Złotowianie najlepsi 19.02.2013r.
I zimowy turniej halowej piłki nożnej juniorów starszych przyniósł triumf zawodnikom złotowskiej Sparty. Zespół Karola Szwedy jawił się przed imprezą jako jej faworyt, choćby z racji grania na co dzień w Wielkopolskiej Lidze Juniorów.
Pozostali uczestnicy zawodów rywalizują w klasie okręgowej. Rzeczywiście, spartanie potwierdzili, iż nie na darmo występują na wyższym szczeblu i bez większych problemów zdystansowali resztę drużyn. Jedyne potknięcie przytrafiło im się w potyczce z Pogonią Łobżenica, gdy zremisowali 2:2. Co dla nas przykre, najwyższe zwycięstwa najlepsza ekipa turnieju odniosła w konfrontacjach z obydwoma zespołami MKS-u. W pierwszym starciu (z drugą drużyną czerwono-niebieskich) zaczęło się zgoła sensacyjnie, od trafienia Krzysztofa Szawarniaka, jednak potem rywale szybko opanowali sytuację. W spotkaniu z silniejszym zespołem debrzneńskim były szanse na nieco korzystniejszy rezultat, ale nasi zmarnowali sporo dogodnych okazji na gole, a ponadto Bartłomiej Rutyna nie wykorzystał rzutu karnego. MKS I zajął drugą lokatę, pokonując nadzwyczaj wysoko (5:0) Pogoń, ogrywając 3:1 Polonię Jastrowie i remisując bezbramkowo z Tarnovią Tarnówka. Tarnówczanie mieli w swoich szeregach najlepszego golkipera (Oskar Staroń), ale mimo, że tracili mało bramek, sami strzelili ich najmniej spośród wszystkich uczestników imprezy, stąd zaledwie czwarta pozycja. Jastrowianie zajęli przedostatnie miejsce, a na samym końcu finiszował w zawodach MKS II, chociaż drugi team debrzneński poza wysoką porażką ze Spartą pozostałe mecze przegrywał nieznacznie. Ogólna ocena dyspozycji młodych piłkarzy naszego klubu może być co najwyżej średnia. Wydaje się, że zaangażowanie w grę i koncentracja na powierzonych przez trenera zadaniach podczas imprezy na swoim terenie mogłyby być trochę większe... Poza pierwszym miejscem w tabeli złotowskiej Sparcie przypadły także dwie nagrody indywidualne. Królem strzelców został Jan Turkowiak, a najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Hryconia. Turniej udany, na pewno warty kontynuacji w przyszłości. Zawsze może być ciekawym przerywnikiem w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Dziękując za walkę wszyscy życzyli sobie korzystnych wyników właśnie na otwartych boiskach w meczach mistrzowskich w drugiej części sezonu 2012/2013.

Wyniki spotkań i strzelcy goli:

MKS I- Tarnovia 0:0

Sparta- MKS II 9:2
K. Barabasz 2, M. Hrycoń 2, J. Turkowiak 2, M. Zaorski, M. Smoliński, W. Osada- K. Szawarniak 2

Pogoń- Polonia 2:0

4. Tarnovia Tarnówka	7	4-5
5. Polonia Jastrowie	3	5-11
6. MKS II Debrzno	0	5-17

Najlepszy zawodnik: Mateusz Hrycoń (Sparta)
Najlepszy bramkarz: Oskar Staroń (Tarnovia)
Król strzelców: Jan Turkowiak (Sparta) 8 goli

Składy drużyn i dorobek bramkowy: