Juniorzy pod lupą. Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2003/2004 04.11.2003
Za nami runda jesienna w klasie okręgowej juniorów. Wprawdzie inne drużyny mają jeszcze przed sobą po jednym meczu (a w przypadku Startu i Garbarni nawet po dwa), to jednak piłkarze MKS-u zakończyli już występy w tym roku i jest to dobry moment, by podsumować wydarzenia ostatnich kilkunastu tygodni. Przede wszystkim, należy stwierdzić, że dobrą decyzją było pozostawienie młodych piłkarzy w okręgówce po spadku do klasy A seniorów. Dzięki temu zachowaliśmy zespół juniorów młodszych i nadal w klubie mamy kilkudziesięciu adeptów piłki nożnej. Nowy (stary) trener Mirosław Kisełyczka stanał przed trudnym zadaniem skonsolidowania chłopaków i zachęcenia ich do współpracy. To udało się bardzo dobrze i w obu zespołach panowała niezła atmosfera. Wysoka frekwencja na treningach i w meczach zaowocowała rywalizacją w drużynach i widoczną poprawą rezultatów. Wiadomo nie od dziś, że "ducha" drużyny nadają wyniki. Nawet, jeśli w meczach juniorskich nie są one najważniejsze, to jednak przyjemnie jest zwyciężać i piąć się w górę w tabeli ligowej. W tej rundzie doszło do ekipy czerwono-niebieskich aż 22 zawodników (nowych lub takich, którzy po przerwie wrócili do klubu) i to też duży plus. Kilka miesięcy wcześniej obawialiśmy się, że za rok nie będzie komu dołączyć do zespołu seniorów. Dziś z lekkim optymizmem można spoglądać w przyszłość, cierpliwie pracować i mieć nadzieję, że już niedługo kilku piłkarzy z roczników 1986 i 1987 doszlusuje do pierwszej drużyny. Poniżej przedstawiamy podsumowanie rundy w ujęciu statystycznym obejmujące dorobek meczowy każdego z zawodników (w nawiasie spotkania w pełnym wymiarze czasowym), gole i kartki (liczone razem dla obydwu zespołów).

Juniorzy starsi:

Mecze:
Jarosław Małys 10 (10), Grzegorz Dudek 10 (9), Grzegorz Pryba 10 (8), Bartłomiej Leśniewicz 10 (7), Robert Taras 9 (9), Ryszard Żywień 9 (6), Marcin Smoliński 8 (4), Kamil Sieg 8 (4), Robert Sosnowski 7 (6), Damian Litwiniuk 7 (5), Łukasz Żubrynowicz 6 (5), Łukasz Jażdżewski 6 (1), Krzysztof Pawlukiewicz 5 (3), Adam Molski 4 (3), Alan Nalepa 4 (2), Paweł Wegner 4 (0), Piotr Hanzel 3 (3), Łukasz Czaja 3 (0), Marcin Wójtowicz 2 (0), Marcin Mrozewski 2 (0), Paweł Kulesza 2 (0), Rafał Masternak 2 (0), Piotr Grzechnik 2 (0), Łukasz Woś 1 (0), Paweł Zblewski 1 (0), Mateusz Zuba 1 (0).

Bramki:
4 - Bartłomiej Leśniewicz, Paweł Wegner, Ryszard Żywień, 2 - Grzegorz Dudek, Damian Litwiniuk, Jarosław Małys, 1 - Piotr Grzechnik, Kamil Sieg i Marcin Wójtowicz.

Juniorzy młodsi:

Mecze:
Łukasz Seryca 9 (6), Marcin Mrozewski 9 (2), Rafał Małolepszy 9 (1), Jakub Leśniewicz 8 (7), Łukasz Woś 8 (2), Mateusz Piętka 8 (1), Piotr Staniol 8 (2), Przemysław Marek 8 (0), Paweł Szczepański 7 (7), Tomasz Łopieński 7 (5), Andrzej Taras 7 (1), Andrzej Richert 6 (6), Piotr Grzechnik 6 (4), Wojciech Taras 6 (0), Paweł Kulesza 5 (3), Łukasz Jażdżewski 5 (2), Łukasz Czaja 5 (1), Piotr Szymanówka 5 (0), Radosław Mazur 5 (0), Mateusz Zuba 4 (0), Damian Bronowicki 4 (0), Kamil Mrozewski 3 (3), Paweł Zblewski 3 (1).

Bramki:
6 - Marcin Mrozewski, 4 - Piotr Grzechnik, 3 - Piotr Staniol, 2 - Rafał Małolepszy, Przemysław Marek, 1 - Damian Bronowicki, Paweł Kulesza, Radosław Mazur, Paweł Szczepański, Piotr Szymanówka.
Trzy gole wynikają z walkowera.

Kartki:
Żółte: 2 - Robert Taras, Marcin Wójtowicz, 1 - Łukasz Woś, Piotr Staniol, Kamil Sieg, Kamil Mrozewski, Łukasz Seryca, Damian Litwiniuk, Grzegorz Pryba, Robert Sosnowski, Bartłomiej Leśniewicz, Tomasz Łopieński, Grzegorz Dudek, Marcin Mrozewski, Jarosław Małys
Czerwone: 1 - Damian Litwiniuk.