Nasz rywal - Juve Uniechów 08.06.2004
13 czerwca o godz. 14:00 czerwono-niebiescy rozegrają ostatnie w tym sezonie spotkanie ligowe. Przeciwnikiem MKS-u będzie ekipa Juve Uniechów, czeka nas więc derbowa potyczka. Będzie to drugi w historii mecz obydwu klubów. 9 listopada 2003 roku na koniec rundy jesiennej debrznianie odnieśli przekonywujące zwycięstwo 6:0 po golach Andrzeja Korosia (3), Mirosława Kisełyczki (2) i Krzysztofa Borkowskiego.

Juve rozgrywa 2 sezon w klasie A, wcześniej w latach 1999-2002 uniechowianie rywalizowali na boiskach tzw. powiatowej klasy B. Trzykrotnie zajmowali w niej 1 miejsce, ale dopiero za ostatnim podejściem uzyskali prawo gry klasę wyżej.
Edycję 2002/03 ukończyli na ostatniej pozycji. OZPN podjął decyzję o barażu o miejsce w A klasie Juve - Grom Barkowo. Grom okazał się lepszy i... spasował. Obecny sezon jest znacznie pomyślniejszy dla czerwono-zielonych niż poprzedni i uniechowianie mogą czuć się bezpiecznie. Nie grozi im bezpośredni spadek, a tylko niesamowitemu zbiegowi okoliczności (wygrana Orkana i dwa zwycięstwa Drzewiarza) mogliby zawdzięczać ewentualne zajęcie 11-tej lokaty i baraże o utrzymanie w klasie A.
My liczymy na pewną wygraną MKS-u, która powinna dać nam drugą pozycję w lidze i możliwość gry w barażach. W zespole Juve występują: Gracjan Miły i Piotr Werra, niegdyś piłkarze MKS-u, a jesienią grał jeszcze inny ex-emkaesiak Krzysztof Nita.