Snajperzy po nowemu - uaktualniamy klasyfikację 31.03.2014r.
Po trzech seriach rundy rewanżowej w seniorskiej klasie okręgowej prezentujemy zmieniony obraz notowania strzelców tego szczebla. Wycofanie z ligi rezerwowych teamów dwóch trzecioligowych klubów, czyli Korala Dębnica oraz Pomorza Potęgowo i co za tym idzie anulowanie wszystkich spotkań rozegranych jesienią z udziałem tych drużyn spowodowało, że należało odpowiednio zareagować również w kwestii rywalizacji o miano najlepszego "goleadora".

Oczywiście z zestawienia zniknęli wszyscy zdobywcy bramek dla w/w zespołów, a także wykreślono gole strzelone w konfrontacjach z potęgowianami i dębniczanami przez piłkarzy ich rywali. Skoro bowiem nie ma tych meczów w ligowej tabeli, nie może także być dla porządku i trafień w nich uzyskanych w snajperskiej klasyfikacji. Najwięcej stracił na tych korektach lider po I części sezonu Łukasz Kościan, któremu odjęto z imponującego dorobku aż pięć bramek. Co więcej, popularny "Mały" nie poprawi w tej edycji już w ogóle swojego bilansu, gdyż zimą przeszedł z Czarnych Czarne do IV-ligowego Darzboru Szczecinek.

Z zawodników czołówki to samo dotyczy innego byłego reprezentanta czarneńskiego klubu Karola Pelikana. Zdobywca jedynego gola w jesiennych derbach w Debrznie od niedawna ponownie jest piłkarzem występującego w klasie A Sokoła Wyczechy. W tej sytuacji na czoło prestiżowej jakby nie było listy wysforował się debrznianin Paweł Wegner, przy którego liczniku widnieje liczba 19 i wobec czterech trafień wiosną nawet jedna bramka wymazana z anulowanej potyczki z Pomorzem II nie przeszkodziła mu w objęciu na tę chwilę przodownictwa.

Kompletne zestawienie wg stanu po osiemnastu weekendach sezonu 2013/2014 można znaleźć pod tabelą rozgrywek w rubryce STRZELCY KLASY OKRĘGOWEJ.