Tyda wrócił do Scholastykowa 27.09.2013r.
Marcin Tyda, niespełna 20-letni były zawodnik MKS-u Debrzno od niedawna z powrotem ma prawo reprezentować barwy Orła Scholastykowo, ekipy grającej w pilskiej klasie B.
Przypomnijmy, że do debrzneńskiego klubu piłkarz ten trafił przed rundą wiosenną 2012r. i występował wśród czerwono-niebieskich przez kilka miesięcy. Łącznie od 26 lutego 2012r. do 3 czerwca 2012r. rozegrał w zespole seniorów 13 spotkań (7 w klasie A i 6 towarzyskich) nie strzelając gola, natomiast w lidze juniorów starszych w sześciu meczach trzykrotnie lokował piłkę w bramce rywali. Potem został zgłoszony do rozgrywek edycji 2012/2013, lecz pod koniec sierpnia ub. roku wypożyczono go do macierzystego teamu ze Scholastykowa, gdzie wcześniej grywał w lidze powiatowej zrzeszenia LZS. Po półrocznym pobycie w Orle stał się ponownie zawodnikiem MKS-u, ale w całym roku 2013 nie zaliczył ani jednego spotkania, nie mając możliwości podjęcia regularnych treningów (praca). Przed paroma dniami jako piłkarz o statusie wolnego otrzymał zwolnienie z MKS-u do Scholastykowa i został zgłoszony przez nowy-stary klub do mistrzowskich zmagań.