Powiew optymizmu 02.02.2004
Bardzo udanie zaprezentował się zespół MKS-u na I halowym turnieju piłki nożnej seniorów o Puchar Burmistrza Czarnego. Czerwono - niebiescy byli bardzo bliscy końcowego triumfu ulegając ostatecznie drugiej drużynie gospodarzy w meczu finałowym 3:4. Wcześniej ograli w grupie Strażak/Wielim Gwda Wielka 3:2 (chociaż było już 3:0), oraz oldbojów Czarnych Czarne 9:1. Dramatyczne było ostatnie spotkanie grupowe, jeszcze na 1 min. 40 sek. przed końcową syreną pierwsza ekipa Czarnych Czarne prowadziła z nami 3:1, jednak trafienia A. Korosia i B. Grochowiny zapewniły debrznianom remis i awans do finału. W nim miejscowi okazali się nieco lepsi, chociaż rywalizacja była niezwykle zacięta. Trochę szkoda, że organizatorzy nie zdecydowali się na rozegranie meczów półfinałowych "na krzyż", pomiędzy czołowymi dwoma drużynami z każdej z grup. Niewątpliwie bowiem druga grupa była nieco silniejsza i takie rozwiązanie byłoby najsprawiedliwsze. Nie zmienia to jednak faktu, że można być zadowolonym z postawy MKS-u i wywalczonego 2 miejsca. Na uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja zawodów przez działaczy Czarnych, miasto nad Czernicą może się obecnie poszczycić najładniejszą halą w powiecie, przestronną, bardzo funkcjonalną, której dodatkowym atutem jest spora ilość miejsc siedzących dla kibiców. To powoduje, że oglądanie imprez sportowych w takiej hali jest samą przyjemnością.

Grupa A:

S. Nylec (2)
P. Wegner

Król strzelców: Grzegorz Kraska (Czarni II) - 14 bramek

Najlepszy bramkarz: Marek Tandecki (Brda)

Skład MKS-u:
D. Janusz, P. Binkiewicz, I. Nowak, S. Nylec, A. Koroś, R. Wójtowicz, B. Grochowina, P. Wegner, L. Beger, K. Gromowski