Znakomity powrót "Kiseła", przegrana drużyny06.11.2021r.
Nie było niespodzianki w sobotni poranek 6 listopada w hali Szkoły Podstawowej. Tenisiści stołowi MKS-u ulegli u siebie w zaległym meczu IV ligi ekipie C.S.T. Czarne 3:7 i trzeba zaznaczyć, że wielkich emocji w tej potyczce nie było. Od początku zarysowała się przewaga przyjezdnych, którzy spokojnie pokonali nasz zespół. Nasi zawodnicy nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali.

Przedostatnia ekipa ligowej stawki zawita nad Debrzynkę04.11.2021r.
7 listopada 2021 r. o godz.13.30 w czternastej kolejce klasy okręgowej seniorów MKS podejmie Wybrzeże Objazda. Do Grodu Dzika przyjedzie siedemnasta obecnie drużyna tabeli i sugerując się jedynie lokatami obydwu klubów w klasyfikacji (emkaesiacy jak wiadomo są wiceliderem) gospodarze będą stuprocentowym faworytem spotkania. Futbol uczy jednak pokory i dopóki nie wybrzmi ostatni gwizdek sędziego, a na tablicy świetlnej nie ujrzymy korzystnego dla Czerwono-Niebieskich wyniku, wstrzymajmy się z dopisywaniem zespołowi Pawła Władyczaka kolejnych trzech punktów.

Czy ktoś wreszcie wyciągnie wnioski?02.11.2021r.
Za nami piłkarski weekend poprzedzający Wszystkich Świętych i nieodparcie nasuwa się skojarzenie z tym, co przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Bez cienia wątpliwości można to skomentować krótkim hasłem "ale to już było", bo nauczka sprzed dwunastu miesięcy ewidentnie poszła w las. O co chodzi? Oczywiście o obsady sędziowskie, a właściwie ogromne problemy z obecnością arbitrów na mistrzowskich zawodach w tym czasie. Wszystko przez kumulację gier w wielu ligach...

Znikające tabele31.10.2021r.
Odwiedzający stronę internetową Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zauważyli zapewne jakiś czas temu, że jednym ruchem, bez zapowiedzi, nie informując nikogo, wymazano całkowicie zarówno wyniki, jak i co za tym idzie tabele tzw. rozgrywek orlikowych, począwszy od kategorii juniorów E1 (rocznik 2011 i młodsi) aż po najmłodszą, czyli G2 (rocznik 2016 i młodsi). Dlaczego?

Show Szostka, Kutela obronił karnego30.10.2021r.
Dziewięć goli zobaczyli kibice na Stadionie Miejskim w sobotnie październikowe popołudnie. MKS wygrał z Jantarią Pobłocie 6:3 po spotkaniu, w którym ani przez chwilę nie było mowy o jakiejkolwiek nudzie. Mecz był znacznie trudniejszy dla emkaesiaków niż wskazywałby na to ostateczny wynik, a goście nie rezygnowali praktycznie do samego końca ze starań o wywiezienie z Debrzna przynajmniej punktu. Mieli ku temu argumenty, prowadząc otwartą grę i mając spore atuty w ofensywie. Na szczęście kolejny raz w tym sezonie debrznianie pokazali jeszcze większy "ogień" z przodu, co skończyło się sześcioma bramkami gospodarzy i efektowną w sumie wiktorią.

Jantaria w trzynastej kolejce 29.10.2021r.
W sobotę 30 października 2021 r. o godz.15.00 na Stadionie Miejskim w spotkaniu klasy okręgowej seniorów MKS zagra z Jantarią Pobłocie. Piłkarze zbliżają się tydzień po tygodniu do finiszu rundy jesiennej, przed nimi jeszcze pięć serii, czyli miesiąc zmagań w tej długiej części sezonu. W ostatnim występie w październiku czerwono-niebieskich czeka trudna przeprawa z bardzo solidnym przeciwnikiem, w przeszłości sprawiającym wiele problemów naszej ekipie. Tym bardziej atrakcyjnie zapowiada się ta potyczka, iż obydwa kluby znajdują się w czołówce klasyfikacji. My po środowym zwycięstwie Startu Miastko plasujemy się na trzecim miejscu, z kolei pobłocianie na piątym.

Pingpongowe derby dopiero 6 listopada 28.10.2021r.
Zupełnie inaczej niż to przewidywał terminarz rozgrywek IV ligi tenisa stołowego odbędzie się mecz czwartej serii sezonu 2021/2022 pomiędzy MKS-em Debrzno i C.S.T. Czarne. Początkowo tę konfrontację planowano na 30 października, jednak kluby porozumiały się (za przyzwoleniem Pomorskiego WZTS-u) co do nowej daty derbowej potyczki.

