Brawo "Płota" i jego zespół! 23.06.2013r.
Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy MKS-u Debrzno (rocznik 1997 i młodsi) w trakcie VIII międzynarodowego turnieju piłki nożnej, rozegranego w minioną sobotę w Starej Wiśniewce. W gronie ośmiu drużyn (grano jednocześnie na dwóch boiskach) czerwono-niebiescy okazali się najlepsi, zgarniając po zaciętym finałowym boju z sąsiadami zza miedzy Lipką główne trofeum!
Ekipa dowodzona przez Łukasza Płóciennika rozpoczęła start w zawodach od wygranej z drugim teamem z Francji, reprezentującym miejscowość Saint-Chef 4:2. To był trudny mecz, gdyż rywale obejmowali dwukrotnie prowadzenie, a przełomowym momentem rywalizacji stał się samobójczy gol strzelony przez przeciwników. Dzieła dokończył dwoma trafieniami Krzysztof Szawarniak i pierwsza przeszkoda została wzięta. W drugim spotkaniu doszło do derbów z Lipką i debrznianie przegrali wyraźnie 0:3. Na szczęście w grze decydującej o wejściu do czołowej czwórki MKS zdecydowanie pokonał Starą Wiśniewkę 5:0. W półfinale czekali już zwycięzcy drugiej grupy i chyba ogólni faworyci imprezy, czyli Gimnazjum nr 2 ze Złotowa. Debrzneński zespół nie przestraszył się trzech zwycięstw w grupie złotowian i odprawił ich rezultatem 4:1. Zatem finał i... ponownie stanęła na naszej drodze prowadzona przez Marka Bednarka Lipka. Kiedy lipczanie prowadzili 3:0 mogło się wydawać, iż kwestia triumfu w turnieju jest rozstrzygnięta. Nic bardziej mylnego. "Emkaesiacy" rozpoczęli mozolne odrabianie strat, grali z determinacją i zostało to nagrodzone. Hat trick (drugi tego dnia) Szawarniaka, gol Jakuba Kierzka i 4:3! Duże oklaski dla drużyny, za którą trudny sezon, naznaczony porażkami w lidze. Może mały sukces w towarzyskim turnieju natchnie naszych piłkarzy do jeszcze pilniejszej pracy treningowej, co przełoży się za kilka miesięcy na lepszą lokatę w tabeli słupskiej okręgówki? Oby! Warto nadmienić, że oprócz okazałego pucharu dla zespołu, indywidualne wyróżnienia (aż dwa) odebrał Szawarniak. Krzysztof został królem strzelców (7 bramek), jak również otrzymał specjalną statuetkę od gości z Francji, którzy uznali go za najlepszego piłkarza zawodów. Puchar Fair Play (też ufundowany przez sympatyczną ekipę z Saint-Chef) powędrował do Starej Wiśniewki. Jako najlepszego gracza organizatorzy uhonorowali jednego z zawodników Lipki, natomiast golkiper litewskiego Visaginas zgarnął trofeum dla najbardziej wyróżniającego się na tej pozycji. Sam turniej mógł się podobać, a uczestnicy przed przystąpieniem do meczów przemaszerowali w asyście orkiestry z boiska szkolnego na stadion, pozdrawiając mieszkańców Starej Wiśniewki. Zmagania sportowe były jednym z elementów obchodów dorocznych "Dni Kwitnącej Wiśni", sztandarowej imprezy odbywającej się w tej miejscowości.

Wyniki turnieju i strzelcy goli dla MKS-u:

Lipka- Stara Wiśniewka 3:1
Saint-Chef II- MKS Debrzno 2:4 (Szawarniak 3, samobójcza)
Stara Wiśniewka- Saint-Chef II 0:3
Lipka- MKS Debrzno 3:0
Saint-Chef II- Lipka 1:1
MKS Debrzno- Stara Wiśniewka 5:0 (Gryta, Raszliński, Kaczmarek, Sikora, Rekusz)

Tabela:

1. Lipka 			3	7	7-2
2. MKS Debrzno	3	6	9-5
3. Saint-Chef II		3	4	6-5
4. Stara Wiśniewka	3	0	1-11