"Modrak" ratuje lokalną piłkę nożną 20.03.2013r.
Pomysł wybudowania pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Chojnicach to był strzał w dziesiątkę. Obiekt, który przyjął nazwę "Modrak", służy rzecz oczywista przede wszystkim futbolistom Chojniczanki i Kolejarza, lecz bardzo chętnie korzystają z niego również piłkarze wielu klubów z powiatu chojnickiego i człuchowskiego, a nawet złotowskiego, bo przecież i Sparta Złotów rozgrywała tam swoje mecze kontrolne.
Szczególnie teraz, gdy zima denerwująco przedłuża się i nie zamierza ustąpić, gra na tej murawie jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Seniorzy MKS-u jechali do Chojnic już trzykrotnie, pojadą także po raz czwarty. Na niedzielę 24 marca od wielu tygodni czerwono-niebiescy mieli zaplanowany sparing z Orłem Scholastykowo, który miał się odbyć w Debrznie. Wobec przesunięcia daty rozegrania pucharowej potyczki z Czarnymi Czarne na 27 marca pierwsza myśl była taka, aby przenieść "kontrolkę" z Orłem do Scholastykowa tak, aby oszczędzić boisko nad Debrzynką przed spotkaniem Pucharu Polski. Ponieważ jednak śniegu w ostatnich dniach znacznie przybyło ten pomysł został zarzucony, a konfrontacja z przedstawicielem pilskiej klasy B definitywnie odwołana. Zamiast niej debrznianie zagrają w Chojnicach z Koralem II Dębnica, czyli przeciwnikiem, z którym mieli się zmierzyć dwa tygodnie wcześniej. Zawodnicy wybiegną na boisko 24 marca o godz.18.30, a więc mecz odbędzie się przy sztucznym oświetleniu. To był jedyny wolny termin w weekend, bo niezwykle pożyteczny "Modrak" dosłownie pęka w szwach...