Udany rewanż, sędziowskie kontrowersje27.10.2021r.
W dobrych nastrojach zakończyli rundę jesienną juniorzy B1. Drużyna Norberta Muchy pokonała na wyjeździe w środowy wieczór Tęczę Brusy 6:2 po niezłym w naszym wykonaniu meczu, w którym wyglądaliśmy o niebo lepiej niż w starciu z tym samym rywalem u siebie, przegranym we wrześniu 3:5. Aby być jednak w zgodzie z boiskowymi faktami warto wspomnieć, iż na tak wysokie rozmiary wygranej wpłynęła kontrowersyjna decyzja sędziego Adama Jeszki z 79. minuty, gdy arbiter uznał gola czerwono-niebieskich na 3:2, po czym gospodarze zaczęli seryjnie łapać kartki.

Gratulujemy konkurentom, w tym roku bez sukcesu w BO26.10.2021r.
48 głosów poparcia zyskał projekt zgłoszony przez Miejski Klub Sportowy w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Debrzno na rok 2022. To oczywiście "dużo za mało", abyśmy tak jak w 2016 i 2020 roku mogli cieszyć się z sukcesu i urzeczywistnić zamierzenia sprzyjające rozwojowi infrastruktury sportowej na naszym obiekcie. Nie ma jednak dramatu, bo konkurencja była w tym roku bardzo mocna. Wiedzieliśmy o tym od samego początku i zdawaliśmy sobie sprawę, że w tej sytuacji o "pudło" będzie niezwykle trudno.

JFA wygrywa w Czarnem, debrznianie na czwartym miejscu25.10.2021r.
W niedzielne popołudnie 24 października na "Orliku" w Czarnem odbył się ostatni tegoroczny turniej ligowy juniorów E2 (rocznik 2012 i młodsi). Biorąc pod uwagę wyniki poprzednich imprez w tej kategorii wiekowej należało się spodziewać dominacji JFA Przechlewo i rzeczywiście ten zespół odniósł komplet czterech zwycięstw, zdecydowanie dystansując resztę stawki. Czerwono-niebiescy prowadzeni przez Norberta Muchę zaliczyli niestety najsłabszy występ w tej części edycji 2021/2022, remisując jedynie z gospodarzami, w pozostałych trzech meczach ulegając rywalom.

Męczarnie z outsiderem24.10.2021r.
Dodaliśmy do dorobku drużyny juniorów B1 kolejne trzy punkciki, ale debrznianie nie zachwycili w starciu z zajmującymi ostatnią lokatę Czarnymi Czarne. Ekipa Norberta Muchy zwyciężyła nie bez kłopotu 2:0, nie prezentując tym razem dobrej dyspozycji. Cieszą punkty, to oczywiste, lecz liczyliśmy na lepszą grę i co za tym idzie taką też skuteczność teamu z Grodu Dzika.

Zielona nareszcie zdobyta, "Szuwar" i "Diabeł" nadzwyczaj zgodni 23.10.2021r.
To jedno z cenniejszych zwycięstw seniorów MKS-u w tej rundzie. Wygraliśmy z rezerwami czwartoligowego Gryfa na jego stadionie 4:0, pokazując naprawdę dobry futbol i zasłużenie wywożąc kolejne trzy oczka z wyjazdowej potyczki. Kolejne, bo to trzecia z rzędu wiktoria emkaesiaków poza domem i za każdym razem graliśmy na "zero z tyłu". Łącznie to już 322 minuty bez straty gola "w gościach" i chyba każdy przyzna, że to imponujący wynik. Oby tak dalej!

Juniorzy C2: MKS Debrzno- Pogoń Lębork 0:11 (0:6)23.10.2021r.

W Budżecie Obywatelskim potrzebny "strzał w dziesiątkę"22.10.2021r.
W niedzielę 24 października 2021 r. w godz.8.00-20.00 w sali Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przy ul. Wojska Polskiego 2 odbędzie się głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Debrzno, tym razem na rok 2022. Wśród dwunastu projektów o charakterze inwestycyjnym (taki był wymóg regulaminu) znalazł się także ten zgłoszony przez MKS, a dotyczący poprawy infrastruktury kompleksu boisk "Orlik" przy Stadionie Miejskim.

Walkower dla Jantarii za mecz w Słupsku21.10.2021r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u na wczorajszym posiedzeniu podjęła decyzję o weryfikacji rezultatu meczu klasy okręgowej seniorów, rozegranego trzy dni wcześniej, pomiędzy Gryfem II Słupsk i Jantarią Pobłocie. Gospodarze zwyciężyli na boisku 4:3, jednak przyznano walkower 3:0 dla pobłocian. Dlaczego?

