Umowa podpisana, wiosnę spędzimy w Lipce? 05.12.2013r.
Gdzie swoje "domowe" mecze będą rozgrywać wiosną 2014r. piłkarze MKS Debrzno? Ta kwestia przewijała się bardzo często w pytaniach kierowanych w ciągu minionych kilku tygodni do ludzi będących w klubie.
Temat zaczął być istotny w momencie, kiedy stało się pewne, iż w najbliższych miesiącach stadion w mieście nad Debrzynką zamieni się w wielki plac budowy. Rzeczywiście od tygodnia trwają na nim wstępne, aczkolwiek już teraz intensywne roboty, o czym można się przekonać chociażby śledząc galerię publikowanych na naszej stronie internetowej zdjęć. Sygnalizowaliśmy, iż czerwono-niebiescy czynią starania, aby na marzec, kwiecień, maj i czerwiec przenieść gry na oddalony o zaledwie pięć kilometrów od naszego miasta obiekt w sąsiedniej Lipce. 25 listopada odbyło się spotkanie w tamtejszym Urzędzie Gminy, w którym uczestniczyli Wójt Przemysław Kurdzieko, prezes GTS Lipka Bartosz Sadowski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile Mariusz Markowski, kierownik biura OZPN Piła Ryszard Woźniak oraz debrznianie: Sebastian Michno i Paweł Władyczak. Włodarz Lipki P. Kurdzieko odniósł się z życzliwością do problemu, przed jakim stanął MKS i wyraził zgodę na rozgrywanie przez nasze zespoły w rundzie rewanżowej zawodów w jego miejscowości. Warto nadmienić, że chodzi o 15 meczów, w tym siedem w klasie okręgowej seniorów oraz po cztery w okręgówce juniorów B i D1. Zaproponowana przez "emkaesiaków" wersja umowy wynajmu boiska została po skonsultowaniu jej treści z prawnikiem z drobnymi poprawkami zaakceptowana i podpisana dzisiaj, tj. 5 grudnia. Komplet dokumentów niezbędnych do zatwierdzenia przez związki futbolowe, czyli OZPN Piła i Podokręg Słupski Pomorskiego ZPN został natychmiast przekazany do obydwu instytucji i mamy nadzieję, że wkrótce znak zapytania z tytułu niniejszego materiału zniknie, a my uzyskamy pewność, że na sto procent debrzneńskie drużyny spędzą wiosnę tuż za miedzą. Do tego potrzebna jest jeszcze wizyta przedstawicieli Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich ze Słupska, którzy dokonają weryfikacji stadionu w Lipce i wydadzą wiążącą decyzję. MKS będzie dążył do tego, aby lustracja boiska i jego zaplecza odbyła się jak najszybciej tak, aby nie zaprzątać sobie głowy tym kłopotem przed startem piłkarskiej wiosny. Na razie pozostaje nam podziękować za zrozumienie Wójtowi P. Kurdzieko, a także działaczom GTS-u Lipka i liczyć, że parafowane dziś porozumienie faktycznie wcielimy w życie.