MKS - Czarni jednak 10 kwietnia 31.03.2013r.
Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ma ostatnimi czasy pełne ręce roboty... 29 marca podjęła kolejną decyzję w sprawie zaległych meczów IV rundy wojewódzkiej edycji Pucharu Polski.
Rzecz dotyczy siedmiu spośród osiemnastu zaplanowanych w tej fazie rywalizacji gier, w tym także spotkania MKS Debrzno - Czarni Czarne, które najpierw miało się odbyć 10 marca, potem 27 marca, a następnie 3 kwietnia... Gdańscy działacze nie czekali tym razem na meldunki dotyczące pogody oraz stanu muraw i zadecydowali z urzędu o wyznaczeniu nowych terminów potyczek. Derbowa konfrontacja nad Debrzynką ma zatem być rozegrana w środę 10 kwietnia o godz.16.30 i oby tak rzeczywiście się stało, bo zaczęło być już nudne i denerwujące przedłużające się oczekiwanie na wyjście piłkarzy na boisko. Oprócz najbardziej interesującego nas meczu w tym samym dniu i o tej samej porze mają się rozpocząć również następujące gry: Relax Ryjewo - Rodło Kwidzyn, Amator Kiełpino - Wietcisa Skarszewy, Start Miastko - Bytovia II Bytów. Pół godziny wcześniej ruszą do boju Czarni Ostrowite z Chojniczanką II Chojnice oraz Pogoń Lębork z Kaszubią Kościerzyna. Z kolei 3 kwietnia o godz.15.30 Olimpia Sztum ma zmierzyć się z Gryfem 2009 Tczew.
Jedenaście spotkań szczęśliwie zdołano rozegrać wcześniej. Oto ich rezultaty:

GKS Kowale- GTS Kolbudy 4:3
Gryf 2009 II Tczew- Powiśle Dzierzgoń 0:5
Jaguar Kokoszki- Wierzyca Pelplin 2:1
Start Mrzezino- Orlęta Reda 0:2
GTS Mokry Dwór- Czarni Przemysław 1:4
Gryf II Wejherowo- KS Chwaszczyno 0:3 (walkower)
GOSRiT Luzino- GTS Pszczółki 1:3
Żuławy Nowy Dwór Gdański- Pomezania Malbork 2:1