Na początek z beniaminkiem w Studzienicach 12.08.2005r.
14 sierpnia o godz. 12:00 rozpocznie się inauguracyjny mecz MKS-u w słupskiej klasie okręgowej w sezonie 2005/06. Przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie beniaminek rozgrywek Kaszubia Studzienice. Rywale wracają po rocznej przerwie do okręgówki i należy sądzić, że piłkarzy MKS-u czeka z wielu względów bardzo trudne zadanie. My zapraszamy do śledzenia wyniku "na żywo" na naszej stronie internetowej, a tymczasem nie bawiąc się w dokładne prognozy rezultatu spotkania postanowiliśmy przedstawić kilka argumentów za i przeciw powodzenia wyprawy MKS-u do Studzienic.
A więc:

Dlaczego MKS przegra z Kaszubią:

- bo graliśmy tam pięciokrotnie i zawsze przegrywaliśmy (1:3, 1:3, 2:4, 0:2 i 2:5)
- bo beniaminek zwykle "spręża" się na pierwszy mecz
- bo zamieszanie związane ze zmianą trenera nie będzie naszym sprzymierzeńcem
- bo Kaszubia to obecnie Bytovia - bis i dysponuje silnym jak na okręgówkę składem

Ale dla przeciwwagi oraz ku pokrzepieniu serc dlaczego MKS wygra z Kaszubią:

- bo czas najwyższy przerwać fatalną passę porażek na wyjeździe z tym rywalem
- bo mamy w składzie Andrzeja Korosia, który jest nietuzinkowym napastnikiem i który w jubileuszowym 300-setnym meczu w MKS-ie zapewni nam 3 punkty
- bo kłopoty konsolidują i wyzwalają w piłkarzach zwiększone pokłady ambicji
- bo wiara czyni cuda...