W środę druga runda pucharowa 23.09.2013r.
25 września 2013r. o godz.16.30 na ośmiu stadionach podokręgu słupskiego odbędą się spotkania II rundy Pucharu Polski. Jak wiadomo już bez udziału czerwono-niebieskich, którzy zostali wyeliminowani przez Czarnych Czarne.
Wicelider klasy okręgowej tym razem pojedzie do Dębnicy, aby powtórnie (poprzednio w lidze) zagrać z rezerwami Korala. Zaplecze trzecioligowca (tylko z nazwy, o czym poniżej) w swoim premierowym meczu rozgromiło IV-ligowego (też tylko z nazwy, o czym poniżej...) Piasta Człuchów 12:0. Wynik, nawet jeśli to potyczka pucharowa, stanowiąca okazję do wypróbowania różnych rozwiązań i dokonania rotacji w składzie, budził z początku zdumienie. Kiedy jednak okazało się, że człuchowianie desygnowali do tej konfrontacji w większości... juniorów, a „koralowcy” wystawili zawodników grających na co dzień w pierwszej drużynie (mieli takie prawo), wszystko się wyjaśniło. Gwoli ścisłości, te zawody „zakończyły się” tak po prawdzie z chwilą... rozpoczęcia gry, ponieważ ekipę Piasta reprezentowali w dużej mierze piłkarze zgłoszeni jedynie do rozgrywek juniorów A, a zatem nieuprawnieni do udziału w tym konkretnym meczu. Gdyby więc jakimś cudem młodzież ograła ligowców i tak zostałby orzeczony walkower. Nie potępiając biało-niebieskich zwracamy tylko po raz kolejny na tym bardzo jaskrawym przykładzie uwagę na fakt, jak coraz więcej klubów niepoważnie traktuje Puchar Polski. Zło konieczne to najbardziej łagodne określenie. Kibicom zespołów, które zostały na placu boju należy mimo wszystko życzyć, aby za dwa dni oglądali wyłącznie prawdziwą, a nie markowaną rywalizację....

Wyniki I rundy:

Koral Maszewo-Pogoń Lębork 0:11