Czwarta i druga pozycja zespołów Słonki i Stalki 17.03.2014r.
Pierwsza edycja Junior Football Academy Cup w Przechlewie będzie się kojarzyć dobrze reprezentantom Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. W imprezie składającej się z czterech turniejów rozgrywanych w ciągu dwóch dni wzięły udział dwie ekipy czerwono-niebieskich i obie zasłużyły na cieple słowa za swoją postawę.

W sobotni wczesny poranek rywalizowali futboliści z rocznika 2005 (i młodsi). Na podopiecznych Sławomira Słonki czekała po przyjeździe na miejsce odbywania meczów miła niespodzianka w postaci nowych strojów z logo AP, w których prezentowali się naprawdę efektownie. Zgodnie jednak z zasadą, że "nie szata zdobi człowieka" liczyliśmy na niezły występ drugo i pierwszoklasistów w gronie ośmiu zespołów bez względu na świeżutkie koszulki i z pewnością nie zawiedliśmy się, bo czwarta lokata to przyzwoite osiągnięcie. W grupie (mecze trwały po 8 minut) po zwycięstwie z OSiR-em Startem Miastko przyszła pechowa porażka z AP Szczecinek. Pechowa, bo poniesiona po golu straconym 30 sekund przed końcem po prostym błędzie przy naszym wznowieniu gry z autu. Na szczęście w potyczce decydującej o awansie do półfinału debrznianie wygrali z drugą ekipą gospodarzy 1:0 po trafieniu Huberta Lange. W konfrontacji o wejście do finału (spotkanie 10-minutowe) nie mieliśmy szans w starciu ze zdecydowanie najlepszym teamem zawodów, czyli Chojniczanką Chojnice. Dość powiedzieć, że w całej imprezie chojniczanie "zgubili" ledwie jednego gola i to w ostatniej potyczce z AP Szczecinek, ale i tak rozgromili rywali 6:1... Ekipa Słonki w meczu o podium przy remisie 1:1 uległa po rzutach karnych Orlikom Czarne 1:2. Na osiem strzałów zdobyto w tej specyficznej dogrywce tylko trzy bramki. Dla AP 2012 MKS trafił Kamil Janke, spudłowali Szymon Maza i Lange, a w poprzeczkę wcelował Tymoteusz Pachura. Tak czy inaczej występ naszego zespołu bez dwóch zdań można ocenić pozytywnie.

Jeszcze lepiej było nazajutrz, kiedy to do gry przystąpili zawodnicy z rocznika 2003 (i młodsi). Drużyna Sebastiana Stalki powtórzyła osiągnięcie sprzed tygodnia z Sępólna Krajeńskiego, lokując się ponownie na drugim miejscu. Turniej (grano każdy z każdym, mecz trwał 10 minut) rozpoczęliśmy od zwycięstwa 2:0 z JFA II Przechlewo, lecz potem zaczęły się schody. Porażka z Orlikami Czarne 0:2 i remis z AP Człuchów 1:1 spowodowały, iż aby myśleć o wysokiej lokacie w zawodach trzeba było w drugiej fazie imprezy zabiegać wyłącznie o zwycięstwa. Z tego zamierzenia zespół wywiązał się wyśmienicie. Dwa gole Mateusza Treli dały wygraną z JFA Przechlewo, bezcenne trafienie Mikołaja Plewy pozwoliło zgarnąć trzy punkty w niezwykle zaciętym boju z Chojniczanką, a na dokładkę debrzneński team wysoko (4:0) pokonał Drzewiarza Rzeczenica. W efekcie świetna druga pozycja i doskonałe humory, co pokazali zresztą nasi piłkarze ciesząc się spontanicznie wraz z trenerem na środku boiska po zakończeniu swojego ostatniego meczu.

Niedzielne zmagania były bardzo ciekawe. Chojniczanka, która uplasowała się na najniższym stopniu podium straciła tylko jedną bramkę, a specyficznie i w rzadko spotykany sposób ułożyły się losy drużyny AP Człuchów. Team Bartosza Klimowicza... zremisował wszystkie sześć spotkań! Dla nas dodatkową radość stanowił fakt wyboru Patryka Barczewskiego na najlepszego golkipera. Poza wszystkim największe zadowolenie to kolejna sposobność do skonfrontowania się z rówieśnikami i widoczny progres obydwu debrzneńskich grup szkoleniowych. Rzecz jasna przyjdą jeszcze niejeden raz gorsze chwile, porażki i będzie to normalna kolej rzeczy. Należy o tym pamiętać i przyjmować sportową rywalizację w tym wieku z dużym dystansem. Co nie zmienia oczywistej refleksji, że każdy najmniejszy nawet sukcesik napędza do dalszej pracy młodziutkich futbolistów. I o to chodzi...

Wyniki meczów i strzelcy goli dla AP 2012 MKS:

Rocznik 2005 (i młodsi)- 15 marca 2014r.

JFA- Chojniczanka 0:7
Orliki- AP Człuchów 1:0
JFA- Orliki 0:1
Chojniczanka- AP Człuchów 2:0
Chojniczanka- Orliki 3:0
JFA- AP Człuchów 0:3

1. Chojniczanka Chojnice 		9	12-0
2. Orliki Czarne				6	2-3
3. AP Człuchów				3	3-3
4. JFA Przechlewo			0	0-11

AP Szczecinek- JFA II 1:1
AP 2012 MKS- OSiR Start 2:0 (Maza, Lange)
AP Szczecinek- AP 2012 MKS 2:1 (Maza)
JFA II- OSiR Start 1:0
JFA II- AP 2012 MKS 0:1 (Lange)
AP Szczecinek- OSiR Start 2:0

1. AP Szczecinek			7	5-2
2. AP 2012 MKS Debrzno		6	4-2
3. JFA II Przechlewo			4	2-2
4. OSiR Start Miastko			0	0-5

Półfinały:

Chojniczanka- AP 2012 MKS 5:0
Orliki- AP Szczecinek 2:3

o VII miejsce:

OSiR Start- JFA 3:0

o V miejsce:

JFA II- AP Człuchów 2:1

o III miejsce:

Orliki- AP 2012 MKS 1:1 karne 2:1 (Lange)

Finał:

Chojniczanka- AP Szczecinek 6:1

AP 2012 MKS Debrzno: Wojciech Bielecki, Mikołaj Brzykcy, Kamil Janke, Hubert Kaczmarczyk, Dawid Kujawski, Hubert Lange, Szymon Maza, Tymoteusz Pachura, Mateusz Wegner, Piotr Wojciechowski
Trener: Sławomir Słonka

Rocznik 2003 (i młodsi)- 16 marca 2014r.

Chojniczanka- Drzewiarz 4:0
Orliki- AP Człuchów 0:0
AP 2012 MKS- JFA II 2:0 (Bielecki 2)
JFA- Drzewiarz 5:1