Druga i trzecia lokata Akademii 14.05.2013r.
Starsza grupa chłopców ćwiczących w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w poniedziałkowe przedpołudnie wzięła udział w eliminacyjnym turnieju z cyklu "Lotos Junior Cup Mała Piłkarska Kadra Czeka", który odbył się na Orliku w Przechlewie.
Trenujący młodych adeptów futbolu Paweł Władyczak wystawił dwie drużyny do imprezy, której głównym organizatorem był Michał Wirkus, zajmujący się szkoleniem juniorów w Brdzie. Ogółem wystartowało w tych pożytecznych zawodach sześć zespołów. Stawkę podzielono na dwie grupy, a potem rywalizowano o poszczególne miejsca. Zdecydowanie najlepszym teamem okazał się pierwszy reprezentujący gospodarzy, który w finale bardzo wysoko (11:0) pokonał pierwszą drużynę debrzneńską. Ekipę, która triumfowała, tworzyli zawodnicy urodzeni głównie w roku 2001, a więc co najmniej rok starsi od ćwiczących w naszej Akademii. Przechlewianie awansowali do kolejnej fazy zmagań. Poniżej komplet wyników, strzelcy goli dla AP MKS-u i składy obydwu zespołów znad Debrzynki.

Przechlewo I- Debrzno II 4:0
Przechlewo I- Sąpolno Człuchowskie 8:0
Debrzno II- Sąpolno Człuchowskie 5:0 (Bielecki 2, Sokolik, Plewa, Kamowski)

1. Przechlewo I 2 6 12-0