Hat-trick Dobrynki 20.02.2013r.
Trzynasta edycja turnieju zakładowego (i przyjaciół) wbrew małym obawom nie okazała się pechowa. Wręcz przeciwnie, to była jedna z najciekawszych imprez tego typu w historii, a gros spotkań mistrzowskich trzymało w napięciu do końcowego gwizdka.
Stawka była w tym roku rzeczywiście bardzo wyrównana, a tzw. stuprocentowych faworytów brakowało. To dobrze, bo gwarantowało to interesującą rywalizację. Do zawodów przystąpiło jednak osiem, a nie dziewięć ekip, jak awizowaliśmy przed kilkoma dniami. Wycofali się Sędziowie, którzy nie zdołali skompletować składu. W obydwu grupach mieliśmy więc po cztery drużyny, dzięki czemu wszyscy rozegrali równą liczbę meczów. W naszym corocznym turnieju wystartował jeden nowicjusz, a mianowicie reprezentacja Jednostki Wojskowej z Wałcza, złożona niemal w całości z żołnierzy mieszkających w Debrznie i okolicach, z gościnnym wsparciem golkipera Krzysztofa Fierka, niegdyś strzegącego m.in. bramki... Żagla Debrzno. Po dziesięciu (!) latach przerwy pojawił się natomiast w imprezie zespół P.P.H.U. Żagiel, czyli Tadeusz Bucholc, dwóch jego synów Bartłomiej i Mateusz, okazjonalnie grający Adam Łukaszewski, Daniel Janusz i Wojciech Marczak oraz... Mirosław Łepek, na szybko "wypożyczony" z macierzystej ekipy MOW. Pozostali uczestnicy to stali bywalcy imprezy, którzy grali w niej w ubiegłym roku i w zdecydowanej większości w latach poprzednich. W grupie A awans do półfinału wywalczyli Euromasz i Dobrynka. Z grubsza można było zakładać takie rozstrzygnięcie, ale szansę na wejście do najlepszej czwórki miała również Straż Miejska. Ich rywale zagrali jednak na 0:0 w meczu miedzy sobą, co dawało im promocję do dalszych gier. Pamiętacie mecz RFN- Austria na Mundialu w 1982 roku? Albo kilka innych, których rezultat był łatwy do przewidzenia? To jest właśnie minus dzielenia uczestników na grupy, gdyż zawsze może dojść do takiej sytuacji jak w niedzielę... Grupa B to triumf pięciokrotnych zwycięzców mistrzostw (rekord!), czyli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Słabiej niż się spodziewano spisała się Ochotnicza Straż Pożarna, a z drugiego miejsca do półfinału wskoczyli żołnierze z Nieżychowic. Konfrontacje między czołową czwórką przysporzyły wielu emocji, a ich wyniki równie dobrze mogły być odwrotne. W wielkim finale Dobrynka zwyciężyła MOW 3:1. Rozpromieniony Tomasz Frieske mógł zatem odebrać okazały puchar za trzecią w dziejach wygraną w naszym turnieju. Do pierwszej lokaty w 2010 i 2011r. dołożył tegoroczny sukces, kompletując specyficznego hat-tricka. Królem strzelców został Karol Ryngwelski z Dobrynki, po dogrywce na rzuty karne z Damianem Litwiniukiem z MOW. Obaj zdobyli po pięć bramek. Nigdy wcześniej przodownik tej klasyfikacji nie miał tak skromnego dorobku, co też świadczy o wyrównanym poziomie rywalizacji. Za najlepszego bramkarza uznano Andrzeja Gintera z MOW. Co ciekawe osiem lat temu również odbierał indywidualne wyróżnienie z tym, że wtedy jako najlepszy zawodnik z pola. MVP mistrzostw przypadło Sylwestrowi Nylcowi z ośrodka wychowawczego. "Sylwa" w 2004, 2006, 2007, 2008 i 2009r. wywalczył pierwszeństwo na liście snajperów, teraz zgarnął nie mniej prestiżową nagrodę. Za rok czternasta edycja "zakładówki", oby w co najmniej tak licznej obsadzie jak niedzielne zmagania.

XIII Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej - 17 lutego 2013r.

Grupa A: Euromasz Lipka, Dobrynka sp. z o.o., P.P.H.U. Żagiel, Straż Miejska

Grupa B: Ochotnicza Straż Pożarna, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, J.W. 3775 Nieżychowice, J.W. 4092 Wałcz

Wyniki meczów i strzelcy goli:

Euromasz- Straż Miejska 0:0

6. OSP
7. P.P.H.U. Żagiel
8. J.W. 4092 Wałcz

Najlepszy zawodnik: Sylwester Nylec (MOW)
Najlepszy bramkarz: Andrzej Ginter (MOW)
Król strzelców: Karol Ryngwelski (Dobrynka) po dogrywce na rzuty karne z Damianem Litwiniukiem (MOW), obaj po 5 goli

Składy drużyn i dorobek bramkowy:

Dobrynka sp. zo.o.: Tomasz Frieske, Stanisław Grochowski, Tomasz Kordos, Marcin Kostiureczko, Krzysztof Lisowski, Krzysztof Niemczynowicz (1), Rafał Nowak (1), Karol Ryngwelski (5), Bartosz Sadowski, Leszek Taras, Wojciech Taras, Sławomir Ziach (2)