ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Pomyślny tylko początek 24.08.2013r.
Przed zbliżającą się inauguracją sezonu młodzież MKS-u pojechała do Złotowa na towarzyską potyczkę z tamtejszą Spartą. W przypadku teamu Łukasza Płóciennika w meczu mogła wziąć udział jedynie część zespołu juniora B, złożonego na tę konfrontację wyłącznie z roczników 1999 i 2000, bo taką samą kadrę desygnowali gospodarze.
Spotkanie odbyło się na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Mickiewicza, czyli tam, gdzie przez dziesięciolecia rozgrywali swoje ligowe boje spartanie, oczywiście wtedy na dużej naturalnej murawie. Obecne boisko śmiało można określić przymiotnikiem „dziwne”, a to z tego powodu, iż posiada minimalne, określone przepisami wymiary mimo, że wkoło było dostatecznie wiele miejsca, aby pokusić się o porządny rozmiar placu do gry. Z tej przyczyny na przykład (to tak na marginesie) dorosła ekipa złotowska w zimie wędruje na sparingi... 60 kilometrów, do Chojnic, na gościnnego „Modraka”, podobnie zresztą jak nasz MKS. Powracając jednak do sobotniej „kontrolki”... Czerwono-niebiescy rozpoczęli mecz bardzo udanie, bo praktycznie pierwszą ciekawszą akcję zamienili na gola. Do siatki trafił w 3.minucie Jakub Kierzek. W I odsłonie (grano dwa razy 35 minut) obserwowaliśmy równą grę, lecz miejscowi najpierw doprowadzili do remisu (19 min.), a następnie wyszli na prowadzenie 2:1 (33.minuta). Po przerwie przewaga ekipy Damiana Sudoła była już zdecydowana, a kolejne bramki stały się kwestią czasu. Zapisywaliśmy je w 49, 55 (karny), 57 (wolny), 58 i 66.minucie. Nasi też mieli swoje okazje, ale w 63 min. (Dominik Fiegler i Kierzek) oraz w 65 min. (strzał Bartosza Szulca w słupek) zabrakło odrobiny precyzji. Następny sprawdzian w środę 28 sierpnia o godz.17.00, także ze Spartą Złotów. Tym razem zespoły spotkają się w Debrznie, a w meczu wystąpią głównie zawodnicy nominalnie będący juniorami B, czyli z roczników 1997 i 1998.

Sparta Złotów - MKS Debrzno 7:1 (2:1)
Gol dla MKS-u: Jakub Kierzek (3)
MKS: Okoński - Rusch, Petryczko, Lisewski, Lender - Binkiewicz, Romanek, Borucki, Fiegler - Kierzek, Szulc