MKS zdecydowanie najlepszy 26.02.2014r.
Wygraną czerwono-niebieskich z Debrzna zakończył się międzynarodowy halowy turniej piłkarski seniorów o puchar wójta gminy Przechlewo Andrzeja Żmudy Trzebiatowskiego zorganizowany z okazji 69. rocznicy powrotu tej miejscowości do Polski. Debrznianie wybrali się na imprezę w ośmioosobowym zestawieniu, bez trenera Pawła Władyczaka, którego zastępował Łukasz Płóciennik.

"Emkaesiacy" dominowali nad resztą stawki, zasłużenie i bez większych kłopotów sięgając po główne trofeum. Rozpoczęliśmy od pokonania Granitu Koczała 5:2. Wielkich emocji w tej potyczce nie było, ponieważ dość szybko debrzneńska ekipa wypracowała wysoką przewagę. Do przerwy prowadziliśmy już 4:0, po zmianie stron padł kolejny gol i dopiero wtedy rywale postarali się o nieznaczne zniwelowanie start. Spotkanie z gospodarzami to gra do jednej bramki. Rezultat 8:0 w sposób oczywisty wskazuje kto był o dwie klasy lepszy. Trzeba od razu dodać, iż Brda potraktowała zawody bardzo ulgowo, tzn. wystawiła głębokie rezerwy, poza broniącym jeden mecz (akurat z MKS-em) Markiem Tandeckim.

Najciekawiej było podczas ostatniej konfrontacji, z Niemcami z VfB Gramzow. Mając zapewnioną pierwszą lokatę w turnieju nasz zespół pofolgował i trzykrotnie goście zza Odry wypracowywali przewagę jednej bramki. Debrznianie nie odpuścili jednak i po emocjonującej końcówce zmogli przeciwników 4:3. Oprócz ładnego pucharu, który odebrał kapitan Sebastian Stalka, wójt Przechlewa wyróżnił również pamiątkowymi statuetkami króla strzelców Bartłomieja Rutynę (6 goli) oraz najlepszego bramkarza Krystiana Paciorka. "Pacior" powtórzył zatem podobne osiągnięcie z imprezy w Tuchomiu sprzed dwóch tygodni.

Oceniając ogólnie wyjazd należałoby wspomnieć o niezbyt fortunnym terminie. Wydaje się, że gdyby rywalizacja odbywała się kilka tygodni wcześniej byłby to lepszy pomysł, lecz uczczenie rocznicy związanej z II wojną światową wiąże organizatorów z drugą połową lutego. Faktem jest, że pogoda nie przypominająca zupełnie zimowej nie sprzyja obecnie przebywaniu w hali, wszyscy ćwiczą i rozgrywają sparingi na otwartych boiskach. Na pewno impreza straciła na słabszym składzie desygnowanym do gry przez Brdę, ale to nie nasza sprawa dlaczego tak się stało. Dla piłkarzy MKS-u udział w sobotnim turnieju był przerywnikiem między treningami, a że przyniósł prócz tego pierwszą lokatę to tym lepiej.

Wyniki meczów i strzelcy goli dla MKS-u:

VfB- Brda 2:2 (1:0)

MKS- Granit 5:2 (4:0)
B. Rutyna 2, Płóciennik, Ryhanycz, Stalka

VfB- Granit 1:7 (0:1)

Brda- MKS 0:8 (0:3)
B. Rutyna 3, Ar. Biszczanik 2, Stalka 2, Zabrocki

VfB- MKS 3:4 (0:0)
Stalka, Ryhanycz, Szostek, B. Rutyna

Granit- Brda 2:1 (0:0)

Tabela:

1. MKS Debrzno	9	17-5