Grzegorz Mendrek i Andrzej Koroś ponownie czerwono-niebiescy 21.03.2005r.
To z pewnością najbardziej pomyślna informacja dla kibiców MKS-u podczas kończących się przygotowań do rundy wiosennej. Kadra zespołu seniorów powiększyła się nie tylko o kilku najbardziej utalentowanych juniorów, ale także o Grzegorza Mendrka i Andrzeja Korosia. Obaj powrócili do Debrzna z Brdy Przechlewo i wszyscy związani z klubem mają nadzieję iż będzie to realne wzmocnienie składu. Przypomnijmy, że Mendrek przeniósł się do Przechlewa w sierpniu 2003 roku, natomiast Koroś dokładnie rok później. Za każdym razem były to transfery definitywne, jednak MKS zastrzegł sobie, że w razie wyrażenia chęci powrotu przez tych piłkarzy do macierzystego klubu Brda nie będzie czynić żadnych przeszkód formalnych i finansowych.
O powrocie "Korka" mówiło się w zasadzie od zakończenia rundy jesiennej, jednak zawodnik długo wahał się czy zdecydować się na ten krok, czy też nie. Ostatecznie wszystko skończyło się po myśli działaczy i kibiców MKS-u. Nieco inaczej przedstawiała się sytuacja Mendrka. Deklarował on zasilenie naszego klubu od sierpnia 2005 roku, ale w ostatnich dniach podjął decyzję o przyspieszeniu całej "operacji". 17 marca podpisano umowy, na mocy których obaj stali się ponownie zawodnikami MKS-u i natychmiast zostali zgłoszeni do rozgrywek. Oczekiwania związane z grą Korosia i Mendrka wiosną są duże, nawet pomijając istotny przecież fakt, iż np. "Korek" nie zaliczył żadnego sparingu, a "Mendieta" tylko dwa. Mimo to doświadczenie i umiejętności obydwu piłkarzy pozwalają sądzić, że szybko wkomponują się z powrotem w drużynę.
Przypomnijmy dotychczasowy dorobek w naszym klubie obydwu piłkarzy. Andrzej Koroś debiutował w ekipie seniorskiej 30 października 1994 roku. Dotąd rozegrał w MKS-ie 278 oficjalnych meczów zdobywając aż 196 bramek, co jest absolutnym rekordem wśród debrzneńskich snajperów. W rozgrywkach ligowych był najlepszym strzelcem czerwono - niebieskich aż sześciokrotnie (w sezonach 1997/98, 1998/99, 1999/2000, 2001/2002, 2002/2003 i 2003/2004)! Grzegorz Mendrek rozpoczął przygodę z zespołem seniorów 21 lutego 1999 roku. Od tamtej pory zagrał w 127 meczach MKS-u strzelając 2 gole. Koroś jesienią był podstawowym zawodnikiem Brdy, wpisując się na listę strzelców okręgówki sześciokrotnie. Mendrek grał regularnie pod koniec rundy, wcześniej będąc raczej zmiennikiem kolegów z pierwszego składu. Do historii przechlewskiego klubu przejdzie zapewne jako zdobywca jedynego gola dla Brdy w barażowym meczu o IV ligę z Chojniczanką Chojnice.
My natomiast liczymy, że zarówno A.Koroś jak i G.Mendrek pomogą w istotny sposób debrzneńskiemu klubowi w utrzymaniu klasy okręgowej.