Strzał w dziesiątkę 28.11.2012r.
10 zespołów przystąpi od najbliższej niedzieli 2 grudnia do zmagań w piętnastej edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Liczba to nadzwyczaj przyzwoita, jeśli weźmie się pod uwagę głosy dochodzące z "obozów" uczestników halówki 2011/2012 świadczące o tym, iż tylko część z drużyn pojawi się w tym sezonie.
Życie futbolowe nie znosi jednak próżni i na miejsce tych, którzy nie zdołali skompletować składów, czy też z innych przyczyn zrezygnowali z zimowej zabawy, zgłosili się inni chętni. Kogo zatem ujrzymy w obiekcie Zespołu Szkół? Zagra obrońca mistrzowskiego tytułu, czyli Ogrodowa/Gama Debrzno. Podkreślamy to, bo ostatnimi czasy nie było to takie oczywiste. Triumfatorzy z lat 2010 i 2011, a więc Salos Debrzno i Jedność Zakrzewo nie startowali w lidze rok później. Z ubiegłorocznej stawki zobaczymy także Meblolux Debrzno (to "stary" Kraken pod nową nazwą), Barbarę Człuchów, Grom Barkowo i Koronę Chrząstowo. Po dwunastu (!) latach wraca do rozgrywek Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie, natomiast debiutancki start czeka ekipy Special One Człuchów, BZ WBK Partner Człuchów, Junior Człuchów i MMA Mosiny. Zabraknie tym razem Dobrynki Debrzno Wieś, FC Albatros Debrzno, Orła Scholastykowo i Gromu Stanisławka. Szkoda, ale różne problemy (głownie kadrowe) zadecydowały o takiej decyzji. Mecze sezonu 2012/2013 będą się odbywać w każdą niedzielę (z wyjątkiem ostatniej serii zaplanowanej na sobotnie popołudnie), przeważnie w godz.14.00-20.00. Poprowadzą je jako arbitrzy Mirosław Kisełyczka i Robert Szychowski, którzy zastąpią sędziujących w poprzednich latach Jarosława Matraszka i Mirosława Łepka. Przypomnijmy, iż gramy systemem dwurundowym "każdy z każdym", a więc wszystkie teamy wyjdą na boisko aż osiemnaście razy. Sezon zainaugurują Junior Człuchów i Korona Chrząstowo. Nie znamy jeszcze składów poszczególnych ekip, stąd trudno typować faworytów rozgrywek, czy nawet kandydatów do czołowych miejsc. Pierwsze wnioski będzie można wysnuć zapewne po niedzielnych spotkaniach. Zapraszamy kibiców!
Terminarz ligi halowej dostępny TUTAJ .