Przebudzenie Stala Team, walkowery Only One 30.12.2013r.
Ostatnia w roku 2013 seria gier debrzneńskiej ligi halowej to glównie dwa gładkie zwycięstwa ekip Stala Team i Meblolux, spokojna wygrana Gromu Barkowo, rozczarowanie wywołane postawą zespołu Only One oraz fantastyczne emocje w konfrontacji Terrorym Attack-Ogrodowa/Gama, zamykającej program dnia.
Ci, którzy wieszczyli koniec szans drużyny Stala Team na odegranie jednej z czołowych ról w sezonie 2013/2014 otrzymali w niedzielne popołudnie jasną odpowiedź, że wcale tak być nie musi. Silna personalnie ekipa bez kłopotów rozprawiła się z Legionistami, co generalnie można było przewidzieć, ale tak samo bezproblemowo (i to jest pewnego rodzaju niespodzianka) odprawiła Ogrodową/Gama, od początku kontrolując przebieg spotkania (5:1 po kwadransie rywalizacji) i dowożąc spokojnie wynik do końca (ostatecznie 6:2). Równie udanie zaprezentował się Meblolux, który wprawdzie źle zaczął potyczkę z Terrorym Attack (gol Mariusza Góry), jednak szybko opanował sytuację i "odjechał" rywalom, konsekwentnie powiększając przewagę i pozbawiając obserwujących mecz kibiców większych emocji. Debrznianie pokonali także Komnet 6:3 i tylko do przerwy można było mówić o wyrównanym starciu. Liderujący obrońcy tytułu z Barkowa zainkasowali trzy punkty za nieznaczną (5:3), ale zasłużoną wiktorię z Komnetem. Ariel Sobczak dołożył dwa gole do swojego pokaźnego dorobku i utrzymał pierwszeństwo w klasyfikacji strzelców. Kolejkę kończył bój Terrorym Attack-Ogrodowa/Gama i to spotkanie przyniosło wrażenia, jakie lubią sympatycy ligi. Po kwadransie młodzież wygrywała 2:0, jednak w drugiej części do szturmu ruszyli przeciwnicy. Po trafieniach Patryka Klejdysza, Mirosława Kisełyczki (premierowy występ w edycji) oraz Bartłomieja Rutyny prowadzili 3:2 i zdawali się posiadać wszystkie atuty w swoich rękach. Tymczasem szybko, po solowym rajdzie wyrównał Krystian Szostek, po chwili bramkę dołożył Dawid Roczek, a na dokładkę efektownym uderzeniem z wolnego zmieścił futbolówkę w celu Krystian Ryhanycz i Terrorym Attack znowu miał bezpieczną przewagę. Gol z przedłużonego karnego nie pomógł już Ogrodowej i konfrontacja ze znakiem jakości zakończyła się wynikiem 5:4. Liga dobrnęła niemal do półmetka. Niestety, w czwartej serii odnotowaliśmy dwa walkowery, jakie oddała rywalom ekipa Only One. Zdaje się, że zapału do gry wystarczyło temu teamowi na trzy tygodnie i outsiderzy nie mają kim "zlepić" składu. Gotowych do wyjścia na boisko było tym razem zaledwie trzech piłkarzy. Irytująca jest taka postawa niby dorosłych i jak się mogło wydawać odpowiedzialnych ludzi. Lada dzień na stronie internetowej zamieścimy komunikat co dalej z tym fantem, lecz najprawdopodobniej zespół zostanie wycofany z rozgrywek, a w związku z tym, że nie odbył przynajmniej połowy spotkań, jego dotychczasowe wyniki zostaną anulowane. Trzeba będzie w takim przypadku ponownie przemeblować terminarz....