Licencja na okręgówkę 07.08.2013r.
Kilka dni po meczu barażowym z Chrobrym Charbrowo w Trzebielinie przesłano do Komisji ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów z wnioskiem o przyznanie licencji na grę w klasie okręgowej dla MKS-u Debrzno.
Jak wiadomo poprzedni "glejt" wydany przez to gremium dotyczył tylko klasy A i obejmował sezony 2012/2013 oraz 2013/2014. Na posiedzeniu w dniu 29 lipca 2013r. komisja w składzie Józef Dąbrowski (przewodniczący), Jan Baszak i Janusz Pomorski (członkowie) zadecydowała o przyznaniu bez zastrzeżeń prawa do występów czerwono-niebieskich na wyższym szczeblu na rozpoczynającą się 15 sierpnia nową edycję. Stosowny "papier" trafił już nad Debrzynkę, zatem nie ma przeszkód, aby debrznianie formalnie przystąpili do rozgrywek.