Podsumowanie jesieni - juniorzy młodsi 18.11.2012r.
Rozpoczynamy bilansowanie jesiennych dokonań wszystkich drużyn MKS-u Debrzno. Na pierwszy ogień najmłodsi czerwono-niebiescy, czyli ekipa dowodzona od paru miesięcy przez Łukasza Płóciennika.
Zwykłe spojrzenie na tabelę na półmetku rozgrywek prowadziłoby do łatwego, aczkolwiek bardzo uproszczonego wniosku, iż były to słabe miesiące tej grupy wiekowej debrzneńskiego klubu. Zespół uległ zupełnemu przeorganizowaniu i z ekipy, która w edycji 2011/2012 zajęła wysoką, drugą lokatę w klasie okręgowej, nie pozostało właściwie nic. Zawodnicy z rocznika 1996 przeszli (i była to świadoma decyzja) do juniorów starszych, część z nich w ogóle zrezygnowała z gry, trzech wyjechało do innych klubów. W związku z powyższym w rozgrywkach juniorów B pozostali piłkarze z rocznika 1997, w mniejszym stopniu 1998 i ci, którzy najszerszą ławą pojawili się w MKS-ie, czyli reprezentanci rocznika 1999. Aż piętnaście spośród 24 osób to absolutni debiutanci ligowi! Było oczywiste, że niezwykle trudno będzie im rywalizować ze starszymi w przeważającej większości rywalami i przewidywania te sprawdziły się. Debrznianie wywalczyli jeden punkt, remisując na własnym boisku 1:1 z Lipniczanką Lipnica, siedem pozostałych meczów zakończyło się wygranymi rywali. Dwie porażki przydarzyły się ekipie Płóciennika po wyrównanej walce i spotkaniach, za które trener chwalił swoich podopiecznych (1:4 z Czarnymi Czarne i 0:1 z Kaszubią Studzienice). Ciekawy przebieg miała także derbowa konfrontacja z Piastem Człuchów. MKS uległ liderowi ligi 3:6, a "różnicę" na plus w grze naszego zespołu zrobił Krzysztof Szawarniak, który grając na co dzień w starszej kategorii, okazjonalnie, decyzją trenera, wspomógł drużynę. Pięć pozostałych niepowodzeń to niestety bardzo wysokie przegrane, z czego cztery dwucyfrowe. To był, jak widać po samych rezultatach, bardzo trudny egzamin dla większości piłkarzy. Co jednak najważniejsze, naszym zdaniem, czas pracuje na korzyść obecnego zespołu, Przyjdzie moment na zwycięstwa, radość i lepsze miejsce w tabeli. Systematyczna praca, wysoka frekwencja na treningach, zaangażowanie szkoleniowca, powinny to zagwarantować, bo wielu zawodników tworzących tę grupę ma szansę uczynić progres, biorąc pod uwagę potencjalne możliwości. Najistotniejsze jest to, iż nie widać zniechęcenia, a niekorzystne wyniki nie podłamały najmłodszej ekipy MKS-u. Oceniając całość ligi trzeba stwierdzić, że pierwsza lokata człuchowskiego Piasta, z kompletem punktów, nie zaskakuje. Rzeczywiście, biało- niebiescy grali najrówniej w pierwszej części sezonu, choć nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż mieli nieco ułatwione zadanie. Gdyby zgodnie z terminarzem rozgrywali swoje spotkania regularnie w weekendy, a nie w środku tygodnia (za zgodą innych klubów), sytuacja mogłaby być trochę inna. Gwoli wyjaśnienia: to nie zarzut, raczej stwierdzenie faktu. Pozycja wicelidera dla Tęczy Brusy, a trzecią okupuje Bytovia Bytów. Większy potencjał ma chyba ten drugi zespół, który miał problemy kadrowe na początku ligi, ale potem radził sobie z łatwością z przeciwnikami, za wyjątkiem niespodziewanego remisu z Kaszubią. Poziom rozgrywek jest przeciętny, a dobrych, zaciętych, wyrównanych meczów nie było w tej rundzie zbyt wiele. Cel na wiosnę dla MKS-u to poprawa jakości gry w każdym jej elemencie i próba zdobycia większej liczby punktów. Realne? Naszym zdaniem tak!

Razem: 9 meczów, 0 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek, 1 punkt, bramki 7-65

U siebie: 5 meczów, 0 wygranych, 1 remis, 4 przegrane, 1 punkt, bramki 4-28

Wyjazd: 4 mecze, 0 wygranych, 0 remisów, 4 przegrane, 0 punktów, bramki 3-37

Mecze (w nawiasach liczba spotkań w pełnym wymiarze czasowym):
Wojciech Glugla 9(8), Marek Lisewski 9(7), Gracjan Mateusiak 9(6), Mateusz Gryta 8(8), Grzegorz Sikora 8(4), Paweł Szymaniak 8(3), Kacper Dynkowski 8(2), Kacper Rekusz 8(2), Patryk Wons 7(5), Bartosz Szulc 6(3), Jakub Kaczmarek 6(2), Martin Romanek 6(2), Adrian Pilarski 6(1), Dawid Stefaniak 5(4), Jakub Kierzek 5(3), Gracjan Zawadzki 5(1), Dawid Berger 5(0), Brajan Lender 5(0), Michał Bucholc 4(0), Damian Okoński 3(0), Krystian Zaborowski 2(0), Jakub Żłobecki 2(0), Krzysztof Szawarniak 1(1), Michał Bukowski 1(0)

Nie grali: Kamil Czyż, Kamil Lenkiewicz, Kamil Masternak, Dawid Raszliński. Nie uwzględniamy w tym zestawieniu 9 zawodników, którzy występowali tylko w juniorach starszych, chociaż rocznikowo byli także uprawnieni do gry w juniorach B.

Gole:
3- Krzysztof Szawarniak, 2- Jakub Kierzek i Dawid Stefaniak