Tęcza wciąż lepsza 08.09.2013r.
Na inaugurację rozgrywek juniorzy B ulegli w Brusach Tęczy 0:4. Trudno być zadowolonym z porażki, ale jest postęp, bo jak pamiętamy nasi piłkarze zostali w edycji 2012/2013 dwukrotnie odprawieni przez tego rywala w rozmiarach dwucyfrowych....
Teraz było dużo lepiej. Czerwono-niebiescy bardzo ambitnie stawiali czoła bruszanom zwłaszcza w I połowie, kiedy poza sytuacją z 11. minuty dobrze trzymała się defensywa debrzneńska. W przywoływanej tutaj minucie straciliśmy jedynego gola w tym okresie rywalizacji, gdy po dość przypadkowym faulu Gracjana Mateusiaka przy linii autowej arbiter gwizdnął rzut wolny. Dokładne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał celnym strzałem głową z pięciu metrów napastnik gospodarzy i Damian Okoński musiał skapitulować. Mimo tej straty dzielnie poczynaliśmy sobie na murawie, kilka razy zagroziliśmy też bramce Tęczy. Bliski powodzenia był m.in. Patryk Wons w 26. minucie w zamieszaniu podbramkowym. Druga część już znacznie słabsza w wykonaniu zespołu Łukasza Płóciennika. Straciliśmy następne gole: w 48 min. po wrzutce z rogu i główce jednego z rywali, w 71. minucie po płaskim strzale w sytuacji sam na sam, oraz w 80 min. znowu po rogu i precyzyjnym uderzeniu głową. Trzy z czterech bramek przeciwnicy zdobyli więc po stałych fragmentach gry, a zatem tak jak seniorzy również młodzież MKS-u ma z tym problem. W 77 min. uratował nas ponadto słupek, a w 67. minucie miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego (strzał obok celu), podyktowanego za faul debiutanta Dawida Kleista. Poza Kleistem pierwszy występ ligowy zaliczyli Dominik Fiegler i Maciej Petryczko, a po kilku miesiącach pauzy spowodowanej kontuzją na boisku pojawił się Wojciech Glugla. W drugim spotkaniu edycji 2013/2014 podejmiemy w Debrznie Chojniczankę Chojnice. Zawody odbędą się w sobotę 14 września o godz.11.00.

Tęcza Brusy - MKS Debrzno 4:0 (1:0)
MKS: Okoński - Mateusiak (55 Dynkowski), Gryta, Wons, Glugla (55 Petryczko) - Masternak (41 Raszliński), Romanek (64 Kleist), Rekusz, Fiegler (47 Lender) - Kierzek, J. Kaczmarek