Z Bruskowem pierwszy raz w historii 22.09.2004
26 września o godz. 15:00 w ósmej serii spotkań słupskiej okręgówki MKS zagra u siebie z ekipą Swe Pol Link Magda Bruskowo Wielkie. Będzie to niezwykle istotna potyczka dla obydwu klubów jako, że zmierzą się sąsiedzi w tabeli. Klub z Bruskowa, małej podsłupskiej miejscowości, stanowi dla nas dużą zagadkę, gdyż dotychczas MKS nie miał okazji zagrać z tym rywalem. Niewątpliwie zwraca uwagę oryginalna nazwa Swe Pol Link Magda, chociaż nam bardziej podoba się ta dawna, pod którą bruskowianie nadal funkcjonują na stronie www.90minut.pl, czyli Czarni. Cóż, takie czasy, sponsor daje pieniądze i wymaga reklamy, a że szyld to trochę taki językowy "koszmarek"...

Nasz rywal jeszcze wiosną 2002 roku występował w klasie B. Po awansie, w pierwszym sezonie w klasie A zajął 9 lokatę, a edycję 2003/04 ukończył na drugim miejscu, co dało prawo gry w barażach. Remisy 0:0 i 1:1 z Kaszubią Studzienice dały historyczną promocję do okręgówki (decydował gol na wyjeździe). Swe Pol Link stał się przystanią dla byłych piłkarzy Gryfa 95 Słupsk. Hubert Boba, Arkadiusz Chuchla, Tomasz Jakubiec, Robert Zawiślak, Marek Wasilewski i Marek Janik, to nazwiska znane w regionie słupskim i z pewnością właśnie ci zawodnicy decydują o obliczu drużyny z Bruskowa. Przyznać trzeba, że nasz przeciwnik zbiera dość pochlebne recenzje od początku sezonu i mimo, że w ostatnich 4 meczach nie zdobył żadnego punktu, należy się spodziewać zażartej walki. Miejmy nadzieję, że pierwsza w historii konfrontacja MKS - Swe Pol Link zakończy się po myśli czerwono-niebieskich.