ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Brakuje centymetrów 20.10.2013r.
Juniorzy B przegrali w niedzielny poranek z przechlewską Brdą 0:2, doznając piątej porażki w rundzie jesiennej. Zespół Łukasza Płóciennika nie sprostał nieco lepiej dysponowanym rywalom, a o przegranej zadecydowały dwa strzały z dystansu, przy których zabrakło Gracjanowi Zawadzkiemu przede wszystkim wzrostu, aby skutecznie zareagować i nie dopuścić do straty bramek.
Pierwszego gola goście uzyskali w 25 min., gdy piłka uderzona z ponad dwudziestu metrów przełamała ręce Zawadzkiemu i wpadła pod poprzeczkę. Jedenaście minut później po rzucie wolnym futbolówkę mocno skierowaną w światło bramki golkiper debrzneński wprawdzie sparował, ale jedynie na poprzeczkę, a dobrze ustawiony przeciwnik zareagował natychmiast i wpakował ją głową do celu przy biernej postawie bloku defensywnego MKS-u. Prowadzenie przyjezdnych pozwoliło im na spokojne kontrolowanie przebiegu spotkania w dalszej jego fazie. Przed przerwą powinno być jednak 1:2. Bramkarz Brdy nie miał szans dosięgnąć futbolówki po strzale Patryka Wonsa, ale trafiła jedynie w poprzeczkę i wyszła w pole. Po zmianie stron dominowała twarda walka o każdą piłkę, nie za wiele było dogodnych okazji na bramki. Ze strony ekipy Łukasza Płóciennika najbliższy powodzenia był po rzucie wolnym kapitan Mateusz Gryta, ale golkiper poradził sobie z jego kąśliwym uderzeniem. W weekend 26/27 października czerwono-niebiescy nie rozgrywają meczu mistrzowskiego, w planie mają natomiast sparing z reprezentacją MOW Debrzno (sobota, godz. 9.30). Do ligi wrócimy w niedzielę 3 listopada, kiedy o godz.11.00 podejmiemy Granit Koczała.

MKS Debrzno - Brda Przechlewo 0:2 (0:2)
MKS: Zawadzki - Lender, Glugla, Dynkowski, J. Kaczmarek - Mateusiak (41 Petryczko), Gryta, Rekusz (66 Romanek), Kierzek - Wons (78 Kleist), Raszliński (66 Masternak)