Nasz rywal - Magic Niezabyszewo 29.04.2004
2 maja gościć będziemy na stadionie w Debrznie zespół Magica Niezabyszewo, beniaminka klasy A. Pod wieloma względami jest to ciekawy przeciwnik i jak sądzimy atrakcyjny dla kibicowskiego oka. Po pierwsze, intrygująca jest już sama nazwa klubu z małej, leżącej w sercu ziemi bytowskiej miejscowości. Z "magikami" z Niezabyszewa mogą konkurować w podokręgu słupskim pewnie tylko Smoki Podole Małe, Wiraż Kruszyna i powstała w 2003r. Urania Udorpie. Skoro już jesteśmy przy temacie nazw klubów, to co powiecie Drodzy Kibice na tak egzotyczne jak np. Kryzys Wólka Mlądzka, Tarzani Wrzeszczyna albo Kanał Występ? Uwierzcie nam, takie kluby istnieją w Polsce!

Drugi powód, dzięki któremu z ciekawością oczekujemy potyczki z "Magic", to rezultat jesiennej konfrontacji. W Niezabyszewie, po dramatycznym meczu MKS przegrał 1:2 i była to jedyna porażka czerwono-niebieskich w sezonie 2003/2004. Gospodarze grali niezwykle ambitnie, świetnie, z wielkim wyczuciem i bardzo szczęśliwie interweniował ich bramkarz i sensacja stała się faktem. Miejscowi prowadzili 2:0, debrznianie zepchnęli ich do rozpaczliwej momentami defensywy, zdobyli kontaktowego gola za sprawą Sylwestra Nylca i ... nie dali rady. W końcówce mieliśmy okazję na wyrównanie, ale Krzysztof Borkowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Zespołowi Magica należy się szacunek za dotychczasowe dokonania, i to trzeci powód, dla którego warto obejrzeć ten mecz. Pierwszy sezon w klasie A i od razu bardzo przyzwoita lokata w tabeli, urywane punkty zespołom ze ścisłej czołówki tabeli. Magica śmiało można uznać za rewelację sezonu w tej grupie klasy A. Nie zmienia to faktu, iż piłkarze MKS-u pałają żądzą srogiego rewanżu za jesienną wpadkę. Liczymy na kolejną wygraną debrznian i umocnienie się na pozycji lidera rozgrywek.

Zaglądając do historii klubu z Niezabyszewa, stwierdzamy fakt jego powstania w 1998r. Pięć kolejnych sezonów w klasie B przyniosło następujące miejsca: piąte, trzecie, piąte, trzecie i drugie. Do klasy A Magic awansował po barażach z Sokołem Wyczechy (5:2 i 0:2). Przyszłość pokazała, że nie była to promocja na kredyt, niezabyszewianie udowadniają to w trwającym sezonie.