Do trzech razy sztuka? 22.03.2013r.
Pucharowe derby MKS Debrzno-Czarni Czarne nie mają szczęścia do pogody. Kiedy odwoływano spotkanie zaplanowane na 10 marca i wyznaczano nowy termin (27 marca 2013r. godz.15.45) mogło się wydawać, iż jest duża szansa na rozegranie meczu w przedświąteczną środę. Nic z tego.
Kibice muszą znowu uzbroić się w cierpliwość, ponieważ mając na uwadze kilkunastocentymetrową warstwę śniegu zalegającą wciąż na murawie, niską temperaturę w dzień i w nocy oraz prognozy synoptyków co do aury na dalsze dni, nie ma żadnych szans na potyczkę w najbliższym czasie. Konfrontacja, po krótkim omówieniu aktualnej sytuacji na linii MKS-Czarni-Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, została dziś zgodnie z przewidywaniami odwołana. Jednocześnie kluby domówiły się co do kolejnego terminu i piłkarze wreszcie mają wybiec na boisko w Debrznie w środę 3 kwietnia 2013r. o godz.16.30. Te ustalenia ma zatwierdzić jeszcze formalnie Komisja, jednak nie będzie z tym żadnego kłopotu. Problem pojawi się wtedy, gdy zima nie odpuści również w następnych dniach...