Jest zgoda, trzy miesiące pogramy w Wielkopolsce 06.03.2014r.
Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej decyzją wydaną w dniu 27 lutego 2014r. zezwoliła drużynom seniorów, juniorów B i juniorów D1 MKS Debrzno na rozgrywanie meczów o mistrzostwo klasy okręgowej w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014 w roli gospodarzy na boisku w Lipce.

Jak już dużo wcześniej sygnalizowaliśmy, w związku z trwającą kompleksową modernizacją Stadionu Miejskiego w grodzie nad Debrzynką nasz klub szukał zastępczej, tymczasowej lokalizacji, gdzie mogłyby odbywać się spotkania ligowe i bardzo szybko doszedł do porozumienia z władzami gminy Lipka oraz tamtejszego Gminnego Towarzystwa Sportowego. Aprobatę wyraził też Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Pile, a po przesłaniu do Słupska wszelkich potrzebnych do finalizacji sprawy pism oraz dokumentacji fotograficznej obiektu znajdującego się w miejscowości oddalonej o 5 km od granicy województw, postanowienie związkowych działaczy było w zasadzie formalnością. Niemniej cieszymy się, że całość za nami i teraz w spokoju będzie można skupić się na organizacji zawodów w Lipce.

Co istotne, komisja wyrażając zgodę na mecze na wspomnianym wyżej stadionie zastrzegła w osobnym komunikacie, że będą się one odbywać bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości, o czym poinformowano także kierownictwo zespołów, które mają w takim charakterze rywalizować z MKS-em wiosną.

Wkrótce podamy sympatykom "emkaesiaków" dokładny rozkład jazdy (dosłownie i w przenośni, bo żeby obejrzeć czerwono-niebieskich trzeba będzie przemieścić się te parę kilometrów), czyli terminy i godziny gier "u siebie", w tym miejscu natomiast zwracamy uwagę na wątek historyczny. Otóż w latach 1995-1999 debrznianie brali udział w rozgrywkach klasy A i klasy okręgowej w ówczesnym województwie pilskim i łącznie zaliczyli na sąsiednim terenie równe 50 wyjazdowych potyczek o punkty. Z kolei w samej Lipce nigdy nie zagraliśmy ligowego meczu, ale pięć razy gościliśmy tam, tocząc z GTS-em mecze kontrolne. Było to w 2002r. (remis 6:6, najwyższy w dziejach seniorskiej drużyny!), dwukrotnie w 2003r. (4:4 i 2:2), w 2004r. (7:4) i w 2005r. (3:2). Jak widać z tego zestawienia mnóstwo bramek padało w tych spotkaniach. Po długiej, sześcioletniej pauzie latem 2013r. reaktywowano klub w tej miejscowości, co było również powiązane z remontem boiska, które obecnie wygląda zupełnie inaczej niż niemal dekadę temu. Czy będzie szczęśliwe dla teamu Pawła Władyczaka?