Pierwsze zwycięstwo! 26.04.2014r.
Po dziesięciu spotkaniach bez wygranej smak wiktorii poczuli najmłodsi czerwono-niebiescy, uczestniczący w regularnych rozgrywkach, czyli ekipa juniorów D1. Zespół Sebastiana Stalki pokonał na stadionie w Lipce drużynę Kornowscy Szarża Krojanty 2:1, będąc odrobinę lepszym w starciu teamów okupujących ostatnie dwie lokaty w tabeli.

Rywale jedyne punkty zainkasowali dotychczas wygrywając jesienią właśnie z MKS-em (też 2:1), my natomiast wywalczyliśmy punkcik remisując bezbramkowo z Bytovią Bytów. Wszystko co najistotniejsze w sobotnim meczu wydarzyło się już w premierowym kwadransie. Wówczas padły gole i ustalony został rezultat tej konfrontacji. Czerwono-niebiescy wyśmienicie rozpoczęli zawody, kiedy w 8 min. Mateusz Trela uzyskał prowadzenie. Bramka była zasłużona, biorąc pod uwagę dominację "emkaesiaków" w początkowej fazie rywalizacji. Po rzucie wolnym podyktowanym po faulu na nim samym Trela uderzył mocno, jeden z rywali odbił futbolówkę, doskoczył do niej ponownie debrznianin i silnym strzałem umieścił w siatce. Niespełna dwie minuty potem prowadziliśmy 2:0. Akcję na prawym skrzydle przeprowadził Kacper Bielecki, minął przeciwnika i dograł futbolówkę na przedpole bramki Szarży. Nabiegający dynamicznie na "gałę" obrońca z Krojant pechowo ją tracił i ugrzęzła w celu...

Zatem 2:0 i mogło się wydawać, że dla drużyny Stalki będzie to łatwa przeprawa. Nic z tych rzeczy, bowiem cztery minuty później niefortunne zagranie przytrafiło się Wojciechowi Marcowi, piłkę przejął rywal i nie dał szans z bliska Szymonowi Kalli. W 18 min. pojedynek z golkiperem przegrał Bielecki. Dalsza część gry bardzo wyrównana, obie strony mogły pokusić się o kolejne trafienia, jednak zarówno nasi młodzi piłkarze, jak i goście mimo wysiłków nie zdołali tego uczynić. Brakowało precyzji w licznych sytuacjach podbramkowych, szczęścia, rzecz jasna także umiejętności, bo przecież mówimy o młodziutkich adeptach futbolowej sztuki. Naturalnie końcowy gwizdek sędziego został przyjęty z entuzjazmem w obozie debrzneńskim, bo oznaczał długo oczekiwane zwycięstwo w lidze.

Trener dał sposobność debiutu trzem nowym zawodnikom. Zagrał Kacper Wegner oraz dwie przedstawicielki płci pięknej, tj. Agata Andrzejewska i Małgorzata Szyszka, co jest ewenementem w historii klubu znad Debrzynki, jeśli weźmiemy pod uwagę mistrzowskie zmagania. Warto przypomnieć bowiem, że jeden raz (ale w potyczce towarzyskiej, w 2010r.) wystąpiła wśród seniorów Żaneta Kłos.

W trzeciej wiosennej serii spotkań w niedzielę 4 maja o godz.11.00 MKS rozpocznie rywalizację na wyjeździe z wiceliderem, wciąż niepokonanym zespołem Czarnych Czarne. Dziękujemy serdecznie gronu Rodziców, którzy pomogli w transporcie dzieci na obiekt w Lipce.

MKS Debrzno - Kornowscy Szarża Krojanty 2:1 (2:1)
Bramki dla MKS-u: Mateusz Trela (8), samobójcza (10)
MKS: Kalla - Andrzejewska, Bielecki, Dunikowski, K. Kiedrowicz, Markiewicz, Marzec, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Racinowski, Sokolik, Szyszka, Trela, K. Wegner