Zadebiutowali najmłodsi 01.09.2013r.
Od przegranej 0:5 z Brdą Przechlewo rozpoczęli ligową przygodę juniorzy D MKS-u, czyli piłkarze z roczników 2001-2003. Dla wszystkich był to zarazem absolutny debiut w rywalizacji o punkty.
Mecz (przypomnijmy, iż gra się dwa razy 30 minut na zmniejszonym w przypadku obiektu w Debrznie do wymiarów 76 na 66 metrów boisku, z bramkami w rozmiarze 5 na 2 metry, w składach dziewięcioosobowych, a zmiany są hokejowe) przyniósł sporo wrażeń samym zawodnikom i kibicującym im rodzicom, którzy niemal w komplecie stawili się na trybunach Stadionu Miejskiego. Przyjechali także przechlewianie i dzięki temu mieliśmy naprawdę pokaźną frekwencję, jak na warunki rozgrywek juniorskich. Będziemy to powtarzać, że w tej kategorii wiekowej rezultat schodzi na dalszy plan, a najistotniejsze jest nabieranie doświadczenia, sprawdzanie się z rówieśnikami, stopniowe podnoszenie umiejętności z nadzieją, że przyniesie to wymierne efekty w przyszłości. Tak trzeba podchodzić do poczynań czerwono-niebieskich, mając na względzie ich bardzo młody wiek i niezbyt długi staż treningowy. Trzeba oddać Brdzie, że zaprezentowała wyższe umiejętności i goście zwyciężyli zasłużenie. Z pięciu goli (padały w 5, 14, 32, 38 i 53. minucie) trzech można było uniknąć, bo rywale zdobywali je po wyraźnych błędach naszej defensywy. "Emkaesiacy" mogli strzelić przynajmniej jedną bramkę, były ku temu okazje (Jakub Nykiel, Mateusz Trela, Mikołaj Plewa), ale tym razem jeszcze się nie udało. Cóż, pierwsze koty za płoty.... W sobotę 7 września o godz.12.00 zagramy drugie spotkanie w okręgówce, na wyjeździe, z ekipą Kornowscy Szarża Krojanty.

MKS Debrzno - Brda Przechlewo 0:5 (0:2)
MKS: Kalla, P. Barczewski - Bielecki, Blank, Bruski, Ciach, W. Kaczmarek, Kamowski, Maciak, Marzec, Noworolski, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Sikorski, Smusz, Trela