"Okoń" ze statuetką, drużyna na drugim miejscu 01.03.2014r.
Dobrze zaprezentowali się juniorzy MKS-u z roczników 1999 i 2000 na turnieju Jedność Cup 2014, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Zakrzewie. Zespół Łukasza Płóciennika uplasował się na drugiej pozycji, będąc nawet blisko końcowego zwycięstwa. Ostatecznie minimalnie lepsza okazała się pierwsza ekipa złotowskiej Sparty.

Sobotnie zawody zaczęliśmy nieszczególnie, gdyż na inaugurację czerwono-niebiescy ulegli drugiemu teamowi Sparty (to piąta drużyna, dokooptowana do stawki po rezygnacji klubu ze Szczecinka) 1:2. Jak pokazały kolejne mecze przegraliśmy z... najsłabszym rywalem w imprezie, ponieważ złotowianie zajęli potem ostatnią lokatę. W następnych grach było już znacznie lepiej. Najpierw debrznianie pokonali Leśnik Margonin 2:0, a później uporali się z gospodarzami, Jednością 2:1. Warto nadmienić, że jedyną styczność z klubem z Margonina w rozgrywkach młodzieżowych (oczywiście na otwartych boiskach) mieliśmy dotąd w edycji... 1996/97, a więc, gdy obecnych młodych piłkarzy nie było jeszcze na świecie. Te kilkanaście lat temu w pilskiej klasie okręgowej juniorów starszych MKS przegrał z Leśnikiem u siebie 1:3, aby w rewanżu zremisować na wyjeździe 1:1. Jeśli chodzi o spotkanie z drużyną z Zakrzewa to w I połowie niewiele układało się "emkaesiakom", ale skuteczna postawa po zmianie stron zaowocowała cennym zwycięstwem.

Konfrontacja ze Spartą, kończąca dla nas turniej rozpoczęła się niefortunnie, bo bardzo szybko straciliśmy bramkę, ale z biegiem czasu inicjatywę przejęli debrznianie. Przed przerwą wyrównał Jakub Kierzek, a po niej dwójkową akcję Martina Romanka i Kierzka sfinalizował strzałem do siatki... jeden z obrońców przeciwników. Niestety, nie udało się utrzymać do ostatniego gwizdka skromnej przewagi i zanotowaliśmy remis 2:2, dający wygraną w turnieju Sparcie.

Miłym akcentem było uznanie przez organizatorów najlepszym golkiperem Damiana Okońskiego. "Okoń" faktycznie bronił solidnie i zasłużył na (delikatne) słowa pochwały. Wyróżniono również Karola Smolińskiego ze Sparty, króla strzelców, który trafił ośmiokrotnie.

Wyniki meczów i strzelcy goli dla MKS-u:

Sparta II- MKS 2:1 (1:0) Pilarski

Sparta - Jedność 4:1 (3:1)

MKS- Leśnik 2:0 (0:0) Pilarski, Romanek

Sparta II- Jedność 2:3 (0:1)

Sparta- Leśnik 1:1 (1:1)

MKS- Jedność 2:1 (0:1) Pilarski, Lender

Sparta II- Sparta 1:7 (0:5)

Jedność - Leśnik 1:5 (0:2)

MKS- Sparta 2:2 (1:1) Kierzek, samobójcza

Sparta II - Leśnik 2:3 (0:1)

Tabela: