Majer rozstrzygnął małe derby 15.04.2014r.
Najmłodsza drużyna MKS-u uczestnicząca w rozgrywkach ligowych (juniorzy D1) rozpoczęła piłkarską wiosnę od porażki z Brdą w Przechlewie 1:3. Zespół Sebastiana Stalki zagrał nieźle, walecznie, ale ostatecznie nie zdołał powstrzymać gospodarzy, wśród których wyróżnił się zdobywca wszystkich bramek Dominik Majer.

W I rundzie "emkaesiacy" ulegli u siebie Brdzie 0:5, teraz stoczyli znacznie bardziej wyrównany bój, będąc całkiem blisko korzystnego wyniku. Jeszcze tym razem nie udało się, ale z występu debrznian można być umiarkowanie zadowolonym. Mecz otworzyliśmy bardzo dobrze, gdyż w 10 min. po podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Nykiel i nie zmarnował dogodnej okazji. Było więc 1:0, ale z prowadzenia cieszyliśmy się krótko, bo tylko pięć minut. Po faulu przed polem karnym miejscowi egzekwowali rzut wolny, który precyzyjnym uderzeniem zamienił na gola Majer. Szymon Kalla nie zareagował w porę i futbolówka ugrzęzła w siatce. Inicjatywę posiadali przechlewianie, ale w 23 min. to znowu MKS mógł strzelić bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego debiutującego w spotkaniu o punkty Jakuba Markiewicza golkiper rywali wypuścił futbolówkę z rąk, doskoczył do niej Jakub Pałubicki i z najbliższej odległości wcelował w słupek... Szkoda, bo była to wyborna sposobność na zmianę wyniku.

Druga połowa zaczęła się niefortunnie dla ekipy Stalki. Główną rolę odegrał Majer, nie dając szans na skuteczną interwencję Patrykowi Barczewskiemu, który stał między słupkami w tym fragmencie meczu. To była niemalże kopia sytuacji z pierwszych 30 minut, bowiem straciliśmy gola ponownie po rzucie wolnym. W 43 min. kolejną dogodną szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Pałubicki, lecz przegrał pojedynek z golkiperem. Rezultat ustalił Majer w 47 min., kompletując hat tricka strzałem po długim rogu, kiedy zachował się najrozsądniej w gąszczu nóg zawodników obydwu drużyn kilka metrów przed celem. Piłkarze znad Debrzynki usiłowali potem jeszcze uzyskać kontaktowe trafienie i po ładnym, solowym rajdzie niewiele do tego zabrakło w 59 min. Mateuszowi Treli.

Oprócz wspomnianego Markiewicza premierowy występ w lidze zaliczył Patryk Kiedrowicz. Po przerwie świątecznej wrócimy do rywalizacji w klasie okręgowej w sobotę 26 kwietnia. Tego dnia na obiekcie w Lipce podejmiemy team Kornowscy Szarża Krojanty. Początek zawodów przewidziano na godz.11.00.

Brda Przechlewo- MKS Debrzno 3:1 (1:1)
Gol dla MKS-u: Jakub Nykiel (10)
MKS: Kalla, P. Barczewski - Dunikowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Maciak, Markiewicz, Marzec, Noworolski, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Racinowski, Sokolik, Trela