Bramki Treli, dziury w obronie 28.09.2013r.
Dziesięć goli obejrzeli kibice najmłodszej w tegorocznych rozgrywkach ligowych drużyny MKS-u w konfrontacji z Chojniczanką Chojnice. Goście pewnie pokonali ekipę Sebastiana Stalki 8:2, będąc w przekroju trwającego godzinę spotkania zespołem dużo bardziej wyrównanym, lepszym, skuteczniejszym, dojrzalszym.
Debrznianie jak zwykle poczynali sobie ambitnie i na miarę obecnych możliwości, stąd nie ma co rozpaczać po takim, a nie innym końcowym wyniku. Na postawę drużyny w jakiejś mierze wpłynęły absencje kilku zawodników, m.in. Wojciecha Marca, Mikołaja Plewy, Jakuba Pałubickiego czy Damiana Kamowskiego. Goście bez litości wykorzystywali błędy naszej defensywy i zdobywali gola za golem. Jaśniejsze momenty meczu to bez wątpienia dwa ładne indywidualne rajdy Mateusza Treli, po których napastnik debrzneński umieszczał futbolówkę w siatce. To były trafienia na 1:1 i 2:6. Oprócz tego strzelec obydwu bramek był bliski powodzenia w jednej z następnych sytuacji, kiedy naszym zdaniem arbiter spokojnie mógł gwizdnąć rzut karny po nieprzepisowym zagraniu golkipera Chojniczanki. Debiut w zawodach o ligowe zdobycze zanotował Jakub Racinowski. W szóstej serii rundy jesiennej zagramy ponownie u siebie, w sobotę 5 października o godz.11.30 z Bytovią Bytów.

MKS Debrzno - Chojniczanka Chojnice 2:8 (1:3)
Bramki dla MKS-u: Mateusz Trela (11, 47)
MKS: Kalla - P. Barczewski, Bielecki, Blank, Maciak, Noworolski, Nykiel, Racinowski, Sikorski, Sokolik, Trela