Mnóstwo trafień i radości juniorów F220.10.2021r.
W imprezie kończącej jesienną odsłonę zmagań wśród juniorów F2 (rocznik 2014 i młodsi) zespół szkolony przez Krzysztofa Dudzica odniósł trzy zwycięstwa i przypieczętował pierwszą lokatę w tabeli. Na "Orliku" w Przechlewie czerwono-niebiescy w trzech spotkaniach lokowali piłkę w siatce 19 razy, a uczynili to niemal wszyscy piłkarze debrzeńscy (łącznie pięciu), z wyjątkiem dzielnie spisującej się między słupkami naszej bramkarki Igi Wegner. Gratulacje dla młodziutkiej ekipy MKS-u za postawę, dobrą futbolową zabawę i olbrzymią radość z gry!

Chojniczanie najlepsi jesienią, my bez sukcesów w Dębnicy19.10.2021r.
Ostatni w tej części edycji 2021/2022 turniej ligowy juniorów E1 (rocznik 2011 i młodsi), który 16 października organizował Lider Rychnowy na "Orliku" w Dębnicy stał pod znakiem dominacji gospodarzy oraz chojnickiego Kolejarza. Obydwie ekipy odniosły po trzy zwycięstwa, a w bezpośrednim spotkaniu zremisowały 1:1. W tej fazie sezonu całą rywalizację wygrał Kolejarz, o siedem punktów wyprzedzając Sokół Wyczechy oraz o osiem Lidera.

Remis trochę jak porażka18.10.2021r.
Pierwszą zdobycz wywalczyli pingpongiści MKS-u Debrzno w czwartoligowych rozgrywkach edycji 2021/2022. Zespół z Grodu Dzika zremisował z Wikingiem Rychnowy 5:5 w hali Szkoły Podstawowej, a dla gości, debiutujących w ogóle w mistrzowskich zmaganiach było to premierowe oczko w historii. Jeśli ktoś bardziej zadowolony opuszczał obiekt przy ul. Królewskiej to zdecydowanie byli to przyjezdni. Emkaesiacy mogli być na siebie źli za zmarnowanie kilku wybornych okazji na dołożenie przesądzającego o wygranej punktu.

Seniorzy: MKS Debrzno- Dolina Gałąźnia Wielka 2:1 (0:1)17.10.2021r.

Juniorzy C2: Dolina Gałąźnia Wielka- MKS Debrzno 1:0 (0:0)16.10.2021r.

Udany rewanż Bytovii, piękny gol Wieszewskiego15.10.2021r.
To była pomyślna riposta juniorów B1 Bytovii na porażkę przed kilkoma tygodniami w Debrznie 2:3. Gospodarze meczu otwierającego weekend, zaplanowanego na piątkowy wieczór, wygrali z drużyną trenowaną przez Norberta Muchę 5:1, udowadniając swoją wyższość tego dnia szczególnie w drugich 45 minutach.

Z Doliną, a prawie na szczycie 14.10.2021r.
Dwa tygodnie temu derbami z Czarnymi Czarne minęliśmy półmetek zmagań w słupskiej klasie okręgowej seniorów, obecnie przychodzi nam zapowiedzieć już jedenastą serię spotkań, w której patrząc na zestawienie wszystkich dziewięciu przewidzianych terminarzem konfrontacji jedną z najważniejszych, biorąc pod uwagę obraz tabeli będzie ta na Stadionie Miejskim w Debrznie. W niedzielę 17 października 2021 r. o godz.15.00 MKS zagra z Doliną Gałaźnia Wielka, czyli drużyną, która dotychczasową postawą zasłużyła na miano jednej z rewelacji rozgrywek.

Pracowite dni emkaesiaków13.10.2021r.
Zbliża się gorący okres dla sporej grupy zawodników reprezentujących czerwono-niebieskie barwy. W ciągu czterech dni (od 15 do 18 października) aż sześć drużyn MKS-u Debrzno rozegra mecze lub turnieje o ligowe punkty. Kibice będą mogli emocjonować się występami zarówno bardzo młodych piłkarzy, jak i seniorów, w tym ostatnim przypadku nawet w dwóch dyscyplinach sportu.

W debrzeńskim turnieju juniorów F1 Kolejarz przed MKS-em 12.10.2021r.
Drugie ligowe zawody juniorów F1 (rocznik 2013 i młodsi) w rundzie jesiennej, rozegrane tym razem na naszym "Orliku" to ponownie dobry występ zawodników prowadzonych przez Krzysztofa Dudzica. Bardzo młodzi emkaesiacy odnieśli dwie wygrane (2:0 z Liderem Rychnowy i 2:1 z Sokołem Wyczechy), a w najciekawszym, najbardziej zaciętym spotkaniu z chojnickim Kolejarzem podzielili się punktami, remisując bezbramkowo.

