Nie zapadamy w zimowy sen 12.11.2013r.
Nieuchronnie dobiega końca pierwsza faza piłkarskiego sezonu 2013/2014. Na przerwę udali się już juniorzy B i D1 MKS-u Debrzno, w ślad za nimi pójdą również niedługo seniorzy, którym pozostał jeszcze do rozegrania sobotni mecz z Karolem Pęplino. Wzorem lat poprzednich czerwono-niebiescy nie zaprzestają jednak aktywności w okresie zimowym.
Co nas czeka w najbliższym czasie? O każdym z przedsięwzięć realizowanych przez klub napiszemy szerzej osobno, w tym miejscu sygnalizujemy co proponujemy w nadchodzących tygodniach zarówno zawodnikom, jak i kibicom. 24 listopada organizujemy towarzyski halowy turniej juniorów D (roczniki 2002-2003) o "Puchar Jesieni", z udziałem ekip klubowych. Na 1 grudnia zaplanowaliśmy początek zmagań w szesnastej edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich, przeznaczonej dla zawodników urodzonych w 1996r. i oczywiście starszych. W zdecydowanej większości przypadków spotkania będą rozgrywane w niedziele od godz.14.00. Przed popularną "halówką" przewidujemy novum, czyli rywalizację młodzieży. Od godz.11.00 jako przedmecze dorosłych widzimy spotkania juniorów, w dwóch kategoriach: 1997-2000, 2001-2003. Do rozgrywek przyjmiemy tzw. "dzikie" drużyny tworzone przez samych zawodników, z Debrzna i okolic, ale także spoza terenu gminy. Z kolei między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, 28 i 29 grudnia, czekają nas dwie imprezy, tzn. turniej Akademii Piłkarskiej oraz trzecie wydanie zawodów pod nazwą "Debrzno 30+". To nie wszystko, bo oprócz emocji futbolowych przygotowaliśmy też gratkę dla miłośników celuloidowej piłeczki. 14 i 21 grudnia dwa premierowe turnieje o "Grand Prix" Debrzna, adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na miejsce zamieszkania i przynależność (lub nie) do klubów sportowych. 15 grudnia z kolei przy stołach znajdą się pracownicy zakładów pracy i firm, aby wyłonić mistrza Debrzna na rok 2013. Wszystko co powyżej naturalnie będzie można śledzić, albo (jeszcze lepiej) czynnie w poszczególnych zawodach uczestniczyć, w hali Zespołu Szkół. Jakby w uzupełnieniu propozycji stricte sportowych w dniach 6 i 13 grudnia, we współpracy z zaprzyjaźnioną cukiernią "Angelika", dzieci ćwiczące w Akademii Piłkarskiej MKS-u będą miały nie lada okazję wziąć udział w specjalnych warsztatach cukierniczych pod nazwą "Kochamy słodkości". Dla każdego więc coś miłego! Sądzimy, że miejsca na marazm i nudę nie będzie....