Teusz przeszedł do Tarnówki 10.03.2014r.
Grająca w pilskiej klasie A Tarnovia Tarnówka to kolejna sportowa przystań Bartłomieja Teusza, występującego w rundzie jesiennej edycji 2013/2014 w barwach MKS-u Debrzno. Niespełna 23-letni obecnie obrońca został pozyskany do ekipy czerwono-niebieskich w przerwie letniej z Jedności Zakrzewo i zaliczył sporo meczów o ligowe punkty dla debrzneńskiego zespołu w I części sezonu.

Pod koniec jesiennych zmagań zgłosił chęć odejścia z klubu i wydawało się, że obierze kierunek powrotny, czyli przywdzieje ponownie koszulkę teamu z Zakrzewa. Piłkarz tymczasem wybrał lokalnego rywala Jedności, tzn. wspomnianą wyżej Tarnovię. Teusz przechodzi tam na zasadzie transferu definitywnego, a my życzymy mu powodzenia w nowym otoczeniu.

Łącznie w drużynie "emkaesiaków" zawodnik rozegrał 14 oficjalnych spotkań, z czego dziesięć w klasie okręgowej i cztery towarzyskie. Zdobył jednego gola, w swoim debiucie, w wyjazdowym sparingu przeciwko beniaminkowi gdańskiej okręgówki Kornowscy Szarża Krojanty 31 lipca 2013r.