Pomorze II też spasowało 14.03.2014r.
Do czternastu stopniała stawka uczestników rozgrywek o mistrzostwo słupskiej okręgówki seniorów. Niestety, w ślady wycofanego w ubiegłym tygodniu drugiego zespołu Korala Dębnica poszedł inny rezerwowy team trzecioligowca z ziemi słupskiej, a mianowicie Pomorze II Potęgowo.

Kłopoty organizacyjne i kadrowe skłoniły działaczy tego klubu do przesłania do podokręgu słupskiego pisma obwieszczającego tę smutną nowinę. Kolejny raz w ciągu dosłownie siedmiu dni zmianie ulegnie kształt tabeli klasy okręgowej, ponieważ tak jak w przypadku dębniczan również wyniki spotkań potęgowian zostaną anulowane. Stanie się tak dlatego, gdyż klub ten nie rozegrał wymaganej przepisami połowy meczów, aby dalsze gry były weryfikowane na walkowery. Jesienią Pomorze II nie stawiło się do Pęplina na potyczkę z Karolem, stąd wykreślenie wszystkich konfrontacji tego teamu z I rundy z ligowego rankingu.

Kto zyska, a kto straci tym razem? Nie zmieni się dorobek trzech ekip, które przegrały z wycofaną ekipą, a mianowicie Stali Jezierzyce, Swe Pol Linku Bruskowo Wielkie i GTS-u Czarna Dąbrówka (czwartą wygraną Pomorze II odniosło z... Koralem II), po trzy punkty mniej będzie mieć jedenaście pozostałych drużyn, w tym MKS, który pokonał potęgowian u siebie 3:2.

Rok temu zrezygnowały (wprawdzie po sezonie, ale jednak) Drzewiarz Rzeczenica i Gryf II Słupsk, przed startem wiosny 2014 dwa następne zespoły powiedziały "stop". Cóż, futbolowa rzeczywistość bywa brutalna i oby był to koniec podobnych wieści ze związku...