Pucharowe derby 10 marca 28.02.2013r.
Chociaż za oknem specjalnie jeszcze tego nie widać, piłkarska wiosna zmierza do nas szybkimi krokami. Dla czerwono-niebieskich z Debrzna miała się rozpocząć w środę 13 marca meczem IV rundy wojewódzkiej edycji rozgrywek o Puchar Polski z Czarnymi Czarne.
Wyznaczając taką datę Wydział Gier i Ewidencji Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dał jednocześnie 36 pozostałym na placu boju klubom swobodę co do decyzji, czy trzymać się terminu zakładającego rywalizację w dzień powszedni, czy jednak zmienić go na weekendowy. Po krótkiej konsultacji MKS zaproponował rywalom z Czarnego to drugie rozwiązanie, co jest uwarunkowane nie tylko możliwościami kadrowymi, lecz także daje sposobność obejrzenia spotkania większej grupie kibiców. Propozycja została zaaprobowana, zatem derby (o których napiszemy szerzej w przyszłym tygodniu, przed samym meczem) odbędą się w niedzielę 10 marca 2013r. o godz.12.00. Takie są ustalenia na tę chwilę, jednak co oczywiste o wszystkim i tak zdecyduje... pogoda. Spoglądając bowiem na obecny stan murawy debrzneńskiego obiektu, ciągle pokrytej sporą warstwą śniegu, trudno mieć stuprocentową pewność, że do potyczki dojdzie już za dziesięć dni. W związku z nowymi okolicznościami, zaplanowana na 9 marca kontrolna konfrontacja z Koralem II Dębnica została odwołana.