Piękny jubileusz "Dziadka" 22.10.2003
Podczas spotkania MKS-u z Drzewiarzem Rzeczenica piękny jubileusz będzie obchodził kapitan zespołu czerwono-niebieskich Mirosław Kisełyczka. Popularny "Dziadek" zagra po raz 350 w oficjalnym meczu klubu z Debrzna. Tę kolejną "magiczną" liczbę występów w ekipie seniorów osiągnie jako drugi w MKS-ie, po Krzysztofie Borkowskim. Mirek, to człowiek - orkiestra, jeden z najbardziej zasłużonych zawodników w historii klubu. Piłkarz, pingpongista, trener, a także sędzia - słowem najwszechstronniejszy człowiek w MKS-ie.

Przypomnijmy, że debiutował w czerwono-niebieskiej koszulce na boisku w Bytowie 4 lipca 1993 r., a więc już ponad 10 lat temu. Tam rozgrywany był turniej o tzw. Puchar klasy B z udziałem mistrzów trzech grup tego szczebla. Debrznianie wygrali te zawody, a dla Mirka rozpoczęła się długa przygoda naszym klubem. Przez tak długi okres czasu jubilat grał na różnych pozycjach w drużynie. Zaczynał jako napastnik, potem boczny pomocnik, wreszcie najdłużej zajmował miejsce w środku pola, i tak jest również dzisiaj. Zdarzały się także Mirkowi spotkania w roli obrońcy. Pamiętać trzeba, że wiosną 1999 r. i w sezonie 1999/2000 prowadził z powodzeniem zespół seniorów jako grający szkoleniowiec. Na ławce trenerskiej jako opiekun juniorów przebywał nieprzerwanie od 1996 do 2001 r., a więc pięć sezonów. Po dwuletniej przerwie od lipca 2003 r. ponownie jest trenerem juniorów starszych i młodszych MKS-u. Na dotychczasowe 349 gier w MKS-ie składa się 171 meczów w klasie okręgowej, 66 w klasie A, 21 w Pucharze Polski, 2 w barażach i 89 towarzyskich. "Dziadek" zdobył dotąd 92 gole, z czego 40 w klasie okręgowej, 24 w klasie A, 7 w Pucharze Polski, 1 w barażach i 20 w sparingach. Wielokrotnie cieszyliśmy się z bramek zdobywanych precyzyjnymi uderzeniami z rzutów wolnych lewą nogą. Mirek zdecydował się również sześć razy wykonywać rzuty karne i skuteczność w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła wynosi 100%!

Gratulując wspaniałego jubileuszu wyrażamy jednocześnie nadzieję, że jeszcze wiele lat Mirek będzie grał dla MKS-u. Mimo pseudonimu "Dziadek" nadanego mu przez Piotra Binkiewicza oraz przez kibiców rywali na meczach wyjazdowych, jubilat prezentuje się na boisku niczym młodzieniaszek. Tak więc: do następnego okrągłego meczu, kapitanie!