Nasz rywal - Słupia Kobylnica 10.09.2004
12 września 2004 rok o godz. 15:00 w szóstej serii spotkań sezonu 2004/05 MKS zagra na własnym boisku ze Słupią Kobylnica. Zmierzymy się z beniaminkiem klasy okręgowej, drużyną, która po inauguracyjnym remisie ze Spartą Sycewice przegrała 4 kolejne mecze i zajmuje aktualnie z dorobkiem jednego punktu przedostatnią lokatę w tabeli. Słupia, to młody klub, założony w 1990 roku. Długo nie wychylał się poza klasę A, dopiero w 2001 roku po zajęciu drugiego miejsca w lidze i "lipnej" fuzji z upadającym MKS-em Słupsk kobylniczanie zameldowali się kuchennymi drzwiami w okręgówce. W 2003 roku przyszła degradacja, ale szybko Słupia odzyskała miejsce w V lidze, wygrywając swoją grupę A klasy.

MKS spotka się ze Słupią po raz piąty. Co charakterystyczne, we wszystkich dotychczasowych grach padało bardzo dużo bramek. Najbardziej dramatyczne było remisowe 3:3 spotkanie w Kobylnicy w 2002 roku, gdy czerwono-niebiescy wyciągnęli w drugiej połowie remis mimo, że po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzili już 3:0. Oto lista rozegranych dotąd meczów MKS - Słupia i strzelcy goli dla naszego zespołu:

1.     23.09.2001r.   Słupia - MKS 6:0 (2:0);   (klasa okręgowa)
2.     05.05.2002r.   MKS - Słupia 5:1 (1:0);   Beger 2, Binkiewicz, Wójtowicz, Sadowski; (klasa okręgowa)
3.     15.08.2002r.   Słupia - MKS 3:3 (3:0);   Kisełyczka, S. Nylec, Tarczyluk; (klasa okręgowa)
4.     16.03.2003r.   MKS - Słupia 5:0 (1:0);   Beger 3, Markiewicz, S. Nylec; (klasa okręgowa)

Czy piąta konfrontacja przyniesie również grad goli? Nie mamy nic przeciwko temu, byleby to debrznianie byli skuteczniejsi od swoich rywali. Dodajmy, że mecz ze Słupią będzie dwusetnym występem MKS-u w klasie okręgowej.