Startują za pięć dni, plan sparingów 07.07.2013r.
12 lipca 2013r. o godz.19.00 odbędzie się premierowy trening drużyny seniorów w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2013/2014. Po niespełna miesięcznej przerwie od zakończenia poprzedniej kampanii wznawiamy zajęcia i niemal natychmiast czerwono-niebiescy przystąpią także do rozgrywania meczów kontrolnych.
Pierwszy wyznaczono na 14 lipca o godz.17.00 w Dębnicy z Koralem II. Drugie spotkanie to również wyjazd, do beniaminka pilskiej klasy okręgowej Włókniarza Okonek, 21 lipca o godz.17.00. W sobotę 27 lipca debrznianie wezmą udział w tradycyjnym turnieju o Puchar Wójta Gminy w Przechlewie, w którym obok gospodarzy Brdy Przechlewo i naszego MKS-u wystąpią także Sparta Złotów i Granit Koczała. W środę 31 lipca o godz.18.00 zmierzymy się w Krojantach, z ekipą Kornowscy/Szarża, czyli zespołem, który awansował do gdańskiej klasy okręgowej. XV edycję Pucharu Lata rozpoczniemy w Debrznie 4 sierpnia o godz.11.00, a oprócz "emkaesiaków" będą rywalizować Gwiazda Bydgoszcz, Iskra Krajenka i rezerwy Korala Dębnica. Trzy dni później, 7 sierpnia o godz.18.00 podopieczni Pawła Władyczaka podejmą na Stadionie Miejskim Spartę Złotów. W przedostatniej "kontrolce" pojedziemy do Czarnego na mecz z Czarnymi. Będzie to 10 sierpnia, a godzina tej potyczki nie jest jeszcze ustalona. Długą sekwencję towarzyskich gier zamknie konfrontacja z Tarnovią Tarnówka na własnym terenie 17 sierpnia o godz.17.00. Początek zmagań w klasie A zaplanowano na 24/25 sierpnia, a już 28 sierpnia ruszy następna edycja Pucharu Polski.