Złotowianie i dębniczanie ponad resztą 26.11.2013r.
Dwie drużyny złotowskiej Sparty oraz Koral Dębnica zdecydowanie wyróżniali się spośród uczestników piłkarskiej imprezy o "Puchar Jesieni" dla roczników 2002 i 2003, jaką zorganizowaliśmy w hali Zespołu Szkół. To mecze właśnie między tymi zespołami dostarczyły największych emocji, a wynik ważył się do ostatnich sekund rywalizacji.
Pierwsza ekipa złotowska od początku zawodów prezentowała dobry futbol, gromadziła punkty, ale w starciu z dębniczanami omal nie zaprzepaściła szansy na końcowy triumf. Po premierowej połowie (grano dwa razy osiem minut) spartanie wygrywali 3:0, ale rywale przypuścili po przerwie szturm i doprowadzili do wyrównania. Mało tego, podopieczni Łukasza Kaczmarka mogli nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie wykorzystali doskonałej okazji, za co zostali skarceni, tracąc czwartego gola i de facto nadzieję na zajęcie pierwszej lokaty w turnieju. Spartanie przypieczętowali sukces remisując w ostatnim spotkaniu w bratobójczym boju z drugim teamem znad Głomi, ale nie przyszło im to łatwo. Ich koledzy stawili mocny opór i to oni byli nawet bliżsi kompletu oczek w tym meczu. Bardzo przeciętnie (by nie powiedzieć źle) wypadli czerwono-niebiescy. Trener Sebastian Stalka w przeciwieństwie do niedawnego turnieju w Charzykowach nie miał wielu powodów do zadowolenia, gdyż poza spotkaniem z Orlikiem Czarne pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u prezentował się co najwyżej średnio, a w konfrontacji z Koralem wręcz słabo. Druga ekipa odstawała poziomem gry od pozostałych przeciwników znacznie bardziej. Cóż, może w kolejnych imprezach będzie lepiej. Po to pracujemy, aby podnosić swój poziom, a zawody takie jak niedzielne też temu służą. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju, a także szkoleniowcy otrzymali okolicznościowe medale, a każda z drużyn puchary. Wyróżnienia indywidualne w postaci statuetek powędrowały natomiast do dwóch reprezentantów Sparty II Maksymiliana Manikowskiego (najlepszy bramkarz) i Huberta Szopieraja (najlepszy zawodnik) oraz dębniczanina Piotra Majocha (król strzelców, 10 bramek). Przypomnijmy, iż udział finansowy w organizacji "Pucharu Jesieni" miał Pomorski Związek Piłki Nożnej, który przekazał środki na nagrody. Dziękujemy!

Wyniki:

4. AP 2012 MKS Debrzno		6	7-13
5. Orlik Czarne				3	4-10
6. AP 2012 MKS II Debrzno	0	2-36

Składy drużyn i dorobek bramkowy:

Sparta Złotów: Jakub Bagniewski (1), Mateusz Błaszczyk, Michał Bojarski (4), Bartosz Łój (6), Michał Otręba (1), Dawid Pryciak (6), Szymon Rudnicki (3), Maciej Sobczyk, Dominik Trebik, Daniel Tyborski, Przemysław Zepf (1) + gol samobójczy
Trener: Mateusz Pobiedziński

Koral Dębnica: Jan Buczma, Jakub Dołęga, Filip Gogołek, Denis Jankowski (1), Damian Kalisz, Piotr Majoch (10), Klaudiusz Przyszlak (1), Dawid Skobel (2), Ryszard Sumiński (9), Adrian Szmagliński, Gracjan Turzyński, Kacper Wijata
Trener: Łukasz Kaczmarek

Sparta II Złotów: Karol Długosz (3), Hubert Grabowski, Marcin Kulengowski, Maksymilian Manikowski (1), Miłosz Marcinkowski, Antoni Pająk, Hubert Szopieraj (8), Mateusz Wiedro, Miłosz Wódecki (5)
Trener: Mariusz Grabowski

AP 2012 MKS Debrzno: Patryk Barczewski (1), Kamil Kiedrowicz, Michał Maciak, Jakub Nykiel (1), Wojciech Marzec, Jakub Pałubicki (1), Mateusz Trela (4), Patryk Welka