Jeszcze trzy zespoły bez strat 15.12.2013r.
Po sobotniej serii zmagań w lidze halowej oczekiwaliśmy pozytywnych wrażeń sportowych i jak najmniejszych kłopotów organizacyjnych. Powiodło się, osiem rozegranych spotkań przebiegło w dobrej atmosferze, dzięki czemu możemy skupić się wyłącznie na opisywaniu ciekawej rywalizacji na boisku w obiekcie Zespołu Szkół.
Małe problemy wystąpiły jedynie podczas premierowej potyczki, w której Ogrodowa/Gama pokonała Megalux 7:2. W trakcie pierwszej części... zgasło światło, a wstępne informacje mówiły, iż usuwanie skutków awarii może potrwać przynajmniej godzinę. Piłkarze kontynuowali grę, co nie było takie łatwe, zważywszy na to, iż dzień był pochmurny, a zmrok zapada w grudniu jak wiadomo bardzo szybko. Powoli rodziła się myśl, aby odbyć jeszcze jedną konfrontację (Komnet-Only One), a resztę gier przełożyć na niedzielę, ale sytuacja wyjaśniła się niezwłocznie, kiedy w hali ponownie "stała się jasność" i już bez przeszkód zawodnicy mogli dalej toczyć turniejowe boje. O ile wspomniane wyżej mecze były jednostronne (ten drugi gładko rozstrzygnął na swoją korzyść Komnet, a zaimponował weteran Adam Gleb, autor hat tricka), to spotkanie Mebloluxu z Megaluxem przyniosło wiele emocji. Długo jedni i drudzy nie mogli otworzyć wyniku, aż wreszcie w drugiej części efektownym uderzeniem z wolnego Rafał Kuchciak pokonał Dawida Rudnika i lipczanie wygrywali 1:0. To pobudziło do wzmożonej walki ekipę debrzneńską i niemal natychmiast wyrównał potężnym uderzeniem Wojciech Taras. Zwycięstwo wicemistrzom edycji 2012/2013 zapewnił dwoma golami Krzysztof Dudzic, ale i przegrani zasłużyli na pochlebny komentarz. Nie zwalniają tempa obrońcy tytułu z Barkowa. Tym razem mieli przed sobą dwie trudne przeprawy, ale egzamin zdali celująco. Mecz z Mebloluxem długo nie układał się po myśli Gromu. Szymon Malmon dał debrznianom prowadzenie, potem mógł je podwyższyć Wojciech Marczak, który nie wykorzystał przedłużonego karnego. Decydujący moment nastąpił, gdy przy stanie 1:1 idealną okazję zmarnowali Karol Ryngwelski i Malmon, mający przed sobą po przechwycie futbolówki i kontrze jedynie bramkarza. Riposta była błyskawiczna, rywale zdobyli gola i nie oddali już prowadzenia, wygrywając ostatecznie 5:2. Na koniec dnia obejrzeliśmy bodaj najlepsze jak dotąd zawody sezonu, Grom kontra Stala Team. Cios za cios, bramka za bramkę i jednak nieco lepsza skuteczność liderów. Przy stanie 6:3 dla barkowian nie pomogły trafienia Pawła Wegnera i Damiana Litwiniuka (piętą), zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu i dębniczanie (z nazwy) zaliczyli drugie niepowodzenie w tegorocznej kampanii. Oprócz Gromu i Ogrodowej/Gama trzecim teamem bez straty choćby jednego oczka jest Terrorym Attack. Ta drużyna niby kontrolowała przebieg starcia z Legionistami (m.in. trzy gole Arkadiusza Piaseckiego), lecz omal nie napytała sobie biedy na finiszu, "dowożąc" mimo ambitnych starań rywali skromną, acz w sumie ciężko wywalczoną wiktorię 6:5. Następna kolejka odbędzie się tuż przed świętami, w niedzielę 22 grudnia od godz.14.00. Terminarz zakłada cztery spotkania ekip ścisłej czołówki zestawienia i co charakterystyczne w rozkładzie gier widnieją one jako te otwierające turniejowy dzień. Wiadomo też, że spośród trzech zespołów, które dotąd nie zdobyły żadnego punktu przynajmniej jeden zmieni swoje położenie, gdyż Legionisci zmierzą się z Only One....