Rocznik 2011 sparował ze Spartą 11.10.2021r.
W sobotę 9 października przed południem zespół juniorów E1 (rocznik 2011 i młodsi) na "Orliku" przy Stadionie Miejskim rozegrał towarzyski mecz ze złotowską Spartą. W tym pożytecznym sprawdzianie ze strony czerwono-niebieskich uczestniczyli: Jan Bielecki, Wojciech Laskowski, Jakub Lemańczyk, Nikodem Lisowski, Antoni Litwiniuk, Martyna Nagibor, Szymon Ogierman, Franciszek Osięglewski, Daniel Urban, Lena Wegner i Zuzanna Żłobecka.

Zgodnie z przewidywaniami, chociaż bez rewelacji10.10.2021r.
Wygraliśmy z Kolejarzem Chojnice 6:3 mecz juniorów B1, jednak ta konfrontacja nie zapisze się szczególnie w historii drużyny MKS-u tej kategorii wiekowej. Debrznianie popełnili sporą ilość błędów w ciągu 90 minut, ale rywal był na tyle przeciętny (choć na pewno ambitny), że pozostało to bez daleko idących konsekwencji. Może uśpił nas efektowny początek (2:0 po siedmiu minutach) i zabrakło odpowiedniej koncentracji, aby zaprezentować równą dyspozycję przez całe zawody?

Seniorzy: Myśliwiec Tuchomie- MKS Debrzno 0:5 (0:1) 09.10.2021r.

Juniorzy C2: MKS Debrzno- Żelki Żelkowo 4:3 (3:0)09.10.2021r.

Potwierdzono termin spotkania z Wikingiem07.10.2021r.
W trzeciej kolejce pomorskiej IV ligi tenisiści stołowi MKS-u Debrzno na własnym terenie zagrają z debiutującą w rozgrywkach mistrzowskich ekipą Wikinga Rychnowy. Związek wyznaczył datę 16 października jako obowiązującą dla wszystkich uczestników rywalizacji na rozegranie meczów tej serii, ale jak sygnalizowaliśmy w relacji z potyczki debrznian w Miastku kilkanaście dni temu derby z Wikingiem odbędą się nieco później.

Krzysztof Dudzic z licencją trenerską Grassroots C05.10.2021r.
Kolejnym trenerem związanym z naszym klubem, który dzięki uczestnictwu w specjalistycznych zajęciach firmowanych przez PZPN uzyskał stosowne uprawnienia do pracy szkoleniowej z dziećmi jest Krzysztof Dudzic. Kilka tygodni temu ukończył kurs Grassroots C organizowany przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Gratulujemy!

Gospodarze najskuteczniejsi, MKS też dobrze04.10.2021r.
Na przechlewskim "Orliku" w minioną sobotę 2 października o ligowe zdobycze rywalizowali juniorzy E2 (rocznik 2012 i młodsi). W drugiej imprezie sezonu 2021/2022 ponownie najlepiej zaprezentowali się piłkarze JFA. Miejscowi futboliści zwyciężyli we wszystkich czterech meczach i zdecydowanie przewodzą w tabeli. Zespół Norberta Muchy zagrał dobre zawody, zdobywając pięć oczek po jednej wygranej, dwóch remisach i porażce 0:2 z gospodarzami.

Seniorzy: MKS Debrzno- Czarni Czarne 5:1 (1:0) 03.10.2021r.

Juniorzy C2: KS Gryf Słupsk- MKS Debrzno 11:0 (7:0)03.10.2021r.

Tak blisko, tak daleko od zdobyczy znad morza 02.10.2021r.
Z ogromnym niedosytem udawali się w powrotną drogę do domu po meczu w Ustce juniorzy B1. Jakże inny to był występ piłkarzy MKS-u od tego na inaugurację rundy jesiennej, gdy ulegliśmy u siebie Jantarowi aż 2:7. W rewanżu na placu ze sztuczną nawierzchnią w nadmorskiej miejscowości czerwono-niebiescy byli niezwykle blisko miłej niespodzianki i mocnego namieszania w ligowej klasyfikacji.

Tu nie trzeba rekomendacji: MKS - Czarni!01.10.2021r.
W niedzielę 3 października 2021 r. o godz.15.30 w dziewiątej kolejce spotkań klasy okręgowej seniorów na Stadionie Miejskim MKS Debrzno zmierzy się z Czarnymi Czarne. Wielokrotnie o tym wspominaliśmy, teraz wypada jedynie to powtórzyć i zasygnalizować rzecz oczywistą: dla czerwono-niebieskich to historycznie oceniając najważniejsze derby i potyczka zawsze wzbudzająca określone, sportowe (w przeszłości nie tylko takie) emocje. Obecnie dodatkowo to także mecz było nie było czołowych ekip ligi i już to powinno zagwarantować dobre widowisko.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::