Lipczanie zdystansowali resztę 12.02.2014r.
Pięć godzin gry, 21 spotkań, 82 gole, kilka bardzo ciekawych potyczek- tak przebiegały XIV Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Rywalizowano systemem każdy z każdym, czas meczu określony był na 12 minut bez dzielenia na połowy.

Zwycięstwo przypadło w udziale Megaluxowi, czyli drużynie znanej z niedawno zakończonej ligi pod dachem. Gwoli ścisłości, tworzyli ją pracownicy Euromaszu (pod takim szyldem już występowali w naszej imprezie), którzy zaprezentowali najbardziej równy skład, pozbawiony może jednego lidera, za to złożony z solidnych zawodników. To wystarczyło, aby zająć pierwszą lokatę i zdetronizować broniącą trofeum Dobrynkę. Jedyną stratę punktów mistrzowie AD 2014 zanotowali w potyczce z OSP. Piłkarz Megaluxu Błażej Komasa został również uznany za najlepszego uczestnika turnieju.

Druga pozycja dla Dobrynki. Apetyty Tomasza Frieske i spółki były z pewnością większe, lecz przegrane z MOW i Megaluxem nie pozwoliły na lepsze miejsce. Skuteczność Karola Ryngwelskiego, dobre interwencje w bramce Wojciecha Tarasa czy doświadczenie Sławomira Ziacha i Bartosza Sadowskiego to było jednak zbyt mało, aby dorównać nowym mistrzom. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Straż Miejska. Rzecz oczywista municypalni mocno skorzystali na dokooptowaniu do zespołu zgodnie z regulaminem jednego "przyjaciela", którym był Paweł Wegner. "Diabeł" dziurawił siatkę raz za razem, uzbierał łącznie szesnaście trafień i bezapelacyjnie wywalczył tytuł króla snajperów. Wyróżniono też golkipera SM Macieja Szmyta.

Strażacy ochotnicy ponieśli zaledwie jedną porażkę, ale aż cztery razy dzielili się punktami z rywalami, stąd tylko czwarta lokata. Brakowało przysłowiowej kropki nad "i", żeby postarać się o zwycięstwa, które pozwoliłyby przesunąć się wyżej w tabeli. Ważna była absencja Macieja Sadowskiego, który dodałby zapewne jakości grze OSP.

Wielokrotni mistrzowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego tym razem wypadli słabiej. Nie mieli w tym roku "żądła", jakim przez lata był Sylwester Nylec i stąd w dużej mierze przeciętne wyniki. Ta ekipa była najbardziej nieobliczalna spośród wszystkich w stawce. Wystarczy zaznaczyć, że ograła Dobrynkę, a z Megaluxem prowadziła 2:0, aby ulec jednakw samej końcówce 2:3. Te spotkania to duży plus MOW, ale oprócz nich przydarzały się kompletnie nieudane, jak 0:7 ze Strażą Miejską czy 1:4 z Chojnicami.

Na ciepłe słowa zasłużył team PPZ Przybkowo, po pięcioletniej pauzie wracający do rywalizacji. Grali na miarę możliwości, bardzo ambitnie i podstawowy cel (czyli uniknięcie ostatniej lokaty) osiągnęli, dzięki wygranej z Chojnicami. Ten ostatni zespół miał wystąpić pod nazwą jednostki wojskowej z Nieżychowic, ale dwa dni przed startem zmienił zdanie. Szkoda, że chojniczanie nie dotrwali do rozdania nagród, rozeźleni najwyraźniej przebiegiem konfrontacji z miejskimi strażnikami.

Impreza jak się wydaje spełniła swoją rolę, chociaż małych kontrowersji nie zabrakło i tym razem. Kwestią do dyskusji jest formuła z jednym "przyjacielem" w ekipie, na którą wszyscy zgodzili się omawiając zasady, a potem niektórzy narzekali... Dziękujemy za pomoc organizacyjną sędziom Sebastianowi Stalce i Robertowi Szychowskiemu. Za rok mistrzostwa numer 15, a zatem czeka nas skromny jubileusz.

XIV Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej- 8 lutego 2014r.

Wyniki meczów i strzelcy goli:

OSP- PPZ Przybkowo 1:1

5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy	7	9-15
6. PPZ Przybkowo					4	5-16
7. Chojnice						3	8-17

Najlepszy zawodnik: Błażej Komasa (Megalux)
Najlepszy bramkarz: Maciej Szmyt (Straż Miejska)
Król strzelców: Paweł Wegner (Straż Miejska) 16 goli

Składy drużyn i dorobek bramkowy:

Megalux Lipka: Michał Bednarek, Przemysław Bilski, Piotr Kaczor (3), Błażej Komasa (8), Rafał Kuchciak (3), Edward Marek, Marcin Marzec (1)

Dobrynka sp. z o.o.: Stanisław Grochowski, Krzysztof Lisowski, Karol Ryngwelski (10), Bartosz Sadowski (1), Leszek Taras, Wojciech Taras, Sławomir Ziach (4)

Straż Miejska: Jakub Babiak, Przemysław Bugaj, Marcin Klinger (1), Bartłomiej Lica (4), Piotr Miszewski, Tomasz Sekta, Maciej Szmyt, Paweł Wegner (16) + jedna bramka samobójcza