1% dla MKS-u? To banalnie proste... 21.01.2013r.
Czwarty rok informujemy sympatyków MKS-u, zawodników, członków klubu, słowem wszystkich, którym czerwono-niebiescy nie są obojętni, o możliwości wsparcia naszego stowarzyszenia przy okazji rozliczeń z fiskusem. Każdy z nas ma aż do 30 kwietnia 2013r. ustawowy czas, aby złożyć stosowne dokumenty we właściwym terytorialnie urzędzie skarbowym.
Tak jak przy poprzednich tego typu operacjach istnieje furtka, żeby wspomóc symboliczną kwotą (zależną od zarobków danej osoby) jednostki mające status organizacji pożytku publicznego. Wprawdzie klub z Debrzna nie ma tego statusu, jednak wzorem lat ubiegłych można to uczynić za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu. Bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów podatnik może oddać na rzecz tejże fundacji 1% należnego podatku za rok 2012. Dany urząd skarbowy (odpowiedni dla miejsca zamieszkania rozliczającej się osoby) w ciągu trzech miesięcy od daty 30.04.2013r. przekaże całą zebraną kwotę Fundacji "Partnerstwo", a następnie ta organizacja w ciągu kolejnych trzech miesięcy na podstawie umowy darowizny prześle ją na konto MKS-u. Dla przypomnienia warto dodać, że w taki sposób (dzięki Waszej dobrej woli i hojności) otrzymaliśmy w latach 2010-2012 odpowiednio 986, 1595 i 1000 złotych. Zachęcamy do powielenia tamtego scenariusza obecnie. Jak to uczynić?
W tym miejscu prezentujemy przykładowy wzór formularza rozliczeniowego, z którym prosimy zaznajomić się bardzo skrupulatnie.
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, gdyż nic nie tracąc wszyscy możemy przyczynić się do poprawy finansów naszego stowarzyszenia i rozszerzenia jego działalności statutowej. Nawet pojedyncza złotówka jest dla nas niezwykle cenna, a skoro jest szansa, aby ją przekazać na rzecz klubu znad Debrzynki, to... do dzieła!

Poniżej zamieszczamy również odnośniki do interaktywnych formularzy z wpisanym numerem KRS oraz celem szczegółowym 1% podatku.

Pit-36
Pit-36L